دانلود تحقیق انواع انبارهای كارخانه های صنعتی - آسمان فایل
مرداد
17
1395

دانلود تحقیق انواع انبارهای كارخانه های صنعتی

هر کارخانه در رابطه با فعالیت خود می تواند انبارهایی داشته باشد. می توان انبارهای کارخانه های صنعتی را به ۸ انبار گروه بندی کرد:۱-  مواد اوليه ۲- قطعات نيمه ساخته ۳- قطعات وارده ۴- ابزار  ۵- قطعات يديكي دستگاهها و ماشين آلات ۶- آهن آلات و پروفيلها ۷-ملزومات و لوازم مصرفي پرسنل ۸- محصول .دانلود تحقیق انواع انبارهای كارخانه های صنعتی

انبارهای كارخانه های صنعتی

انواع انبارهای کارخانه های صنعتی

توضیحات بیشتر در مورد تحقیق انواع انبارهای كارخانه های صنعتی

عنوان:انواع انبارهای كارخانه های صنعتی
فرمت فایل:word (قابل ویرایش)
تعداد صفحات:۴۱
حجم فایل:۱۰۵ کیلوبایت

بخشی از تحقیق انواع انبارهای كارخانه های صنعتی را می توانید در پایین مشاهده نمایید.

دارائی های ثابت مشهود:

دارائيهای ثابت مشهود بر مبناي بهاي تمام شده در حسابها ثبت مي شود. مخارج بهسازي و تعميرات اساسي كه باعث افزايش قابل ملاحظه در ظرفيت با عمر مفيد دارائيهاي ثابت يا بهبود اساسي در كيفيت بازدهي آنها مي گردد. به عنوان مخرج سرمايه اي محسوب و طول عمر مفيد باقيمانده دارائيهاي مربوطه مستهلك مي شود. هزينه هاي نگهداري و تعميرات جزئي هنگام وقوع به عنوان هزينه هيا جاري تلقي و به حساب سود و زيان دوره منظور مي گردد.
براي دارائيهاي ثابتي كه در خلال ماه تحصيل و مورد بهره برداري قرار مي گيرد أاستهلاك از اول ماه بعد محاسبه و در حسابها منظور مي شود.
ذخيره مزاياي پايان خدمت كاركنان:
ذخيره مزاياي پايان خدمت كاركنان براساس يك ماه آخر حقوق و مزاياي هر يك از كاركنان ( قراردادي) برايهر سال خدمت آنان محاسبه و در حسابها منظور مي شود و در پايان سال پرداخت مي گردد.
ترتيب و تنظيم فرم هاي مختلف هنگام دريافت و خروج مواد
ابتدا توسط انباردار مواد مورد نياز براي كارخانه توسط فرم درخواست خريد مواد نوشته مي شود و طي سفارشي كه انباردار به امور مالي مي كند سفارش خريد مواد مي شود.
بعد از خريد مواد وارد انبار مي شود و طي فرم رسيد انبار كه به وسيله سرپرست انبار تكميل و سپس توسط فرد بازرسي كه توسط كارخانه انتخاب شده است به بررسي مواد وارده به انبار و تاييد مواد دارد مي پردازند و پس از تائيد آن براي خطا توليد آماده مي شود.
با سفارش دادن خط توليد براي درخواست مواد فرم درخواست مواد از انبار توسط واحد درخواست كننده تكميل و طي سفارشي به سرپرست انبار تحويل مي گردد. سرپرست انبار با خروج مواد از انبار توسط فرم حواله انبار مواد را براي واحد درخواست كننده مي فرستد و بوسيله فرم خروج مواد از انبار اين كار صورت مي گيرد و مواد به خط توليد فرستاده مي شود.
بعضي از مواد كه توسط فرد بازرس تاييد نمي شود توسط فرم برگشت از خريد به كارخانه توليد مواد برگشت داده مي شود و از موجودي مواد در انبارها كسر مي گردد.
مواد اضافي كه در خط توليد به صورت راكد يا مازاد برمصرف قرار مي گيرد توسط واحد درخواست كننده طي فرم برگشت مواد به انبار تكميل و فرستاده مي شود. در پايان هر هفته سرپرست انبار گزارشي از موجودي انبار توسط فرم موجودي انبار تكيمل مي كنند و براي امور مالي مي فرستد تا هنگام درخواست خريد مواد، انبار دار دچار مشكل نشود.
كنترل بين مدارك حسابداري و مدارك انبار
به طور كلي موجودي انبار از دو طريق افزايش مي يابد.
۱- از طريق خريدهاي خارجي
۲- برگشت مواد اضافي به انبار
به طور كلي موجودي انبار به روش زير كاهش مي يابد
خروج مواد براي خط توليد
هنگامي كه مواد از خارج از كارخانه خريداري مي شود به انبار تحويل داده مي شود تا به موجودي انبار اضافه گردد و طي اين ورود و خروج مواد سرپرست انبار يك نسخه از فرمهاي حواله انبار و رسيد انبار را تكميل و به قسمت امور مالي ميدهد تا در پايان هر هفته يك بار جمع آوري و نسخه ها و حواله ها از حسابداري به انبار بررسي مطابقت نمايد و بايد به تعداد نسخه هايي كه در دست انباردار است همان تعداد در دست حسابدار باشد. با موارد ذكر شده در فرمها و موارد مصرف آنها پس از انطباق فرمهاي انبار با حسابداري، حسابداري اين فرمها را براساس سدها ثبت حسابداري مي زند.

بخشی از فهرست مطالب این فایل را در پایین مشاهده می کنید

کارخانه های صننعتی

 

هم اکنون می توانید تحقیق انواع انبارهای كارخانه های صنعتی را به قیمت ۷۵۰۰ تومان از سایت آسمان فایل دانلود نمایید.

توجه : لطفا از این پایان نامه جهت تکمیل مطالعات و تحقیقات خود استفاده کنید و از ارایه مستقیم آن به عنوان پایان نامه و یا پروژه تخصصی به استاد خودداری کنید.
در صورتی که هرگونه اطلاعاتی شامل پروژه، مقاله، تحقیق، پایان نامه، گزارش کارآموزی و … در مورد هر موضوعی در اختیار دارید که مالکیت آن برای خودتان است. نیاز به خرید و پرداخت هزینه نیست، ما با شما تبادل فایل خواهیم داشت. کافیست عنوان و فهرست فایل خودتان را برای ما ارسال کنید، تا پس از بررسی توسط پشتیبانی سایت، راهنمایی های لازم برای تان ارسال شود. ما در کمتر از ۲ ساعت مورد را بررسی کرده و نتیجه را به اطلاع شما خواهیم رساند. برای تبادل فایل ها و اطلاعات با ایمیل زیر در ارتباط باشید. ایمیل پشتیبانی: contact-us@asemanfile.ir

      مطالب مرتبطبرای ارسال سوال، نظر، انتقاد، پیشنهاد، از فرم زیر استفاده کنید

فقط به سوالاتی پاسخ داده می شود که مرتبط با موضوع فوق باشد.