دانلود تحقیق مفهوم بیکاری و اشتغال زایی - آسمان فایل
مرداد
۱۷
۱۳۹۵

دانلود تحقیق مفهوم بیکاری و اشتغال زایی

یکی از اهداف بزرگ اقتصادی دولت ها از جمله کشور ما  پایین آوردن نرخ بیکاری است. به همین خاطر اشتغال زایی می تواند موجب کاهش بیکاری شود. بخش خدمات می تواند نقش مهمی در اشتغال زایی جوانان داشته باشد. با توجه به نقش مهم صنعت بیمه در اشتغال زایی، تحقیق مفهوم بیکاری و اشتغال زایی به بررسی جامع ای در این زمینه پرداخته است.

مفهوم بیکاری و اشتغال زایی

توضیحات بیشتر در مورد تحقیق مفهوم بیکاری و اشتغال زایی

عنوان: مفهوم بیکاری و اشتغال زایی
فرمت فایل:word (قابل ویرایش)
تعداد صفحات: ۲۲
حجم فایل: ۱۱۹ کیلوبایت

فهرست مطالب و بخشی از تحقیق مفهوم بیکاری و اشتغال زایی را می توانید در زیر مشاهده کنید.

سازوكار فعاليت های بيمه ای

بيمه يك فرايند وساطه گري مالي است، زيرا چرخه توليد در آن معكوس شده است. به عبارت ديگر، افراد قبل از اينكه خدماتي دريافت كنند بهاي آن را مي‌پردازند. دريك تعبير ساده شركت بيمه را مي توان مشابه صندوقي درنظر گرفت كه وجوه مالي خرد و كوچك را به صورت حق بيمه از جاي جاي جامعه جمع آوي كرده وسپس اين وجوه را دوباره  به صورت خسارت هاي پرداختي به بيمه گذاران خسارت ديده پرداخت مي‌كند.
از طرف ديگر جمع آوري وجوه (دريافت حق بيمه) و پرداخت وجوه (پرداخت خسارت) هم زمان نبوده و اين فاصله زماني در مورد پوشش هاي بيمه اي مختلف، متفاوت است. در اين رابطه مي توان به فاصله زماني مربوط به پوشش هاي بيمه اي كوتاه مدت مانند بيمه درمان مسافرين عازم به خارج از كشور كه گاهي كمتر از چند هفته مي باشد و از طرفي فاصله زماني دريافت و پرداخت وجوه مربوط به بيمه‌هاي عمر كه برخي مواقع فاصله پرداخت خسارت و دريافت حق بيمه در آنها به بيش از ۱۵ سال مي رسد، اشاره نمود.
صرف نظر از آن  كه وجوه حق بيه دريافتي شركت بيمه مربوط به كدام پوشش‌هاي بيمه‌اي مي باشد، وجوه فاصله زماني قابل ملاحظه ميان دريافت و پرداخت ها، اين فرصت را در اختيار مديران شركت هاي بيمه قرار مي دهد تا با سرمايه‌گذاري اين وجوه در بازار  سرمايه، درآمد بيشتري كسب نمايند كه گذشته از آثار مثبت اقتصادي در آن كشور، توان شركت بيمه را در پرداخت خسارت ها افزايش مي دهد. بنابراين مشاهده مي‌شود با وجود اهميت و نقش روبه افزايش شركت هاي بيمه در بازار سرمايه كشورهاي جهان، شركت هاي بيمه موجود در كشور از يك طرف بدون تفكيك جساب هاي ربوط به رشته هاي بيمه زندگي از غير زندگي، حق بيمه هاي دريافتي بابت بيه هاي عمر را با آمد سايبر بيمه نامه ها مخلوط كرده و از  محل آنها خسارت‌هاي جاري را پرداخت مي نمايند واز طرفي عمدتا به صورت كم رنگ در فعاليت هاي سرمايه گذاري شركت مي كنند كه به نظر مي رسد در سررسيد پرداخت سرمايه بيمه هاي عمر ممكن است با مشكل اساسي موجه شوند. دراين راستا بديهي است تنها با اعمال مديريت بهينه و به هنگام سرمايه گذاري، امكان سرمايه‌گذاري، امكان پرداخت سرمايه هاي كلان بيمه ها عمر در سررسيد فراهم مي گردد.

اهميت خدمات بيمه در اقتصاد ملي:

مطالعات و تحقيقات متنوع و فراواني اقتصاددانان مختلف در زمينه ارتباط بخش مالي و بخش واقعي اقصاد انجام شده است كه همگي بر تأثير مثبت و معني دار رشسد بخش مالي بر رشد وتوسعه بخش واقعي تاكيد دارند. در بخش مالي مجموعه‌اي از نهادهاي مالي مانند بانك ها،  شركت هاي بيمه، شركت هاي سرمايه‌گذاري، صندوق بازنشستگي، بورس اوراق بهادار و غيره وجود دارد كه وظيفه مهم تجهيز منابع پس انداز، هدايت منابع به سمت فعاليت هاي سرمايه گذاري و تخصيص بهينه آن بين فعاليت هاي متنوع سرمايه گذاري را برعهده دارند.
رشد و توسعه بازارهاي مالي و كارايي فعاليت آنها به كميت نهادهاي مالي فعال در اقتصاد بستگي برخي از نهادهاي مالي مانند بانك و شركت هاي بيمه در هردوبازار پول و سرمايه فعاليت نموده و داراي نقش تعيين كننده اي  در هريك از اين بازار مي‌باشند.
شركت هاي بيمه معمولاً با دريافت مبالغي تحت عنوان حق بيمه، پرداخت خسارهات‌ احتمالي را در آينده تعهده مي نمايند. همان طور كه گفته شد از آنجا كه وقوع حادثه و خسارت ها اولا با احتمال مواجه است و ثانيا، مربوط به زمان آينده مي شود، وقفه زماني قابل ملاحظه‌اي بين دريافت حق بيمه و پرداخت خسارت‌ها وجود دارد كه امكان سرمايه گذاري وجود انباشته شده فراهم گردد. لذا شركت هاي بيمه با به كارگيري حجم عظيمي از دارايي هاي خود در بازارهاي مالي به ويژه بازار سرمايه‌‌، موجبات كمك به افزايش رشد و توسعه اقتصادي كشور، امكان ايجاد و كسب درآمد جهت رشد و توسعه كمي و كيفي خدمات خود، پرداخت به موقع تعهدات و در نتيجه جذب مشتريان بيشتر را براي خود فراهم مي نمايند.

فهرست مطالب

اشتغال زایی و بیکاری

فهرست مطالب مفهوم بیکاری و اشتغال زایی

منابع و مأخذ

چگونه اشتغال زایی کنیم؟

دانلود تحقیق مفهوم بازار و كاركردهای آن نیز می تواند در مورد تحقیق بالا می تواند کمک بیشتری به شما کند.

هم اکنون می توانید تحقیق مفهوم بیکاری و اشتغال زایی را به قیمت ۳۹۰۰تومان از سایت آسمات فایل دانلود نمایید

توجه : لطفا از این پایان نامه جهت تکمیل مطالعات و تحقیقات خود استفاده کنید و از ارایه مستقیم آن به عنوان پایان نامه و یا پروژه تخصصی به استاد خودداری کنید.
در صورتی که هرگونه اطلاعاتی شامل پروژه، مقاله، تحقیق، پایان نامه، گزارش کارآموزی و … در مورد هر موضوعی در اختیار دارید که مالکیت آن برای خودتان است. نیاز به خرید و پرداخت هزینه نیست، ما با شما تبادل فایل خواهیم داشت. کافیست عنوان و فهرست فایل خودتان را برای ما ارسال کنید، تا پس از بررسی توسط پشتیبانی سایت، راهنمایی های لازم برای تان ارسال شود. ما در کمتر از ۲ ساعت مورد را بررسی کرده و نتیجه را به اطلاع شما خواهیم رساند. برای تبادل فایل ها و اطلاعات با ایمیل زیر در ارتباط باشید. ایمیل پشتیبانی: contact-us@asemanfile.ir

      مطالب مرتبطدیدگاه ها بسته شده اند.