دانلود تحقیق اشخاص مورد رجوع سازمان ، موضوع و محل رجوع سازمان - آسمان فایل
مرداد
۱۷
۱۳۹۵

دانلود تحقیق اشخاص مورد رجوع سازمان ، موضوع و محل رجوع سازمان

بدلیل اینکه سازمان پرداخت های خود را در قبال زیاندیده انجام می دهد در اکثر موارد به عنوان قائم مقام بیمه شده زیان دیده به حساب می آید. اگر در مواردی هم سازمان به زیاندیده مستقیم کمک نکند اما این کمک به صورت غیر مستقیم (هزینه ای را به شخص ثالث می پردازد) انجام می شود. در ادامه می توانید تحقیق اشخاص مورد رجوع سازمان ، موضوع و محل رجوع سازمان را دانلود کنید.اشخاص مورد رجوع سازمان ، موضوع و محل رجوع سازمان

توضیحات بیشتر در مورد تحقیق اشخاص مورد رجوع سازمان ، موضوع و محل رجوع سازمان

عنوان: اشخاص مورد رجوع سازمان ، موضوع و محل رجوع سازمان
فرمت فایل: word (قابل ویرایش)
تعداد صفحات: ۱۷۵
حجم فایل: ۳۹۶ کیلوبایت

بخشی از تحقیق اشخاص مورد رجوع سازمان ، موضوع و محل رجوع سازمان به همراه فهرست مطالب را می توانید در زیر مشاهده کنید.

بند اول: مفاهيم

۱- مفهوم حادثه ناشي از كار

حادثة ناشي از كار حادثه‌اي است كه در نتيجه يا به مناسبت انجام كار روي دهد. به عبارت‌ديگر، حادثة ناشي از كار حادثه‌اي است كه منشأ شغلي داشته باشد (ووارن  (Voirin)، ۱۹۷۹، ص. ۵۴۷ و ۵۴۸). مادة ۶۰ قانون تأمين اجتماعي ايران نيز حادثة ناشي از كار را حادثه‌اي مي‌داند كه >در حين انجام وظيفه و به سبب آن براي بيمه‌شده اتفاق افتاده باشد. حادثه‌ وقتي در نتيجه يا به مناسبت انجام كار است كه كارگر در زمان حادثه تحت سلطة كارفرما بوده باشد(دوپيرو و همكاران، ۲۰۰۱، ش. ۸۶۹).
حادثة ناشي از كار داراي چهار عنصر است: عملكرد فعل‌زيانبار، خارجي بودن علت، قهري و ناگهاني بودن آن و بدني بودن خسارت. صدمات ناشي از عملكرد علت خارجي در غالب موارد به صورت شكستگي، بريدگي و قطع عضو به وقوع مي‌پيوندد. روية قضايي فرانسه فعل‌زيانبار و خارجي بودن علت را در معني وسيع آن در نظر گرفته است و حوادثي مانند، بد راه‌رفتن، پيچ خوردن، گير كردن غذا در گلو و فتق را كه داراي علتي داخلي است نه خارجي حادثه ناشي از كار قلمداد كرده است(پيشين، ش. ۸۶۵؛ رِپِرتوار حقوق كار، ج. سوم، ۱۹۹۲، ص. ۲). لزوم وجود عنصر ناگهاني بودن علت باعث تمييز بيماري از حادثه است. حادثه واقعه‌اي ناگهاني و اتفاقي است كه معمولاً منشأ و تاريخ دقيق وقوع آن را مي‌توان مشخص كرد، در حالي كه بيماري روندي مستمر است كه بعد از مدت زماني بروز مي‌كند و معمولاً تعيين منشأ و تاريخ دقيق آن دشوار است(آتيا، ۱۹۷۰، ص. ۳۵۷). به موجب بند ۷ مادة ۲ قانون تأمين اجتماعي ايران: >بيماري، وضع غيرعادي جسمي يا روحي است كه انجام خدمات درماني را ايجاب مي‌كند يا موجب عدم توانايي موقت اشتغال به كار مي‌شود يا اين كه موجب هر دو در آن واحد مي‌گردد<. در بند ۸ همان ماده حادثه نيز اين گونه تعريف شده است: >حادثه از لحاظ اين قانون اتفاقي است پيش‌بيني نشده كه تحت تأثير عامل يا عوامل خارجي در اثر عمل يا اتفاق ناگهاني روي مي‌دهد و موجب صدماتي بر جسم يا روان بيمه‌شده مي‌گردد.
تنها در صورت به بار آمدن خسارات بدني است كه در تأمين اجتماعي مي‌توان از حادثة ناشي از كار سخن گفت. منظور از خسارت بدني نيز تنها زخم و جراحات نيست، بلكه هر نوع صدمه به جسم و روان بيمه شده را مانند حملة قلبي، سرمازدگي، گرمازدگي، ناراحتي‌هاي روحي و رواني را در بر مي‌گيرد. خسارت مالي صرف، براي مثال شكستن عينك، مشمول نظام حمايتي حوادث ناشي از خطرات شغلي نيست (رپِرتوار حقوق كار، ج. سوم، ۱۹۹۲، ص.۳). البته وارد آمدن خسارت به وسايل كمك پزشكي مانند پروتز و اورتز كه براي توانبخشي و بازگرداندن نيروي كار به زيانديده ضروري است، در بسياري از كشورها در حكم خسارت بدني است و به عنوان بخشي از خدمات پزشكي قابل جبران است (ووارن  (Voirin)، ۱۹۷۹، ص. ۵۴۷؛ سن ـ ژور، ج. دوم، ۱۹۸۲، ص. ۷۵).
– مادة ۶۰ قانون تأمين اجتماعي در اين زمينه مقرر مي‌دارد: >حوادث ناشي از كار حوادثي است كه در حين انجام وظيفه و به سبب آن براي بيمه‌شده اتفاق مي‌افتد. مقصود از حين انجام وظيفه تمام اوقاتي است كه بيمه‌شده در كارگاه يا مؤسسات وابسته يا ساختمانها و محوطة آن مشغول كار باشد و يا به دستور كارفرما در خارج از محوطة كارگاه عهده‌دار انجام مأموريتي باشد. اوقات مراجعه به درمانگاه و يا بيمارستان و يا براي معالجات درماني و توانبخشي و اوقات رفت و برگشت بيمه‌شده از منزل به كارگاه جزء اوقات انجام وظيفه محسوب مي‌گردد، مشروط به اين كه حادثه در زمان عادي رفت و برگشت بيمه‌شده به كارگاه اتفاق افتاده باشد. حوادثي كه براي بيمه‌شده حين اقدام براي نجات ساير بيمه شدگان و مساعدت به آنان اتفاق مي‌افتند، حادثة ناشي از كار محسوب مي‌شود.

بخشی از فهرست مطالب این فایل را در قسمت زیر مشاهده می کنید.

فهرست مطالب

تعيين اشخاص مورد رجوع سازمان

هم اکنون می توانید تحقیق اشخاص مورد رجوع سازمان ، موضوع و محل رجوع سازمان را به قیمت ۹۰۰۰ تومان از سایت آسمان فایل دانلود نمایید.

 

 

توجه : لطفا از این پایان نامه جهت تکمیل مطالعات و تحقیقات خود استفاده کنید و از ارایه مستقیم آن به عنوان پایان نامه و یا پروژه تخصصی به استاد خودداری کنید.
در صورتی که هرگونه اطلاعاتی شامل پروژه، مقاله، تحقیق، پایان نامه، گزارش کارآموزی و … در مورد هر موضوعی در اختیار دارید که مالکیت آن برای خودتان است. نیاز به خرید و پرداخت هزینه نیست، ما با شما تبادل فایل خواهیم داشت. کافیست عنوان و فهرست فایل خودتان را برای ما ارسال کنید، تا پس از بررسی توسط پشتیبانی سایت، راهنمایی های لازم برای تان ارسال شود. ما در کمتر از ۲ ساعت مورد را بررسی کرده و نتیجه را به اطلاع شما خواهیم رساند. برای تبادل فایل ها و اطلاعات با ایمیل زیر در ارتباط باشید. ایمیل پشتیبانی: contact-us@asemanfile.ir

      مطالب مرتبطبرای ارسال سوال، نظر، انتقاد، پیشنهاد، از فرم زیر استفاده کنید

فقط به سوالاتی پاسخ داده می شود که مرتبط با موضوع فوق باشد.