دانلود تحقیق بررسی عوامل مؤثر بر رضايت شغلی كاركنان سازمان مديريت و برنامه ريزی - آسمان فایل
مرداد
۱۷
۱۳۹۵

دانلود تحقیق بررسی عوامل مؤثر بر رضايت شغلی كاركنان سازمان مديريت و برنامه ريزی

برای دانستن علت رضایت و عدم رضایت کارکنان از کار کردن در سازمان، دلیل فعال بودن و کم کار بودن آنها در سازمان، چگونگی علاقه مند کردن کارکنان به شغلشان همراه با رضایت آنها، مطالعه و دانلود تحقیق بررسی عوامل مؤثر بر رضايت شغلی كاركنان سازمان مديريت و برنامه ريزی که بصورت کامل و جامع  در اینجا آمده است را پیشنهاد می کنیم.

 

رضايت شغلی كاركنان سازمان مديريت و برنامه ريزی

توضیحات بیشتر در مورد تحقیق بررسی عوامل مؤثر بر رضايت شغلی كاركنان سازمان مديريت و برنامه ريزی

عنوان:بررسی عوامل مؤثر بر رضايت شغلی كاركنان سازمان مديريت و برنامه ريزی
فرمت فایل: word (قابل ویرایش)
تعداد صفحات: ۵۶
حجم فایل: ۲۰۶ کیلوبایت

بیان مسئله به همراه فهرست مطالب تحقیق بررسی عوامل مؤثر بر رضايت شغلی كاركنان سازمان مديريت و برنامه ريزی

بيان مسأله

بحث و بررسي در خصوص ارضای نيازها و عوامل ديگري و اثر بخشی بيشتر كاركنان و ايجاد محيطی صيفي و پر جاذبه براي آنان در محيط های سازمانی توجه هر فرد دلسوز به آينده اين مرز و بوم را به خود معطوف مي آورد. چرا كه با تلاش و همفكري كليه آمار و سازمانهای جامعه است كه مي توان به طور طبيعی اميدوار بود از طريق اعمال يك مديريت صحيح و علمي كشور واقعاً در جهت توسعه و پيشرفت قدمهاي اساسي بردارد. از آنجا كه محقق خود چندي است در سازمان برنامه و بودجه كشور به عنوان كارشناس تحقيقات مشغول به كار مي باشد و بارها شاهد تغيير و حيات كارشناسان اين سازمان بوده است لذا همواره اين سئوال برايش مطرح بوده و هست كه چرا و چگونه در پاره اي موارد از طريق ايجاد انگيزيش و ارضاي نيازهاي منطقي و معقول كارشناسان در دلبستگي به كار و بالا بردن روحيه آنها تأثير مثبت حاصل شده و با بالعكس در اثر كم توجهي و  ضعف مديريت،تا چه حد در روحيه و انگيزه افراد اثر سوء گذاشته است چرا برخي افراد در سازمان با وجود امكانات و مزاياي يكسان فعال و داراي انگيزه و برخي ديگر، تمامي مشكلات ماندگار مي شوند؟ در چه صورتي افراد حداكثر توان خود را  در كار به عمل مي آورند؟چگونه مي تون روحيه شغلي آنان را افزايش داد؟ و چرا و چراهاي ديگر موجب شده است كه محقق در اني خصوص گام برداشته تا عوامل موثر و اسايي در انگيزش كارشناسان سازمن برنامه و بودجه را مورد بررسي قرار دهد و از اين رهگذر بتواند در جهت ارتقا و اثر بخشي عملكرد كارشناسان در راستاي اهداف سازمان رهنمودها و راهكارهايي هر چند ناچيز ارائه دهد.

« سئوالات تحقيق»

با توجه به اهميت ارضاي نيازهاي كارشناسان سازمان برنامه و بودجه كشور بر اساس سلسله مراتب نيازهاي فاز در انگيزش شغلي آنان و در نهايت اثر بخشي و بهره وري اين سازمان با توجه به نقش حساس و ويژه آن در توسعه اقتصادي كشور، تحقيق حاضر بر آن است تا براي سئوالات زير پاسخي پيدا كند.
۱- آيا بين تأمين نيازهاي فيزيولوژيكي كارشناسان سازمان برنامه و بودجه كشور با انگيزش شغلي آنان رابطه اي وجود دارد؟
۲- آيا بين تأمين نيازهاي ايمني كارشناسان سازمان برنامه و بودجه كشور به انگيزششغلي آنان رابطه اي وجود دارد؟
۳- آيا بين تأمين نياز به تعلق كارشناسان مورد مطالعه با انگيزش شغلي آنان رابطه اي وجود دارد؟
۴- آيا بين تأمين نياز به احترام كارشناسان مورد مطالعه با انگيزش شغلي آنان رابطه اي وجود دارد؟

« هدف تحقيق»

هدف تحقيق عبارت اسن از « بررسي عوامل موثر در انگيزش شغلي كارشناسان سازمان برنامه و بودجه كشور بر مبناي نظريه سلسله مراتبي نيازهاي مازلو» كه در پي آن بوده است تا با شناخت علايق و انگيزه ها و همچنين عواملي كه با عث نارضايتي كاركنان مي شود، كاركنان را به تلاش بيشتر در جهت تحقق اهداف سازمان ترغيب و تشويق نمايد و بدينوسيله به كارايي و ثمر بخشي و در نتيجه به بهره وري آنان بيفزايد.

« اهميت موضوع تحقيق»

مفهوم تفاوت های فردی وبالا حض نياز كاركنان و مفاهيم مرتبط با انگيزش به چند دليل از اهميت برخوردار است. آگاهي از چگونگي تفاوت افراد مي تواند به مدبر كمك كنيد تا كاركنان خود را بهتر بشناند و در نتيجه اقداماتی انجام دهد كه هدف از آن فراهم آوردن موجبات ارضاي نياز كاركنان باشد با در نظر گرفتن اينكه برخي از كاركنان براي مشاغل فروش تعدادی براي مشاغل ستادی و گروهی براي مشاغل تحقيقاتی مناسب ترند آگاهي از اين تفاوت ها در تصميم گيری مربوط سازماندهی يعني اينكه چه كسي را به چه شغلي بايد گمارد مي تواند مفيد باشد.
آگاهي از نيازهاي افراد سازماني مديران را در دادن يا ندادن پاداش ياري مي كند عكس العمل برخي از كاركنان در مقابل پاداشهاي مختلف متفاوت است و اين آگاهي در زمينه تفاوت درنيازها مي تواند به مدير كمك كند تا شيستم هاي منطبق با نيازهاي كاركنان را طرح ريزي كند.
همچنين شناخت اينكه كاركنان نيازهاي متفاوتي را دنبال مي كنند، مي تواند به مدير اين مطلب را تفهيم كند كه چرا رفتار كودكان متفاوت است؟
سرانجام اينكه در سطح كلي آگاهي از فرآيند هاي اساسي انگيزش براي شناخت پويايي سازمان ضروري است چرا رفتار مردم اينگونه مي باشد؟ چه چيزي موجب عملكرد خوب بايد مي شود؟ و….پاسخ به اينگونه سئوالات با شناخت آنچه كاركنان را بر مي انگيزاند روشن مي شود.

فهرست مطالب

کارکنان مدیریت و برنامه ریزی

در ادامه تحقیق بررسی اجمالی سیستمهای اطلاعات مدیریت در سازمان نیز برای کامل شدن اطلاعات بیشتر در مورد این موضوع پیشنهاد می شود.

هم اکنون می توانید تحقیق بررسی عوامل مؤثر بر رضايت شغلی كاركنان سازمان مديريت و برنامه ريزی را به قیمت ۶۹۰۰ تومان از سایت آسمان فایل دانلود نمایید.

توجه : لطفا از این پایان نامه جهت تکمیل مطالعات و تحقیقات خود استفاده کنید و از ارایه مستقیم آن به عنوان پایان نامه و یا پروژه تخصصی به استاد خودداری کنید.
در صورتی که هرگونه اطلاعاتی شامل پروژه، مقاله، تحقیق، پایان نامه، گزارش کارآموزی و … در مورد هر موضوعی در اختیار دارید که مالکیت آن برای خودتان است. نیاز به خرید و پرداخت هزینه نیست، ما با شما تبادل فایل خواهیم داشت. کافیست عنوان و فهرست فایل خودتان را برای ما ارسال کنید، تا پس از بررسی توسط پشتیبانی سایت، راهنمایی های لازم برای تان ارسال شود. ما در کمتر از ۲ ساعت مورد را بررسی کرده و نتیجه را به اطلاع شما خواهیم رساند. برای تبادل فایل ها و اطلاعات با ایمیل زیر در ارتباط باشید. ایمیل پشتیبانی: contact-us@asemanfile.ir

      مطالب مرتبطبرای ارسال سوال، نظر، انتقاد، پیشنهاد، از فرم زیر استفاده کنید

فقط به سوالاتی پاسخ داده می شود که مرتبط با موضوع فوق باشد.