دانلود تحقیق آب بند و انواع آن - آسمان فایل
مرداد
۱۸
۱۳۹۵

دانلود تحقیق آب بند و انواع آن

آسترها و پوششها ، دیوارها و تزریق همگی موانعی هستند که می توان برای سد کردن مسیر جریان آب استفاده کرد.برای آشنایی و تعاربف هر کدام از موارد ذکر شده و همچنین آشنایی با مطالبی چون دیواره های بتنی، دیوار با شمعهای صفحه‌ای ، دیوارهای گلی، دیافراگمی و …  مطالعه و دانلود تحقیق آب بند و انواع آن را از دست ندهید.

 

آب بند و انواع آن

 توضیحات بیشتر در مورد تحقیق آب بند و انواع آن

عنوان: آب بند و انواع آن
فرمت فایل: word (قابل ویرایش)
تعداد صفحات: ۲۵
حجم فایل: ۱۷۶ کیلوبایت

بخشی از تحقیق آب بند و انواع آن به همراه فهرست مطالب را می توانید در پایین مشاهده فرمایید.

تزریق

تزریق دوغاب به داخل خاکهای نفوذ پذیر و سنگ، روش رایج و دایمی برای جلوگیری از جریان آب زیرزمینی است. البته در اغلب موارد دیواری که به این ترتیب بوجود می‌آید کاملا نفوذ پذیر نیست. از تزریق همچنین برای افزایش مقاومت سنگ و خاک سود جسته می‌شود. دوغابها متنوع اند و می‌توانند ترکیبی از سمان ، سیمان و خاک یاموادشیمیایی  باشند. انتخاب نوع دوغاب به تخلخل سازندهای زمین شناسی، سرعت جریان آب و مقاومت فشاری نهایی بخشهای تزریق شده بستگی دارد.
بطور کلی دوغابهای ماسه – سیمان برای بستن حفره‌های بزرگ و شکستگیها و دوغابهای رس و سیمان پرتلند برای بستن شکستگیهای نسبتا کوچک و خاکهای دانه درشت بکار می‌روند. به منظور کنترل جریان آب زیرزمینی، حفر رشته منفردی از گمانه ها و تزریق در آنها اغلب کافی است. پرده تزریق را می‌توان با افزودن رشته‌های دیگری از گمانه‌های تزریق شده ضخیم تر نمود. در سنگهای شکافدار یا جاهایی که جریان زیاد است، موفقیت عملیات تزریق کمتر است.

كليات

سد مخزنی ماكو (بارون) در ۱۲ كيلومتري جنوب شهرستان ماكو، بر روي رودخانه زنگمار در نزديكي روستاي بارون احداث شده است. رودخانه زنگماري كه سد مخزني ماكو بر روي آن احداث شده است از كوههاي مرزي ايران و تركيه سرچشمه مي گيرد و نهايتا در شهرستان پلدشت به رودخانه ارس مي پيوندد. وجود دشت حاصلخيز پلدشت در پائين دست سد، اين امكان را بوجود آورده تا بهره برداري از آب سد بالغ بر ۱۵ هزار هكتار از اين اراضي از آب كشاورزي مطمئن بهره مند گردد.

مشخصات سد

سد مخزنی ماكو از نوع سد خاكي، با هسته رسي، طول و عرض تاج سد به ترتيب ۳۵۰ متر و ۱۰ متر است. ترازهاي تاج و حداقل پي سد به ترتيب ۱۶۹۹ متر و ۱۶۲۱ متر از سطح دريا مي باشد. حجم كل خاكريز ۰۰۰/۴۳۰/۱ متر مكعب، حجم فيلتر مصرفي در حدود ۸۰۰۰۰ متر مكعب، حجم هسته نفوذ ناپذير (هسته رسي) ۱۵۰۰۰۰ متر مكعب، حجم پوسته و سنگ چين بالا دست ۳۵۰۰۰ متر مكعب و حجم پوسته محافظ پائين دست ۳۶۰۰۰ متر مكعب، است. ضخامت سد در تاج. كف آن به ترتيب ۱۰ متر و ۳۵۰ متر می باشد.

فهرست مطالب تحقیق آب بند و انواع آن در پایین آورده شده است.

آشنایی
آسترها و پوششها
دیوارها Walls
دیوار خاکی متراکم شده
دیواره های بتنی
دیوار با شمعهای صفحه‌ای
دیوارهای گلی
دیوار دیافراگمی
دیوارهای یخی
تزریق
مشخصات سد
زمين شناسي
مشخصات سازه هاي جنبي
سد كرخه
بدنه سد
سيستم انحراف آب
پيش فرازبند و فرازبند

 • مشخصات فرازبند
 • نشيب بند
 • كالورت انحراف آب
 • سازه ورودي
 • سازه خروجي
 • تخليه كننده عمقي
 • سيستم آب بندي پي

مشخصات ديوار آب بند شرق نيروگاه

 • گالري بازرسي پی
 • مشخصات گالري بازرسي
 • ابزار دقيق
 • مشخصات سرريز

بخشهای مختلف سرريز

 • کانال تقرب
 • سازه ورودي
 • شوت
 • سيستم استهلاك انرژي و مشخصات آن (حوضچه آرامش)
 • منابع قرضه و مشخصات آن

سد ستارخان
كليات
زمين شناسی
مشخصات
سد
مشخصات سازه های جنبی
سرريز
– سيستم انحراف آب
– سيستم آبگيري و تخليه تحتاني
سد سنبل رود
كليات
مشخصات سد
زمين شناسی
مشخصات سازه های جنبی
سد ماكو
كليات
مشخصات سد
زمين شناسی
مشخصات سازه هاي جنبی

هم اکنون می توانید تحقیق آب بند و انواع آن را به قیمت۴۹۰۰ تومان از سایت آسمان فایل دانلود نمایید.

توجه : لطفا از این پایان نامه جهت تکمیل مطالعات و تحقیقات خود استفاده کنید و از ارایه مستقیم آن به عنوان پایان نامه و یا پروژه تخصصی به استاد خودداری کنید.
در صورتی که هرگونه اطلاعاتی شامل پروژه، مقاله، تحقیق، پایان نامه، گزارش کارآموزی و … در مورد هر موضوعی در اختیار دارید که مالکیت آن برای خودتان است. نیاز به خرید و پرداخت هزینه نیست، ما با شما تبادل فایل خواهیم داشت. کافیست عنوان و فهرست فایل خودتان را برای ما ارسال کنید، تا پس از بررسی توسط پشتیبانی سایت، راهنمایی های لازم برای تان ارسال شود. ما در کمتر از ۲ ساعت مورد را بررسی کرده و نتیجه را به اطلاع شما خواهیم رساند. برای تبادل فایل ها و اطلاعات با ایمیل زیر در ارتباط باشید. ایمیل پشتیبانی: contact-us@asemanfile.ir

      مطالب مرتبطبرای ارسال سوال، نظر، انتقاد، پیشنهاد، از فرم زیر استفاده کنید

فقط به سوالاتی پاسخ داده می شود که مرتبط با موضوع فوق باشد.