دانلود تحقیق آب و فاضلاب - آسمان فایل
مرداد
۱۸
۱۳۹۵

دانلود تحقیق آب و فاضلاب

یکی از ضروریات بشر امروز توسعه شهرنشینی می باشد. تأمین آب و دفع بهداشتی فاضلاب شهری یکی از مهمترین خدمات زیربنایی در شهرهاست. وظیفه ارائه این خدمات از دوازده سال گذشته بر عهده شرکت آبها و فاضلاب گذاشته شده است.  یکی از راههایی که موجب ارتقای سطح بهداشت عموی می شود رشد و توسعه بخش آب و فاضلاب است. دانلود این تحقیق را از دست ندهید.

اهمیت آب و فاضلاب

توضیحات بیشتر در مورد تحقیق آب و فاضلاب

عنوان: آب و فاضلاب
فرمت فایل: word (قابل ویرایش)
تعداد صفحات: ۳۰

بخشی از تحقیق آب و فاضلاب به همراه فهرست مطالب آن را می توانید در پایین مشاهده فرمایید.

تامين آب و دفع بهداشتي فاضلاب مراكز جمعيتي و سكونت‌گاهي، از جمله شاخص‌هاي اصلي توسعه‌ي پايدار بر اساس اصول و معيارهاي پذيرفته شده‌ي جهاني است.
رشد و توسعه‌ي بخش آبها و فاضلاب منجر به ارتقاي سطح بهداشت عمومي، رفاه مردم و در نهايت توسعه‌ي جوامع با رويكرد به عدالت اجتماعي و توسعه‌ي پايدار خواهد شد. خوشبختانه طي سال‌هاي اخير اقدام‌هاي گسترده‌اي در جهت ظرفيت‌سازي بخش آب و فاضلاب و توسعه‌ي نهادي اين بخش به انجام رسيده و زمينه را براي فعاليت‌هاي آتي فراهم كرده است. اين در حالي است كه رشد سريع جمعيت شهرها و گسترش و ازدياد كانون‌هاي جمعيتي شهري، كيفيت و كميت منابع تامين كننده‌ي آب شرب و بهداشتي را در معرض مخاطره و ناپيداري قرار داده است.
نكته‌ي مهم اينكه منابع عموماً محلي بوده و شبكه‌هاي آبرساني هر شهر و منطقه به طور مستقيم تحت تاثير عوامل طبيعي همان منطقه مي‌باشند. به اين ترتيب، آسيب‌پذيري منابع تامين كننده‌ي آب شرب و بهداشتي، متاثر است عامل‌هاي طبيعي چون خشكسالي، سيل و نظاير آن و همچنين عامل‌هاي ناشي از فعاليت‌هاي انساني نظير توسعه‌ي صنايع، شهرسازي و مانند آن بسيار محتمل بوده و براي حفاظت كمي و كيفي اين منابع لازم است چاره‌ي جدي انديشيده شود.
در پايان سال ۱۳۸۱، در پي اقدام‌هاي گسترده‌ي وزارت نيرو در ايجاد تاسيسات تامين آب شرب و بهداشتي، ظرفيت اين تاسيسات به رقمي بالغ بر ۸/۶ ميليارد و ۸۰۰ ميليون مترمكعب به ترتيب براي شهرها و روستاها رسيده است. گرچه اين رقم‌ها در مقايسه با حجم كل منابع آب تجديدشونده‌ي كشور به نسبت كم و حدود ۵/۵درصد آن را تشكيل مي‌دهد، ولي به دليل عدم تطابق مراكز جمعيتي كشور با محل استقرار منابع آب و ظرفيت موجود آنها، تامين آب شهرها و روستاهاي كشور همچنان به عنوان يك عامل پيچيده و مواجه با چالش دايمي محسوب مي‌شود.
از سوي ديگر تكرار و استمرار خشكسالي و آثار ناشي از تغييرهاي اقليمي، دامنه‌ي خطر آسيب‌پذيري تامين آب شرب و بهداشتي را افزايش داده، به طوري كه براي تامين آب شهرها و پاسخ‌گويي به تقاضاي روزافزون مردم، وزارت نيرو سال به سال ناگزير به انتخاب منابع جديد و انتقال آب از منابع دورتر به شهرهاست.
در راستاي پاسخ‌گويي به اين نياز، وزارت نيرو در سال‌هاي اخير، طرح‌هاي بزرگ آبرساني كه  اغلب آنها داراي خط انتقالي به طول بيش از ۱۰۰ كيلومتر مي‌باشند، مطالعه و اجرا كرده است و تا كنون طرح‌هاي بزرگ آبرساني از زرينه‌رود و به تبريز و آبرساني از زاينده‌رود به يزد و خط دوم آبرساني از ميناب به بندرعباس و طرح آبرساني از شوشتر به اهواز و طرح آبرساني از چاه نيمه به زاهدان و … احداث بهره‌وري شده است و طرح‌هاي بزرگ ديگري از جمله طرح آبرساني از زاينده‌رود به كاشان و طرح بزرگ آبرساني از سد كوثر به بندر لنگه و طرح آبرساني از سد قير به لارستان و … را در دست اجرا دارد.
طرح بزرگ آبرساني از سد دوستي به مشهد هم از جمله طرح‌هاي بسيار بزرگي است كه از ۲ سال گذشته در فهرست طرح‌هاي اجرايي برنامه‌ي سوم قرار گرفته است.

فهرست مطالب این تحقیق در پایین آورده شده است.

فصل اول
اهميت آب و فاضلاب
فصل دوم
بيلان آب در ايران و جهان
يخ‌هاي قطبي
آب‌هاي زيرزمينی
درياچه‌ها
مخازن
چرخه‌ی آب
واقعيت‌های جهانی آب
كاربري‌های جهانی آب
بخش كشاورزی
بخش صنعت
بخش شرب
خدمت‌دهي‌های جهاني آب و فاضلاب در آغاز هزاره‌ی سوم ميلادی
بيلان آبياری ايران
حوضه‌هاي آبريز
جمعيت و اثرگذاري آب بر منابع آب
بحران آب شهري
طبقه‌بندي شهرهاي بحران‌دار
شهرهاي بحران‌دار در سال ۷۷
شهرهاي بحران‌دار در سال۸۷

 

هم اکنون می توانید تحقیق آب و فاضلاب را به قیمت ۵۰۰۰  تومان از سایت آسمان فایل دانلود نمایید.

توجه : لطفا از این پایان نامه جهت تکمیل مطالعات و تحقیقات خود استفاده کنید و از ارایه مستقیم آن به عنوان پایان نامه و یا پروژه تخصصی به استاد خودداری کنید.
در صورتی که هرگونه اطلاعاتی شامل پروژه، مقاله، تحقیق، پایان نامه، گزارش کارآموزی و … در مورد هر موضوعی در اختیار دارید که مالکیت آن برای خودتان است. نیاز به خرید و پرداخت هزینه نیست، ما با شما تبادل فایل خواهیم داشت. کافیست عنوان و فهرست فایل خودتان را برای ما ارسال کنید، تا پس از بررسی توسط پشتیبانی سایت، راهنمایی های لازم برای تان ارسال شود. ما در کمتر از ۲ ساعت مورد را بررسی کرده و نتیجه را به اطلاع شما خواهیم رساند. برای تبادل فایل ها و اطلاعات با ایمیل زیر در ارتباط باشید. ایمیل پشتیبانی: contact-us@asemanfile.ir

      مطالب مرتبطبرای ارسال سوال، نظر، انتقاد، پیشنهاد، از فرم زیر استفاده کنید

فقط به سوالاتی پاسخ داده می شود که مرتبط با موضوع فوق باشد.