دانلود تحقیق بررسی کليماتیکی منطقه بابلسر و طراحی هتل 4 ستاره در این منطقه - آسمان فایل
مرداد
۱۹
۱۳۹۵

دانلود تحقیق بررسی کليماتیکی منطقه بابلسر و طراحی هتل ۴ ستاره در این منطقه

این فایل  یک تحقیق کامل و عالی در مورد  بررسی کليماتیکی منطقه بابلسر و طراحی هتل ۴ ستاره در این منطقه است که با فرمت ورد ( word) می باشد .شما میتوانید به دلخواه خود آن را ویرایش کنید و همچنین میتوانید از آن پرینت بگیرید و براحتی برای  تحقیق خود مورد  استفاده قرار دهید.

 منطقه بابلسر

توضیحات بیشتر در مورد تحقیق دانلود تحقیق بررسی کليماتیکی منطقه بابلسر و طراحی هتل ۴ ستاره در این منطقه

اسم فایل:بررسی کليماتیکی منطقه بابلسر و طراحی هتل ۴ ستاره در این منطقه
فرمت فایل: ورد (word) قابل ویرایش و پرینت
تعدادصفحات: ۷۷ صفحه
حجم فایل: ۱ مگابایت

اکولوژی منطقه مازندران

۱-۱- جغرافیای منطقه
استان مازندران از شمال به دریای مازندران، از جنوب به استان‌های تهران سمنان و قزوین، از غرب به استان گیلان و از شرق به استان گلستان محدود است.
قسمت جنوبی مازندران کوهستانی و شمال آن جلگه ای و ساحلی است. مساحت آن ۳/۲۴۰۹۱ کیلومتر مربع و ۴۶/۱ درصد مساحت کل کشور را به خود اختصاص داده است.
سلسله جبال البرز همچون سدی رفیع مازندران را به دو قسمت جلگه ای و کوهستانی تقسیم نموده و آن را از قسمت داخلی ایران جدا می سازد. قسمتی ازالبرز غربی و تمام البرز مرکزی و بخشی از البرز شرقی در محدوده این استان قرار دارد و شیب زمین از منطقه کوهستانی به سوی جلگه و دریا کاهش می یابد. سلسله جبال البرز دارای رشته کوه های فرعی است که از جنوب به شمال و یا به موازات دریا کشیده شده است.

۱-۲- بررسی کلیماتیکی

۱-۲-۱- آب وهوا
آب هوای مازندران با توجه به وجود دریا، کوه و جنگل به دو نوع معتدل مرطوب و کوهستانی تقسیم می شود.
۱- آب وهوای معتدل و مرطوب: وجود دریای مازندران و رشته کوه های البرز و نزدیکی این دو مظهر طبیعت به یکدیگر در نواحی جنگلی تا کوهپایه های شمالی البرز آب وهوای معتدل و مرطوب را به وجود آورده است. زمستان های این نواحی معتدل و مرطوب و به ندرت یخ بندان می شود.
۲- آب و هوای کوهستانی : شامل آب وهوای معتدل کوهستانی وآب وهوای سرد کوهستانی است. دوری از دریا و افزایش تدریجی ارتفاع در اراضی جلگه ای، تغییرات خاصی را درآب وهوای این استان پدید آورده است. به طوری که در ارتفاعات ۱۸۰۰ تا ۳۰۰۰ متری، آب و هوای معتدل کوهستانی با زمستان های سرد ویخبندان طولانی و تابستان های کوتاه ومعتدل وجود دارد.
در ارتفاعات بالای۳۰۰۰ متر که دمای هوا به شدت پایین می آید، دارای زمستانهای سرد همراه با یخ بندان طولانی و تابسان های کوتاه و خشک است. در این نواحی هوا غالبا برفی است و در ارتفاعات مهم چون تخت سلیمان و دماوند، یخچال های کوهستانی و طبیعی ایجاد شده است. میانگین میزان ریزش باران در این استان کمتر از گیلان است.

۲-۲- میزان بارندگی سالانه

۱-۲-۳- تغییرات روزانه دمای هوا در نقاط مختلف کشور
۱-۲-۴- وضعیت سالانه دمای هوا در نقاط مختلف کشور
۱-۲-۵- میانگین و حدود نهایی آمار دما و رطوبت نسبی در ایستگاه
۱-۲-۶- جدول بیوکلیماتیک ساختمانی بابلسر
۱-۲-۷- نمودار جهت و سرعت باد بابلسر
۱-۲-۸ بادهای غالب و حداکثر سرعت باد. طبق آمار ایستگاههای سینوپتیک از تاریخ تاسیس
۱-۳ . جغرافیای انسانی
جمعیت استان مازندران، بر اساس نتایج سرشماری نفوس ومسکن سال ۱۳۷۵ برابر۲۶۰۲۰۰۸ نفر است. از این تعداد ۱۲۰۲۴۶ نفر( ۲/۴۶ ) ساکن در نقاط شهری هستند. از کل جمعیت مذکور ۱۲۹۶۸۴۱ نفر (۸/۴۹ درصد) را مردها تشکیل می دهند.
متوسط نرخ رشد جمعیت استان در فاصله دو سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال های ۱۳۶۵ و ۱۳۷۵ برابر ۳۵/۱ درصد و بعد خانوار کل استان ۷۵/۴ نفر- در نقاط شهری ۴/۴ و روستایی ۷/۴ نفر- بوده است.
جمعیت استان در سال ۱۳۷۹ ، ۰۱۴، ۷۴۸، ۲ نفر برآورد شده است.
۱-۴ موقعیت اداری سیاسی اجتماعی بابلسر
بر اساس آخرین تقسیمات کشوری استان مازندران دارای ۱۵ شهرستان ۳۶ شهر، ۳۸ بخش و ۱۰۴ دهستان است.
شاهراه های هزا، کندوان و فیروزکوه به طرف تهران و جاده کیاسر به طرف سمنان و راه آهن سراسری شمال و فرودگاه بین المللی دشت ناز ساری، نوشهر و رامسر، مازندران را به تهران و سایر شهرهای ایران مرتبط می سازد، به علاوه این استان از طریق راه آبی دریایی مازندران با کشورهای آسیایی در ارتباط است.

این تنها بخشی از چند صفحه اول فایل بود

بخشی از فهرست تحقیق دانلود تحقیق بررسی کليماتیکی منطقه بابلسر و طراحی هتل ۴ ستاره در این منطقه را در پایین مشاهده می کنید.

منطقه بابلسر

هم اکنون می توانید تحقیق بررسی کليماتیکی منطقه بابلسر و طراحی هتل ۴ ستاره در این منطقه را به قیمت  ۷۹۰۰ تومان از سایت آسمان فایل دانلود نمایید.

 

توجه : لطفا از این پایان نامه جهت تکمیل مطالعات و تحقیقات خود استفاده کنید و از ارایه مستقیم آن به عنوان پایان نامه و یا پروژه تخصصی به استاد خودداری کنید.
در صورتی که هرگونه اطلاعاتی شامل پروژه، مقاله، تحقیق، پایان نامه، گزارش کارآموزی و … در مورد هر موضوعی در اختیار دارید که مالکیت آن برای خودتان است. نیاز به خرید و پرداخت هزینه نیست، ما با شما تبادل فایل خواهیم داشت. کافیست عنوان و فهرست فایل خودتان را برای ما ارسال کنید، تا پس از بررسی توسط پشتیبانی سایت، راهنمایی های لازم برای تان ارسال شود. ما در کمتر از ۲ ساعت مورد را بررسی کرده و نتیجه را به اطلاع شما خواهیم رساند. برای تبادل فایل ها و اطلاعات با ایمیل زیر در ارتباط باشید. ایمیل پشتیبانی: contact-us@asemanfile.ir

      مطالب مرتبطبرای ارسال سوال، نظر، انتقاد، پیشنهاد، از فرم زیر استفاده کنید

فقط به سوالاتی پاسخ داده می شود که مرتبط با موضوع فوق باشد.