دانلود تحقیق بررسی پدیده روانگرایی - آسمان فایل
مرداد
۲۰
۱۳۹۵

دانلود تحقیق بررسی پدیده روانگرایی

این فایل یک تحقیق خوب درباره ی بررسی پدیده روانگرایی می باشد که با خواندن آن اطلاعات جالب و خوبی  کسب خواهید کرد. فایل به صورت پاور پوینت میباشد و براحتی میتوانید ویرایش  کنید و برای تحقیق مورد نظر خود استفاده کنید.

 پدیده روانگرایی

توضیحات بیشتر در مورد تحقیق بررسی پدیده روانگرایی

اسم فایل: بررسی پدیده روانگرایی
فرمت فایل:  پاورپوینت ( قابل ویرایش )
تعداد اسلاید ها : ۲۲
حجم فایل:  ۵ مگابایت

جریان روانگرایی

پدیده ای است كه در آن تعادل استاتیكی خاكهای رسوبی با مقاومت پسماند در اثر بارهای استاتیكی یا دینامیكی بهم می خورد. مقاومت پسماند مقاومت خاك روان شده است.برای مثال بار استاتیكی می تواند در اثر ساختمان جدیدی كه روی شیب ساخته شده است سبب واردآمدن نیروی اضافی به خاك زیر پی گردد. زلزله ها ، انفجارات و شمع كوبی مثالهای از بارهای دینامیكی هستند كه می توانند موجب جریان روانگرایی شوند. همچنین یكبار كه پدیده روانگرایی در خاك روی داد خاك مستعد وقوع جریان روانگرایی است بطوریكه خاك مقاومت كافی را برای تحمل تنشهای استاتیكی همانند پیش از ناآرامی نداردبه عنوان نمونه می توان به تخریب مجموعه ساختمانی  كاواگوشی كه در جریان زلزله ۱۹۶۴ نیگاتای ژاپن اشاره كرد.

روانی مجدد

این پدیده در اثر بارگذاری تكراری در خاكهای رسوبی با تنشهای برشی استاتیكی كمتر از مقاومت خاك روی می دهد. تغییر شكلهای ناشی از روانی دوره ای بطور افزایشی بدلیل تنشهای استاتیكی و دینامیكی در هنگام زلزله گسترش می یابد.
یكی از نتایج روانی دوره ای پخش جانبی خاك روی نواحی كم شیب و صاف كنار دریاها و رودخانه است.زلزله سال ۱۹۷۶ گواتمالا سبب پخش جانبی خاك در سراسر كناره رودخانه مونتگوا شد. در زمین های صاف بدلیل فشار آب منفذی بالا ایجاد شده در اثر پدیده روانگرایی سبب جریان سریع آب در سطح زمین می گردد.این جریان هم در جریان زلزله و هم بعد از آن اتفاق می افتد.اگر جریان آب منفذی به اندازه كافی و به سرعت بالا بیاید سبب حركت ذرات ماسه به سمت تركها و روی دادن پدیده جوشش ماسه می گردد.این پدیده بیشتر در مناطقی كه تحت تاثیر پدیده روانگرای قرارگرفته اند روی می دهد.

این تنها بخشی از تحقیق بررسی پدیده روانگرایی بود.

بخشی از فهرست تحقیق بررسی پدیده روانگرایی

روانگرایی خاک
معيار تعيين پتانسيل روانگرایی
معيار تعيين پتانسيل روانگرايي
علت وقوع روانگرایی
زلزله ۱۹۹۵ کوبه
روشهاي كاهش خطرات روانگرایی

بخشی از اسلایدهای تحقیق بررسی پدیده روانگرایی را در زیر مشاهده می کنید.

 پدیده روانگرایی

هم اکنون می توانید تحقیق بررسی پدیده روانگرایی را به قیمت ۴۰۰۰  تومان از سایت آسمان فایل دانلود نمایید.

 

توجه : لطفا از این پایان نامه جهت تکمیل مطالعات و تحقیقات خود استفاده کنید و از ارایه مستقیم آن به عنوان پایان نامه و یا پروژه تخصصی به استاد خودداری کنید.
در صورتی که هرگونه اطلاعاتی شامل پروژه، مقاله، تحقیق، پایان نامه، گزارش کارآموزی و … در مورد هر موضوعی در اختیار دارید که مالکیت آن برای خودتان است. نیاز به خرید و پرداخت هزینه نیست، ما با شما تبادل فایل خواهیم داشت. کافیست عنوان و فهرست فایل خودتان را برای ما ارسال کنید، تا پس از بررسی توسط پشتیبانی سایت، راهنمایی های لازم برای تان ارسال شود. ما در کمتر از ۲ ساعت مورد را بررسی کرده و نتیجه را به اطلاع شما خواهیم رساند. برای تبادل فایل ها و اطلاعات با ایمیل زیر در ارتباط باشید. ایمیل پشتیبانی: contact-us@asemanfile.ir

      مطالب مرتبطبرای ارسال سوال، نظر، انتقاد، پیشنهاد، از فرم زیر استفاده کنید

فقط به سوالاتی پاسخ داده می شود که مرتبط با موضوع فوق باشد.