دانلود تحقیق برج‌های خرقان - آسمان فایل
مرداد
۲۰
۱۳۹۵

دانلود تحقیق برج‌های خرقان

در تمام نمای بیرونی برج خرقان از آجرهای تزئینی استفاده شده است و این آجرها به برج نمایی بسیار زیبا و چشم نواز بخشیده است. در  سردر ورودی این برج از تزئینات بیشتری استفاده شده است که  از جمله کتیبه ای دو خطی در آن به چشم می خورد. این گوشه ای از زیباییهای برج خرقان است. در ادامه می توانید تحقیق برج‌های خرقان را دانلود و مطالعه نمایید.

برج‌های خرقان

توضیحات بیشتر در مورد تحقیق برج‌های خرقان

عنوان: برج‌های خرقان
فرمت فایل:power point (قابل ویرایش و قابل پرینت)
تعداد اسلایدها:۱۶
حجم فایل: ۶۳۹ کیلوبایت

بخشی از تحقیق برج های خرقان به همراه فهرست مطالب آن را می توانید در پایین مشاهده نمایید.

برج هاي خرقان در محوطه وسيعي به فاصله كمي از يك ديگر قرار گرفته اند و از بسياري جهات با هم شياهت دارند اما برج شرقي، قديمي تر از برج غربي است. بناي برج شرقي: داراي نقشه هشت ضلعي با ستون هاي مدور در هشت گوشه است كه قسمت ازاره آن در سال ۱۳۴۷ ه.ش. تعمير و مرمت گرديده است. تمامي بنا به ضخامت ۶۰ سانتي متر با آجرهاي ساده به ابعاد ۵*۱۹*۱۹ سانتي متر يا ۵*۲۰*۲۰ سانتي متر ساخته شده، سپس روي آن پوششي تزئيني با آجر به ضخامت ۲۱ سانتي متر اجرا شده است. قطر ستون هاي مدور گوشه هاي بنا، به جز دو تاي آن ها كه راه پله مارپيچ منتهي به بام را در بر مي گيرند، همگي يكسان است. براي رسيدن به راه پله ها بايد از در مستطيل شكل كوتاهي كه در داخل اتاق مقبره قرار دارد، گذشت. تعداد پله هاي هر راه پله ۲۲ عدد است. با توجه به ويژگي هاي تاريخي بناي برج، مي توان گفت كه در ميان گنبد هاي دو پوسته اي كه پوسته دوم آن ها مخروطي شكل نيست، اين بنا نخستين گنبد دو پوسته قرن پنجم هجري به شمار مي رود و از اين نظر حايز اهميت است.

 فهرست مطالب این تحقیق در پایین آمده است.

مقدمه
بناي برج شرقی
بناي برج غربی
مرمت تازيانه های زلزله بر پيكر برج هاي دو قلوی خرقان
وضعيت كنونی

 هم اکنون می توانید تحقیق برج‌های خرقان را به قیمت  ۳۰۰۰ تومان از سایت آسمان فایل دانلود نمایید.

توجه : لطفا از این پایان نامه جهت تکمیل مطالعات و تحقیقات خود استفاده کنید و از ارایه مستقیم آن به عنوان پایان نامه و یا پروژه تخصصی به استاد خودداری کنید.
در صورتی که هرگونه اطلاعاتی شامل پروژه، مقاله، تحقیق، پایان نامه، گزارش کارآموزی و … در مورد هر موضوعی در اختیار دارید که مالکیت آن برای خودتان است. نیاز به خرید و پرداخت هزینه نیست، ما با شما تبادل فایل خواهیم داشت. کافیست عنوان و فهرست فایل خودتان را برای ما ارسال کنید، تا پس از بررسی توسط پشتیبانی سایت، راهنمایی های لازم برای تان ارسال شود. ما در کمتر از ۲ ساعت مورد را بررسی کرده و نتیجه را به اطلاع شما خواهیم رساند. برای تبادل فایل ها و اطلاعات با ایمیل زیر در ارتباط باشید. ایمیل پشتیبانی: contact-us@asemanfile.ir

      مطالب مرتبطبرای ارسال سوال، نظر، انتقاد، پیشنهاد، از فرم زیر استفاده کنید

فقط به سوالاتی پاسخ داده می شود که مرتبط با موضوع فوق باشد.