دانلود تحقیق بهینه سازی مصرف انرژی در واحدهای ذوب با کوره های القایی - آسمان فایل
مرداد
۲۰
۱۳۹۵

دانلود تحقیق بهینه سازی مصرف انرژی در واحدهای ذوب با کوره های القایی

بعد از شوک نفتی که در سال ۱۹۷۳ اتفاق افتاد کشورهای پیشرفته صنعتی را مجبور کرد تا موضوع انرژی که نیروی روبه جلوی آنها در مسیر صنعت و رفاه اجتماعی بود به شکل جدی تری رخ بنماید. در ادامه مطلب می توانید تحقیق بهینه سازی مصرف انرژی در واحدهای ذوب با کوره های القایی را دانلود و مطالعه کنید.

بهینه سازی مصرف انرژی

توضیحات بیشتر در مورد تحقیق  بهینه سازی مصرف انرژی در واحدهای ذوب با کوره های القایی

عنوان: بهینه سازی مصرف انرژی در واحدهای ذوب با کوره های القایی
فرمت فایل: word (قابل ویرایش و پرینت)
تعداد صفحات: ۱۶۵
حجم فایل: ۵۳۹ کیلوبایت

بخشی از تحقیق بهینه سازی مصرف انرژی در واحدهای ذوب با کوره های القایی به همراه فهرست مطالب آن را می توانید در پایین مشاهده نمایید.

تولید ترکیبی گرمایشی ، سرمایشی و توان

چکیده

یکی از نیازهای اساسی هر صنعتی توان مورد نیاز جهت چرخاندن ماشین آلات و نیز تولید  انرژی الکتریکی می باشد، که با استفاده از محرکه های مختلف که سوخت فسیلی استفاده می نمایند،تولید  مگردد.جهت بهینه سازی مصرف سوخت این مولدها استفاده از سیستم های برودتی وجود دارد،امکان استفاده مجدد از انرژی حاصل در محرکه ها جهت تولید سرمایش در چیلر های جذبی وجود دارد . به همین منظور در این مقاله تولید ترکیبی توان ، گرمایش و سرمایش بررسی و توضیح داده می شود.

مقدمه

در کشورهای پیشرفته انرژی الکتریکی فقط ۲۰ در صد تقاضای انرژی برای بخش صنعتی را تشکیل می دهد و باقیمانده تقاضا به صورت انرژی گرمایی می باشد. نیروگاههای حرارتی منبع اصلی تولید انرژی الکتریکی در اکثر کشور ها می باشند،اما حداکثر بازده حرارتی این نیروگاه های بخار و نیرو گاه های گازی در حدود ۴۰ درصد  می باشد و باقیمانده انرژی حاصل از احتراق سوخت های فسیلی تلف می شود.منبع اصلی تلفات عدم استفاده مفید از انرژی گرمایی همراه گازهای حاصل از احتراق می باشد.
تولید دو منظوره توان و گرما CHP به عنوان یک راه حل مطلوب برای تولید توان و گرما به دلیل بازده بالاتر نسبت به نیروگاههای سنتی ، کاهش مصرف و سوخت  و آلودگی کمتر محیط زیست در دنیا شناخته شده است.
سیستم گرما و توان Combined Heat and Power Generation (CHP))) یا سیستم تولید دو منظوره Cogeneration ))  به سیستمی گفته می شود که در آن توان الکتریکی و انرژی گرمایی به طور ترتیبی تولید می شوند. با توجه به اینکه بازده این سیستم ها بیشتر از سیستم های تولید توان الکتریکی سنتی  می باشد، وآلودگی محیط زیست کمتری دارد، استفاده از این سیستم ها در دنیا رایج شده است.بازده کلی یک سیستم تولید همزمان حدود ۹۰-۸۰ درصد می باشد.

فهرست مطالب تحقیق بهینه سازی مصرف انرژی در واحدهای ذوب با کوره های القایی

چکیده
راه کارهای بهینه سازی مصرف انرژی در عملیات ذوب
۱٫پایین نگه داشتن درجه حرارت ذوب تا حد ممکن
۲٫بکارگیری حداکثر توان کوره جهت ذوب سازی
۳٫استفاده از حداکثر ذ.ب موجود در کوره تا حد امکان (برای کوره های فرکانس  شبکه)
۴٫سرعت بکار گیری کوره
۵٫دسته بندی قراضه ها و تعیین بهتریین محل برای قراضه های آهنی
۶٫تمیز کردن شارژ از مواد غیر فلزی مثل ماسه ،سنگ، خاک و غیره
۷٫اندازه گیری موثر در جه حرارت
۸٫عدم شارژ در ساعات پیک مصرف
۹٫کاهش الکتریکی کوره
۱۰-کاهش اتلاف حرارتی کوره
نتیجه گیری
تولید ترکیبی گرمایشی ، سرمایشی و توان
چکیده
مقدمه
۲-سیستم ترکیبی گرما و توان Combined Heat and Power Generation (CHP)))
۳- سیستم سرمایش جذبی (Absorption refrigeration Systems )
۴- تولید سه منظوره Trigenereration
۵-کارایی تولید سه منظوره
۶-انتخواب ترکیب بهینه اجزا  و …
اینها تنها بخشی از فهرست مطالب این تحقیق می باشد.

هم اکنون می توانید تحقیق بهینه سازی مصرف انرژی در واحدهای ذوب با کوره های القایی را به قیمت ۹۰۰۰  تومان از سایت آسمان فایل دانلود نمایید.

توجه : لطفا از این پایان نامه جهت تکمیل مطالعات و تحقیقات خود استفاده کنید و از ارایه مستقیم آن به عنوان پایان نامه و یا پروژه تخصصی به استاد خودداری کنید.
در صورتی که هرگونه اطلاعاتی شامل پروژه، مقاله، تحقیق، پایان نامه، گزارش کارآموزی و … در مورد هر موضوعی در اختیار دارید که مالکیت آن برای خودتان است. نیاز به خرید و پرداخت هزینه نیست، ما با شما تبادل فایل خواهیم داشت. کافیست عنوان و فهرست فایل خودتان را برای ما ارسال کنید، تا پس از بررسی توسط پشتیبانی سایت، راهنمایی های لازم برای تان ارسال شود. ما در کمتر از ۲ ساعت مورد را بررسی کرده و نتیجه را به اطلاع شما خواهیم رساند. برای تبادل فایل ها و اطلاعات با ایمیل زیر در ارتباط باشید. ایمیل پشتیبانی: contact-us@asemanfile.ir

      مطالب مرتبطبرای ارسال سوال، نظر، انتقاد، پیشنهاد، از فرم زیر استفاده کنید

فقط به سوالاتی پاسخ داده می شود که مرتبط با موضوع فوق باشد.