دانلود تحقیق بافت های فرسوده و غیر رسمی شهر مشهد - آسمان فایل
مرداد
21
1395

دانلود تحقیق بافت های فرسوده و غیر رسمی شهر مشهد

اگر در جستجوی یک تحقیق خوب با عنوان بافت های فرسوده و غیر رسمی شهر مشهد هستید و یا برای آشنایی بیشتر با بافت های فرسوده و غیر رسمی شهر مشهد پیشنهاد می کنیم از این فایل دیدن کنید. فرمت این فایل ورد (word) است و شما براحتی میتوانید آن را به دلخواه خود ویرایش کرده و در تحقیق مورد نظر خود مورد استفاده قرار دهید.

بافت های فرسوده مشهد

توضیحات بیشتر در مورد تحقیق بافت های فرسوده و غیر رسمی شهر مشهد

اسم فایل : بافت های فرسوده و غیر رسمی شهر مشهد
فرمت : word ( قابل ویرایش )
تعداد صفحات : ۱۰
حجم فایل : ۲٫۹۳ مگابایت

شهرك التيمور:

اين شهرك داراي ۳۵۰۰۰ نفر جمعيت بوده ،‌۸۱۰۰ خانوار و مساحتي حدود ۱۵۰ هكتار مي باشد . تراكم جمعيتي آن ،‌۲۳۰ نفر در هكتار بوده و حدود ۲٫۵ برابر تراكم جمعيتي شهر مشهد مي باشد .
ميانگين خانوار دريك واحد مسكوني۱٫۲ خانوار در هر واحد مي باشد يعني به ازاي هر ۴ واحد ،۵ خانوار ساكن مي باشند .
۹۳% قطعات زير ۱۰۰ متر مساحت دارند و از اين مقدار ۴۶%‌قطعات نيز زير ۵۰ متر مي باشند . درحاليكه در شهر مشهد تفكيك قطعات ۲۰۰ متر مي باشد .
با توجه به حضور ساكنان  در محله ضرورت ضرورت توجه به آنها جهت گذران اوقات (در عصرها )‌احساس مي شود بعنوان مثال طراحي نشيمن گاهي جهت سالمندان .
سرانه خدماتي جز بزرگترين مشكلات بافت بوده .همچنين عدم توجه به شبكه معابر و حداقل استاندارد فاصله انشعابات ورودي هابه ميدان نيز به چشم مي خورد .
شايان ذكر است راسته اصلي اين شهرك به لحاظ عملكردي بسيار فعال مي باشد .

محله طبرسی  ۵۶:

داراي حدود   ۱۲۰۰۰ نفر جمعيت بوده ؛ به مساحت ۵۴ هكتار و تراكم جمعيتي ۲۰۵ نفر در هكتار است . ۹۵%‌ساختمانهاي آن زير ۵۰متر است . ريزدانگي قطعات به وفور به چشم مي خورد و تفكيك هايي كه در قطعات صورت گرفته مويد اين مطلب است كه اين افراد ترجيح مي دهند ورودي هاي مستقلي داشته باشند هر چند باعث كاهش مساحت قطعه شود .همچنين توجه و نياز به حياط هر چند كوچك و در قالب الگوي تراس گونه مشاهده مي شود .دفع فاضلاب هاي خانگي به صورت سطحي ،مشكل ديگر اين محله مي باشد كه بدليل مجاورت با كال ديش ديش وزمينهايي كه توليد محصولات كشاورزي در آنها اتفاق مي افتد ،‌نمايانگر آلودگي زيست محيطي است كع گريبانگير كليه نقاط شهر مشهد است و اثرات آنرا نمي توان مختص اين محله دانست .وجود گاوداري درمجاورت كال مربوطه دراين محله نيز از جمله معضلات ديگر آن مي باشد . اين محله درسال ۷۲ ،‌بعنوان منشا و شروع يك قائله امنيتي بوده كه بدليل نارضايتي اجتماعي و عدم توجه به خواسته هاي مردم اتفاق افتاده است .لذا توجه به اين محلات و تامين خواسته ها و خدمات مورد نياز ،‌ ضرورت مي يابد .
این تنها بخشی از فایل بود

 فهرست مطالب تحقیق بافت های فرسوده و غیر رسمی شهر مشهد

بافت های حاشيه شهر مشهد
شهرك امام علي يا نوده
محله افغانی ها
محله اسماعيل آباد
شهرك التيمور
محله طبرسي  ۵۶

چند نمونه از صفحات این تحقیق را میتوانید در قسمت پایین مشاهده کنید.

بافت های فرسوده و غیر رسمی شهر مشهد

پیشنهاد میکنیم برای کسب اطلاعات بیشتر از مطلب زیر دیدن فرمایید.
دانلود تحقیق بررسی اقلیم و معماری ایران

هم اکنون می توانید تحقیق بافت های فرسوده و غیر رسمی شهر مشهد را به قیمت ۳۹۰۰  تومان از سایت آسمان فایل دانلود نمایید.

توجه : لطفا از این پایان نامه جهت تکمیل مطالعات و تحقیقات خود استفاده کنید و از ارایه مستقیم آن به عنوان پایان نامه و یا پروژه تخصصی به استاد خودداری کنید.
در صورتی که هرگونه اطلاعاتی شامل پروژه، مقاله، تحقیق، پایان نامه، گزارش کارآموزی و … در مورد هر موضوعی در اختیار دارید که مالکیت آن برای خودتان است. نیاز به خرید و پرداخت هزینه نیست، ما با شما تبادل فایل خواهیم داشت. کافیست عنوان و فهرست فایل خودتان را برای ما ارسال کنید، تا پس از بررسی توسط پشتیبانی سایت، راهنمایی های لازم برای تان ارسال شود. ما در کمتر از ۲ ساعت مورد را بررسی کرده و نتیجه را به اطلاع شما خواهیم رساند. برای تبادل فایل ها و اطلاعات با ایمیل زیر در ارتباط باشید. ایمیل پشتیبانی: contact-us@asemanfile.ir

      مطالب مرتبطبرای ارسال سوال، نظر، انتقاد، پیشنهاد، از فرم زیر استفاده کنید

فقط به سوالاتی پاسخ داده می شود که مرتبط با موضوع فوق باشد.