دانلود تحقیق برج های دوقلوی پتروناس مالزی - آسمان فایل
مرداد
۲۱
۱۳۹۵

دانلود تحقیق برج های دوقلوی پتروناس مالزی

در کوالالامپور پایتخت کشور مالزی بنایی بسیار زیبا و دیدنی ساخته شده است به نام برج های دوقلوی پتروناس. طراحان و سازندگان آن گورنتون تاماستی و رانهيل برسکوتو  می باشند. فولاد بتن و کلا کامپوزیت مصالح آن می باشد. نمای این برج های دوقلو از آلومونيوم و فولاد زنگ نزن است. قبل از ساخت این برج ها همیشه برج های بلند جهان در کشور آمریکا ساخته می شد. در ادامه می توانید تحقیق برج های دوقلوی پتروناس مالزی را دانلود و مطالعه کنید.

برج های دوقلوی پتروناس مالزی

توضیحات بیشتر در مورد تحقیق برج های دوقلوی پتروناس مالزی

عنوان: برج های دوقلوی پتروناس مالزی
فرمت فایل: word (قابل ویرایش و پرینت)
تعداد صفحات: ۱۵
حجم فایل: ۵۷۶ کیلوبایت

بخشی از تحقیق برج های دوقلوی پتروناس مالزی به همراه فهرست منابع آن می توانید در قسمت پایین مشاهده نمایید.

هسته و قاب ها به همراه هم سختي جانبي کافي براي يک ساختمان بلند اين چنيني را فراهم مي کند . اين سيستم چون قبلا در هيچ ساختمان بلند ديگري استفاده نشده فضاي بدون ستون داخلي را ايجاد مي کند . دليل استفاده از بتن در ساخت اين ساختمان ها را مي توان اينگونه بيان کرد که ، در مالزي اکثرا پيمانکاران محلي در کار کردن با بتن بسيار واردتر از کارکردن با فولاد هستند ، همچنين بتن پايداري بهتري در برابر تعديل نوسانات ناشي از باد دارد و کمترين لرزشها را ايجاد مي کند.ابعاد هسته داخلي ۷۵ در ۷۵ فوت است . برجهاي دوقلوي پتروناس در طبقات ۴۱و ۴۲ توسط يک پل هوايي (SKYBRIDGE) 58.4 متري به هم متصل شده اند . شايد يکي از بزرگترين مشکلات در ساخت برجها نيز همين پل هوايي بود که بايد روي زمين ساخته مي شد و به محل خود ، بالا کشيده شده و نصب مي شد و پس از انتقال بايد در محل خود نصب مي شد. اين پل ارتباط دو ساختمان را با هم فراهم مي کند ، البته مشکل ديگر نوسانات ناشي از ساختمان ها است که بايد در طراحي پل در نظر گرفته مي شد. فونداسيون برجها با ضخامت ۴٫۵ متر شامل ۱۳۲۰۰ مترمکعب بتن مسلح با مقاومت ۶۰ مگاپاسکال به همراه ۱۰۴ شمع با ارتفاع هاي متغيير ۶۰ تا ۱۱۵ متر مي باشد.

نگاهی به تکنولوژی ساخت برج‌های پتروناس

طراحی آسمان ‌خراش ها، به لحاظ ایجاد فرم‌های سازه‌ای، از پیچیدگی‌های خاصی برخوردار است. این موضوع از یك سو به وجود تخصص‌های متعدد  و اغلب متعارض درگیر در طراحی این ساختمانها برمی‌گردد و از سوی دیگر هرچه ساختمان بلندتر می‌شود، شدت نیروهای طبیعی جاذبه، باد و زلزله افزایش می‌یابد. در نتیجه، تدابیر سازه‌ای برای مقابله با این نیروها به جنبه مهمی در طراحی ساختمانهای بلند تبدیل می‌شود. همین امر فرم ساختمانهای بلند را تا حد نسبتا زیادی از نحوه طراحی سازه آنها متاثر می سازد.
آسمان خراش‌ها با اینكه در اقصی‌نقاط جهان با شكوه و زیبایی خاصی سربرافراشته‌اند، اما در عین حال با مخاطرات زیادی نیز روبه‌رو هستند. لیکن با وجود احتمال روبه رو بودن با چنین خطراتی، معماران همچنان به طراحی ساختمان‌های بلند و بلندتر ادامه می دهند و این کار به مسابقه‌ای برای تسخیر آسمان و كسب عنوان بلندترین ساختمان جهان تبدیل شده است.

منابع تحقیق برج های دوقلوی پتروناس مالزی در پایین آمده است.

-کتاب آسمان خراشها نوشته محمد جمالی مقدم
ـ برج‌های پتروناس، فصلنامه معماری و شهرسازی، شماره ۷۸ -۷۹، پاییز و زمستان ۱۳۸۳
ـ فصلنامه معماری ایران (موضوع ویژه برج و شهر و آینده برج)، شماره ۱۰ و ۱۱، پاییز و زمستان ۱۳۸۱
ـ فیلم آسمان خراش‌ها، تهیه شده توسط مهندسین مشاور یکان
ـ مسائل اساسی بلندمرتبه‌سازی برگزیده از آخرین چاپ کتاب ولفگانگ شولر و مقالات چهارمین کنفرانس جهانی ساختمان‌های بلند، گروه مترجمان، ۱۳۷۵، مرکز مطالعات و تحقیقات شهرسازی و معماری ایران

هم اکنون می توانید تحقیق برج های دوقلوی پتروناس مالزی را به قیمت ۲۷۰۰  تومان از سایت آسمان فایل دانلود نمایید.

توجه : لطفا از این پایان نامه جهت تکمیل مطالعات و تحقیقات خود استفاده کنید و از ارایه مستقیم آن به عنوان پایان نامه و یا پروژه تخصصی به استاد خودداری کنید.
در صورتی که هرگونه اطلاعاتی شامل پروژه، مقاله، تحقیق، پایان نامه، گزارش کارآموزی و … در مورد هر موضوعی در اختیار دارید که مالکیت آن برای خودتان است. نیاز به خرید و پرداخت هزینه نیست، ما با شما تبادل فایل خواهیم داشت. کافیست عنوان و فهرست فایل خودتان را برای ما ارسال کنید، تا پس از بررسی توسط پشتیبانی سایت، راهنمایی های لازم برای تان ارسال شود. ما در کمتر از ۲ ساعت مورد را بررسی کرده و نتیجه را به اطلاع شما خواهیم رساند. برای تبادل فایل ها و اطلاعات با ایمیل زیر در ارتباط باشید. ایمیل پشتیبانی: contact-us@asemanfile.ir

      مطالب مرتبطبرای ارسال سوال، نظر، انتقاد، پیشنهاد، از فرم زیر استفاده کنید

فقط به سوالاتی پاسخ داده می شود که مرتبط با موضوع فوق باشد.