دانلود تحقیق باغ های ایرانی - آسمان فایل
مرداد
۲۲
۱۳۹۵

دانلود تحقیق باغ های ایرانی

اگر به دنبال تحقیقی جذاب و دیدنی با عنوان باغ های ایرانی هستید و یا علاقمند به آشنایی بیشتر با باغ های ایرانی می باشید پیشنهاد می کنیم از این فایل دیدن کنید.این فایل با فرمت word میباشد که قابل ویرایش است و شما براحتی میتوانید آنرا به دلخواه خود ویرایش کرده و در تحقیق مورد نظر خود استفاده کنید.لازم به ذکر است که این تحقیق دارای منابع و ماخذ میباشد که ارزش تحقیق شما را بالاتر میبرد .

باغ های ایرانی

توضیحات بیشتر در مورد تحقیق باغ های ایرانی

اسم فایل : باغ های ایرانی
فرمت : word ( قابل ویرایش )
تعداد صفحات : ۱۵
حجم فایل : ۴ مگابایت

بخشی از تحقیق باغ های ایرانی را به همراه فهرست مطالب آن می توانید در قسمت پایین مشاهده کنید.
ابن بطوطه سياح معروف مراكشي كه به سال ۷۲۵ هجري از اين آرامگاه ديدن كرده درباره آن چنين مي نوسيد:«از مشاهدي كه در بيرون شهر شيراز واقع شده يكي آرامگاه شيخ مصلح الدين معروف به سعدي است كه در زبان فارسي سرآمد شاعران زمان خود بوده و گاهي نيز دربين سخنان خويش شعر عربي سروده است. مقبره سعدي زاويه اي دارد نيكو با باغي نمكين كه او خود در زمان حيات خود بنا كرده و محل آن نزديك سرچشمه نهر معروف «ركن آباد» است و شيخ در آنجا حوضچه هايي از مرمر برآورده كه براي شستن لباس مي باشد. مردمان از شهر به زيارات شيخ آمده پس از خوردن غذا در سفره خانه شيخ و شستن لباسها مراجعت مي كنند و من خود چنين كردم.»در اينجا بايد متذكر شد نهر آبي كه از كنار آرامگاه سعدي مي گذرد  غير از آب ركن آباد اسم كه سرچشمه آن از تنگ ا… اكبر شيراز است. سياح مغربي در اين مورد اشتباه كرده است. بنا به توصيف اوژن فلاندن كه به سال ۱۸۴۱ ميلادي به شيراز آمده قبر سعدي آن زمان طاقي گنبدي شكل داشته و بر روي سنگ آن سنگي مرمر يكپارچه اي منقور از اشعار خود شاعر نهاده بودند.
ساختمان آرامگاه مدتها به همان حال بود تا اينكه در ادوار زنديه و قاجاريه براي احياء آن كوششهايي بعمل آمد. تا پيش ازسال ۱۳۲۷ شمسي كه انجمن آثار ملي به فكر بازسازي اين مزار شريف افتاد، بناي آرامگاه عبارت از يك ساختمان دو طبقه آجري شامل چند اتاق بود. در طبقه زير مدفن فعلي شاعر اتاقي وجود داشت و اطراف سنگ قبر را معجري آهني در بر گرفته بود. ساختمان دوره كريم خاني تخريب شده و آرامگاه جديد به سال ۱۳۳۱ شمسي با نقشه محسن فروغي ساختاه شد. محوطه آرامگاه داراي ۷۷۰۰ مترمربع مساحت است كه ۲۶۱ مترمربع آن زيربنا و باقيمانده آن باغ است.در زير محوطه، چشمه آب زلالي وجود دارد كه از ديرباز شست و شو در آن جزو معتقدات مردم شيراز بوده و براي دسترسي به اين چشمهف در قسمت شمال غربي پلكاني ساخته شده است. بر در ورودي آرامگاه بيتي از اشعار شاعر در داخل آرامگاه هفت كتيبه از يك حكايت گلستان و قطعاتي از بوستان و طيبات و بدايع و قصايد شيخ، برگزيده و نوشته شده است. در اين بنا سنگهاي رنگين و زيبايي كه با ظرافت حجاري شده اند به كار رفته و از كاشي هاي فيروزه فام براي جلوه بيشتر استفاده شده است.در انتهاي ايوان، قرينه اتاق آرامگاه كتابخانه اي است كه در ضمن مزار مرحوم فصيح الملك متخلص به «شوريده شيرازي» يكي از شعراي معاصر مير هست. لازم به ذكر است كه قنات سعدي در ادامه راه، باغ دلگشا را مشروب مي كند.
این فقط بخشی از این تحقیق بود.

برای اطلاعات بیشتر خواندن مطالب زیر را به شما پیشنهاد می کنیم.

فهرست مطالب تحقیق باغ های ایرانی

عنوان
برخي از خصوصيات كلي باغ هاي ايراني
باغ و مجموعه قدمگاه- نيشابور
آرامگاه حافظ (باغ مزار)
آرامگاه سعدي (باغ مزار)
گنبد سبز
منابع و مآخذ

فهرست منابع و ماخذ تحقیق باغ های ایرانی

۱- سفرنامه فانيكوف، ترجمه دكتر اقدس يغمايي، ابوالقاسم بيگناه، انتشارات آستانقدس رضوي چاپ اول ۱۳۷۵ صفحه ۱۱۸
۲-  مجله زائر- شماره ۱۵ سل دوم خرداد ۱۳۷۴ صفحه ۲۸
۳- مقري، علي اصغر- بناهاي تاريخي خراسان، انتشارات اداره كل فرهنگ خراسان ۱۳۵۹ صفحه ۲۳
۴- قصابيان ، محمدرضا- تاريخ مشهد، انتشارات انصار چاپ اول ۱۳۷۳ صفه ۲۶۸
۵- مجله رسمي آموزش و پرورش سال ۲۹- شماره ۵
۶- مقري، علي اصغر  صفحه ۲۳

هم اکنون می توانید تحقیق باغ های ایرانی را به قیمت ۲۹۰۰  تومان از سایت آسمان فایل دانلود نمایید.

توجه : لطفا از این پایان نامه جهت تکمیل مطالعات و تحقیقات خود استفاده کنید و از ارایه مستقیم آن به عنوان پایان نامه و یا پروژه تخصصی به استاد خودداری کنید.
در صورتی که هرگونه اطلاعاتی شامل پروژه، مقاله، تحقیق، پایان نامه، گزارش کارآموزی و … در مورد هر موضوعی در اختیار دارید که مالکیت آن برای خودتان است. نیاز به خرید و پرداخت هزینه نیست، ما با شما تبادل فایل خواهیم داشت. کافیست عنوان و فهرست فایل خودتان را برای ما ارسال کنید، تا پس از بررسی توسط پشتیبانی سایت، راهنمایی های لازم برای تان ارسال شود. ما در کمتر از ۲ ساعت مورد را بررسی کرده و نتیجه را به اطلاع شما خواهیم رساند. برای تبادل فایل ها و اطلاعات با ایمیل زیر در ارتباط باشید. ایمیل پشتیبانی: contact-us@asemanfile.ir

      مطالب مرتبطبرای ارسال سوال، نظر، انتقاد، پیشنهاد، از فرم زیر استفاده کنید

فقط به سوالاتی پاسخ داده می شود که مرتبط با موضوع فوق باشد.