دانلود تحقیق بازسازی - آسمان فایل
مرداد
۲۲
۱۳۹۵

دانلود تحقیق بازسازی

اگر به دنبال تحقیقی جذاب و دیدنی با عنوان بازسازی هستید  پیشنهاد می کنیم از این فایل که به صورت کامل درباره این مطلب توضیح داده شده است  دیدن فرمایید. این فایل با فرمت word  می باشد که قابل ویرایش است و شما براحتی میتوانید آنرا به دلخواه خود ویرایش کرده و در تحقیق مورد نظر خود استفاده نمایید.

بازسازی

توضیحات بیشتر در مورد تحقیق بازسازی

اسم فایل : بازسازی
فرمت : word ( قابل ویرایش )
تعداد صفحات : ۵۴
حجم فایل : ۱۶۴ کیلوبایت

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، در دامنه هاي سر به فلک کشيده و ستبر البرز شمالي و نواحي خاوري درياي خزر يعني محل کشت چاي و برنج در ميان درختان سرسبز که زيبايي‌هاي طبيعي باشکوه دل و ديده را نوازش مي دهد، خانه‌هاي چوبي چندطبقه نظرها را به سوي خود مي‌کشد که سقف آنها را با گالي پوشانده‌اند تا آن را از گزند باران مصون دارد.خانه‌ها که در دشت‌هاي مرطوب به‌طور پراکنده ساخته شده‌اند، براي مصون ماندن از رطوبت زمين روي پايه‌هاي چوبي متعددي هم قرار گرفته‌اند، استوار شده‌اند.معماري بومي روستايي و انطباق با شرايط اقليمي و شيوه توليد زراعي از خلاقيت باشکوه معماري بومي روستاييان گذشته حكايت دارد و هنر به‌کارگيري خرپا به نهايت تکامل دست يافته است. خانه روستايي گيلان علاوه بر سرپناهي امن و زيبا، محل کار توليد انبار محصولات و نگهداري حيوانات نيز هست.
خانه‌اي که به عنوان مرکز اطلاع‌رساني ايرانگردي و جهانگردي در کنار پارک ملت شهرستان رشت برپا شده است، نمونه ممتاز و برجسته‌اي از سبک خانه‌هاي بومي روستاييان گيلان است که بدان دار فلکي گويند.
اين خانه از محلي به نام کنف گوراب در نزديکي روستاي رودبنه در هفت کيلومتري لاهيجان براي اين منظور خريداري و بعد از شماره‌گذاري اجزاي آن از هم جدا شده و مجددا به عنوان مرکز اطلاع رساني سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري در محل مورد نظر نصب و بازسازي شده است.اين ساختمان با زيربناي ۱۹۶ متر مربع نزديک به ۱۱۰ سال قدمت دارد و به لحاظ حفاظت اطاقها از گزند باران بالکن‌هاي عريض به‌نام تلار (غلام گردش) در اطراف اتاقهاي نشيمن و خواب تعبيه شده که کاملا با وضع کاربردي جديد متناسب است.هسته مرکزي اين مجموعه را اتاق‌هاي نشيمن و خواب تشکيل مي دهد که کاملا با وضع افراد خانواده متناسب مي‌باشد، بدين نحو که سالمندان و والدين در طبقه اول و فرزندان متاهل در طبقه دوم زندگي مي کرده‌اند و از فضاي خالي زير ساختمان براي نگهداري وسايل دام استفاده مي‌كند.اين نوع خانه‌ها عموما دو اشکوبه بوده، آغل و کاهدان و لانه مرغ و اردک در زير اشکوب اول قرار دارد. هر اشکوب خانه يک تا سه اتاق دارد که به وسيله پلکان چوبي مي توان بر فراز هر يک از آنها رفت. خانه‌هايي که داراي ۶ پايه باشند، دو چشمه و در صورتيکه داراي ۱۰ پايه باشند، چهار چشمه و نوع بزرگ آن که ۱۲ پايه دارد، شيش چشمه خوانده مي‌شود.
این تنها بخشی از تحقیق بود.

فهرست مطالب تحقیق بازسازی

عنوان
چكيده
مقدمه
طبيعت سانحه
مقياس سانحه
مكان واقعه
تلفات و ضايعات
منابع موجود
موضوعات مهم مطرح در بازسازي
دستورالعمل هاي اصولي
بوئين زهرا
دشت بياض
قير وكارزين
طبس
گناباد و تايباد
گيلان و زنجان
نتيجه گيري
مراجع

هم اکنون می توانید تحقیق بازسازی را به قیمت  ۷۹۰۰ تومان از سایت آسمان فایل دانلود نمایید.

توجه : لطفا از این پایان نامه جهت تکمیل مطالعات و تحقیقات خود استفاده کنید و از ارایه مستقیم آن به عنوان پایان نامه و یا پروژه تخصصی به استاد خودداری کنید.
در صورتی که هرگونه اطلاعاتی شامل پروژه، مقاله، تحقیق، پایان نامه، گزارش کارآموزی و … در مورد هر موضوعی در اختیار دارید که مالکیت آن برای خودتان است. نیاز به خرید و پرداخت هزینه نیست، ما با شما تبادل فایل خواهیم داشت. کافیست عنوان و فهرست فایل خودتان را برای ما ارسال کنید، تا پس از بررسی توسط پشتیبانی سایت، راهنمایی های لازم برای تان ارسال شود. ما در کمتر از ۲ ساعت مورد را بررسی کرده و نتیجه را به اطلاع شما خواهیم رساند. برای تبادل فایل ها و اطلاعات با ایمیل زیر در ارتباط باشید. ایمیل پشتیبانی: contact-us@asemanfile.ir

      مطالب مرتبطبرای ارسال سوال، نظر، انتقاد، پیشنهاد، از فرم زیر استفاده کنید

فقط به سوالاتی پاسخ داده می شود که مرتبط با موضوع فوق باشد.