دانلود تحقیق بتن های توانمند و ويژه - آسمان فایل
مرداد
۲۳
۱۳۹۵

دانلود تحقیق بتن های توانمند و ويژه

بتن سالهاست که به عنوان یک ماده مهم در ساختن سازه های بتنی مثل سدها، پل ها، ساختمان ها و غیره مورد استفاده قرار می گیرد. معمولا بتن را به عنوان ماده ای بسیار مقاوم می شناسند. در سالهای اخیر تحقیقات بسیاری روی این ماده انجام شده است. در ادامه می توانید تحقیق بتن های توانمند و ويژه را دانلود و مطالعه نمایید.

 بتن های توانمند و ويژه

توضیحات بیشتر در مورد تحقیق بتن های توانمند و ويژه

عنوان: بتن های توانمند و ويژه
فرمت فایل: word (قابل ویرایش و پرینت)
تعداد صفحات:۱۴
حجم فایل: ۱۵۱کیلوبایت

بخشی از تحقیق بتن های توانمند و ويژه به همراه فهرست مطالب و منابع آن را می توانید در پایین مشاهده نمایید.

بتن‌های ابداعی بتن های توانمند و ويژه

در بعضي موارد با تغيير در مواد تشکيل‌ دهنده بتن و با روش‌هاي ابداعي مي‌توان پاره‌اي از خواص نامطلوب بتن را حذف نمود. اين امر منجر به پيدايش بتن‌هاي خاص با خواص ويژه‌اي مي‌گردد. بعنوان مثال تغييراتي است که مي‌توان در ترکيب بتن‌هاي با مقاومت زياد که اين روزها کاربرد بيشتري پيدا مي‌کنند را نام برد. بتن‌هاي با مقاومت بالا معمولاً با سيمان زياد و نسبت آب به سيمان کم و اضافه و جايگزين نمودن سيمان با دوده سيليس ساخته مي‌شوند. در حين عمل هيدراسيون سيمان و سخت شدن اين بتن‌ها چون آب داخل بتن کافي نيستَ، مقداري آب از سطح خارجي به قسمت داخلي براي تکميل عمل فوق مي‌رسد. بنابراين بتن هاي با مقاومت زياد در ساعت اوليه سخت شدن دچار جمع‌شدگي ذاتي قابل ملاحظه‌اي مي‌شوند. ممکن  است اثرات منفي ديگري نظير حساسيت به ترک‌خوردگي بيشتر در اين بتن‌ها مشاهده شود. اين معايب را مي‌توان با روش ساده‌اي برطرف نمود. در يک عمل ابداعي مي‌توان حدود ۲۵ درصد از حجم سنگدانه را با سنگدانه سبک وزن قبلاً خيس شده جايگزين نمود. اين سنگدانه‌ها باعث ايجاد ذخيره آب در بتن شده و محيطي با عمل‌آوري مرطوب فراهم مي‌سازند. نتيجه اضافه کردن سنگدانه پيش اشباع شده به بتن با مقاومت زياد، کاهش جمع‌شدگي ذاتي و کم شدن و حذف ترکهاي مويي خواهد بود. همچنين تراکم و دانسيته بالاي بتن‌هاي با مقاومت زياد سبب کاهش مقاومت در برابر آتش اين بتن‌ها مي‌شود که بعنوان يک عيب محسوب مي‌شود. در دماي بالا آب شيميايي خمير سيمان بخار شده ولي به علت متراکم بودن بتن با مقاومت زياد نمي‌تواند از آن خارج شود. در نتيجه پوشش بتني بصورت ورقه جدا شده و ظرفيت بارپذيري ستون کاهش مي‌يابد. در يک کار ابداعي مي‌توان الياف پروپيلني به بتن اضافه نمود. در دماي بالا الياف ذوب شده و کانالهايي براي فرار و خروج بخار آب از بتن فراهم مي‌سازند و از ورقه ورقه شدن بتن جلوگيري بعمل مي‌آورند.

فهرست مطالب و فهرست منابع تحقیق بتن های توانمند و ويژه در پایین آمده است.

بتن‌هاي توانمند و ويژه. ۱
چکيده. ۱
مقدمه. ۲
بتن با مقاومت زياد. ۴
طرح اختلاط.. ۵
خواص بتن.. ۵
بتن هاي با کارايي بسيار زياد (بتن خود متراکم). ۶
بتن با سنگدانه بازيافتي.. ۶
يکم کاربرد وسيع‌تر آن را امکان‌پذير سازد. ۶
بتن‌هاي با نرمي بالا. ۷
بتن‌هاي ابداعي.. ۱۰
نتيجه‌گيري.. ۱۱
فهرست مراجع.. ۱۲
فهرست مطالب.. ۱۳

فهرست مراجع

[۱] “ Norwegian standard NS3473, concrete structures, Design rules”, Oslo, 1989.
[۲] H. Okamura, “Self compacting high performance concrete”, Ferguson Lecture at ACI convention (New Orleans), November 1996.
[۳] H. Okamura and K.Ozawa, “Mix design for Self compacting concrete”, Concrete library international, Japan, No. 25, Dec. 1995.
[۴] G. Konig et. Al., “New concepts for high performance concrete with improved ductility”, proceedings of the 12th FIP congress on
hallenges for concrete in the next millennium, Netherlands, 1998, pp. 49-53.
[۵] A. Nanni, “Fiber-reinforced plastic (FRP) reinforcement for concrete structures: properties and applications”, Elsevier, London, 1993.
[۶] Taerwe, “Non-Metallic (FRP) reinforcement for concrete structures”, RILEM proceedings, No. 29, E & FN Spon, London, 1995.
[۷] R.Breitenbucher, “High strength concrete C 105 with increased fiber resistance due to polypropylene fibers”, ۴th international symposium on the utilization of high strength-high performance concrete, Paris, May 1996, pp 571-577.

دانلود و مطالعه تحقیق بتن و خواص آن نیز پیشنهاد می شود.
دانلود و مطالعه تحقیق بررسی عوامل مؤثر بر کیفیت بتن نیز پیشنهاد می شود.

هم اکنون می توانید تحقیق بتن های توانمند و ويژه را به قیمت ۴۹۰۰  تومان از سایت آسمان فایل دانلود نمایید.

توجه : لطفا از این پایان نامه جهت تکمیل مطالعات و تحقیقات خود استفاده کنید و از ارایه مستقیم آن به عنوان پایان نامه و یا پروژه تخصصی به استاد خودداری کنید.
در صورتی که هرگونه اطلاعاتی شامل پروژه، مقاله، تحقیق، پایان نامه، گزارش کارآموزی و … در مورد هر موضوعی در اختیار دارید که مالکیت آن برای خودتان است. نیاز به خرید و پرداخت هزینه نیست، ما با شما تبادل فایل خواهیم داشت. کافیست عنوان و فهرست فایل خودتان را برای ما ارسال کنید، تا پس از بررسی توسط پشتیبانی سایت، راهنمایی های لازم برای تان ارسال شود. ما در کمتر از ۲ ساعت مورد را بررسی کرده و نتیجه را به اطلاع شما خواهیم رساند. برای تبادل فایل ها و اطلاعات با ایمیل زیر در ارتباط باشید. ایمیل پشتیبانی: contact-us@asemanfile.ir

      مطالب مرتبطبرای ارسال سوال، نظر، انتقاد، پیشنهاد، از فرم زیر استفاده کنید

فقط به سوالاتی پاسخ داده می شود که مرتبط با موضوع فوق باشد.