دانلود تحقیق بتن های ویژه - آسمان فایل
مرداد
۲۳
۱۳۹۵

دانلود تحقیق بتن های ویژه

بتن هایی که روش غیر عادی دارند یا از روشهای متعارف تولید نمی شوند را بتن های ویژه می نامند. در تعریف بتن می توان این گونه گفت که بتن از دانه های سنگی به همراه یک عامل چسباننده تشکیل می شود. یک نوع بتن به نام بتن سبک سازه ای داریم که شبیه بتن معمولی است فقط فرق آن در جرم حجمی کمتر آن است. در ادامه می توانید تحقیق بتن های ویژه را دانلود و مطالعه نمایید.

بتن های ویژه

توضیحات بیشتر در مورد تحقیق بتن های ویژه

عنوان: بتن های ویژه
فرمت فایل: word (قابل ویرایش و پرینت)
تعداد صفحات:۱۱
حجم فایل: ۶۶ کیلوبایت

بخشی از تحقیق بتن های ویژه به همراه فهرست مطالب آن را می توانید در قسمت پایین مشاهده نمایید.

مشخصات فنی

بسیاری از تامین کنندگان سبکدانه برای استفاده در بتن سبک سازه ای اطلاعاتی درباره مشخصات فنی پیشنهادی و نسبن به اختلاط مربوط به محصولشان دارند .مشخصات فنی معمول برای بتن سازه ای در دارنده حداقل مقاومت فشاری حداکثر جرم حجمی حداکثر اسلامپ و محدود مورد قبول برای مقدار هوا هستند.
پیمانکار باید آب انداختگی کارایی و خواص پرداخت پذیری بتن سبک سازه ای تازه را نیز در نظر داشته باشد.

اختلاط

به طور کلی روش های اختلاط برای بتن سبک سازه ای مشابه روش های اختلاط بتن با جرم حجمی معمولی اند با این تفاوت که ممکن است لازم شود برخی سنگدانه هایی که جذب بالاتری دارند پیش از استفاده خیس شوند آب افزوده شده در مرکز بتن باید به اندازه کافی باشد تا اسلامپ مورد نیاز در محل بتن ریزی را به دست دهد .اسلامپ اندازه گیری شده در مرکز بتن عموما به اندازه کافی بالاتر از اسلامپ در کارگاه است.

کارایی و پرداخت پذیری

نسبت اجزای تشکیل دهنده مخلوط های بتن سبک سازه ای را می توان چنان انتخاب کرد که از کارایی پرداخت پذیری و شکل ظاهری مانند مخلوط بتن (با جرم حجمی) معمولی که به طور مناسب نسبت یابی شده باشد بر خوردار باشند .خمیر سیمان باید با اندازه کافی در مخلوط وجود داشته باشد تا همه دا نه ها را بپوشاند و دا نه های و سنگدا نه های درشت نباید از ملات جدا شوند.برای آنکه مخلوط بتن تازه چسبنده بماندبه مقدار کافی سنگدانه ریز نیاز است .چنانچه سنگدانه در مصالح ریزتر از الکنمره ۳۰کمبود داشته باشد پرداخت پذیری را میتوان با استفاده از ماسه طبیعی از طریق افزایش مقدار سیمان یا با استفاده از ریز دانه های معدنی مناسب بهبود بخشید . از انجایی که هوازایی کارایی را بهبود می بخشد صرف نظر از شرایط محیطی باید از آن استفاده کرد

اسلامپ

به دلیل پایین تر بودن جرم حجمی سنگدا نه ها بتن سبک در مقایسه با بتن معمولی با همان کارایی دارای اسلامپ کم تری است بتن سبک هوازایی شده با اسلامپ ۵۰ تا ۷۵ میلی متر را می توان در شرایطی ریخت که همین شرایط اسلامپی ۷۵ تا ۱۲۵ میلی متر را برای بتن معمولی نیاز دارد .برای بتن ریزی معمولی بتن سبک سازه ای به ندرت لازم می آید که از اسلامپ ۱۲۵ میلی متر فراتر رویم.در اسلامپ های بالاتر دا نه های درشت سنگدا نه گرایش دارند که روی سطح شناور شوند و به این امر به دشوار شدن عملیات پرداخت می انجامد.

فهرست مطالب تحقیق بتن های ویژه در پایین آمده است.

مقدمه
بتن سبک سازه ای
سبک دانه های سازه ای
هوازایی
مشخصات فنی
اختلاط
کارایی و پرداخت پذیری
اسلامپ
ارتعاش
ریختن پرداخت کردن و عمل آوردن
بتن های سبک با جرم حجمی پایین و بتن های سبک با مقاومت متوسط
نسبت های اختلاط
کارایی
اختلاط و ریختن
هدایت حرارتی
مقاومت
مقاومت در برابر یخ زدن و آب شدن
جمع شدگی حین خشک شدن
درزهای انبساط برای عایق کاری بام

دانلود تحقیق بتن و خواص آن نیز پیشنهاد می شود.
دانلود مقاله بتن نیز پیشنهاد می شود.

هم اکنون می توانید تحقیق بتن های ویژه را به قیمت ۲۹۰۰  تومان از سایت آسمان فایل دانلود نمایید.

توجه : لطفا از این پایان نامه جهت تکمیل مطالعات و تحقیقات خود استفاده کنید و از ارایه مستقیم آن به عنوان پایان نامه و یا پروژه تخصصی به استاد خودداری کنید.
در صورتی که هرگونه اطلاعاتی شامل پروژه، مقاله، تحقیق، پایان نامه، گزارش کارآموزی و … در مورد هر موضوعی در اختیار دارید که مالکیت آن برای خودتان است. نیاز به خرید و پرداخت هزینه نیست، ما با شما تبادل فایل خواهیم داشت. کافیست عنوان و فهرست فایل خودتان را برای ما ارسال کنید، تا پس از بررسی توسط پشتیبانی سایت، راهنمایی های لازم برای تان ارسال شود. ما در کمتر از ۲ ساعت مورد را بررسی کرده و نتیجه را به اطلاع شما خواهیم رساند. برای تبادل فایل ها و اطلاعات با ایمیل زیر در ارتباط باشید. ایمیل پشتیبانی: contact-us@asemanfile.ir

      مطالب مرتبطبرای ارسال سوال، نظر، انتقاد، پیشنهاد، از فرم زیر استفاده کنید

فقط به سوالاتی پاسخ داده می شود که مرتبط با موضوع فوق باشد.