دانلود تحقیق انواع ساختمان - آسمان فایل
مرداد
۲۲
۱۳۹۵

دانلود تحقیق انواع ساختمان

اگر به دنبال پروژه ای  جذاب و دیدنی با عنوان انواع ساختمان هستید و یا برای آشنایی بیشتر با انواع ساختمان پیشنهاد می کنیم از این فایل که به صورت کامل درباره این مطلب توضیح داده است دیدن کنید.این فایل با فرمت word  است و شما براحتی میتوانید آنرا به دلخواه خود ویرایش کرده و در تحقیق مورد نظر خود استفاده کنید.

انواع ساختمان

توضیحات بیشتر در مورد انواع ساختمان

اسم فایل : انواع ساختمان
فرمت : word ( قابل ویرایش )
تعداد صفحات : ۶۴
حجم فایل : ۲۲۴ کیلوبایت

تعريف ستون و عملكرد آن

در عضوهايي كه بطور عمده تحت تاثير فشار محوري قرار دارند، از نظر اقتصادي به صرفه است كه قسمت اعظم بار به وسيله بتون تحمل شود (نظير ستونها). اما به دلايل مختلف هميشه فولاد در ستون بتوني به كار برده مي‌شود (در عمل عضوهاي بسيار كمي تحت تاثير نيروهاي محوري خالص قرار دارند) واگذاري قسمتي از تحمل نيروهاي فشاري به فولاد، صرفه جويي در مقطع ستون بتوني است. بطور كلي وظيفه ستون بتوني تحمل فشارهاي محوري و گاهي جانبي و انتقال آن به قسمت پايين تر است (فونداسيون‌ها و راديه‌ها).

انواع ستون از نظر شكل مقطع :‌
الف : ستونهاي با مقطع مربع :‌ (براي سهولت در باز و بسته كردن قالب، پخهاي كوچكي در لبه‌هاي ستون ايجاد مي‌شود)
(حداقل ابعاد مقطع ۳۰*۳۰ سانتيمتر)
ب : ستونهاي با مقطع مربع مستطيل : (حداقل ابعاد ۲۵*۴۰ سانتيمتر)
ج : ستونهاي با مقطع چند ضلعي منتظم : (با طول حداقل ضلع ۲۰ سانتيمتر)
د : ستونهاي با مقطع دايره (استوانه‌اي) : (حداقل قطر مقطع ۲۵ سانتيمتر)
حداقل تعداد ميلگرد در هر يك از مقاطع ستونها «
مقطع مربع ۴ ميلگرد، مقطع مربع مستطيل ۶ تا ۸ ميلگرد، مقطع شش ضلعي منتظم ۸ ميلگرد (در چند ضلعي‌هاي منتظم حداقل تعداد ميلگرد برابر تعداد اضلاع است) مقطع دايره حداقل ۶ ميلگرد.
-در مقاطع دايره و چند ضلعي منتظم حداقل ۱۲ ميليمتر
-در مقاطع مربع و مربع مستطيل حداقل ۱۴ ميليمتر
-قطر خاموت حداقل ۸ ميليمتر
-در حالت دور پيچي دور ستونهاي دايره‌اي شكل حداقل ۱۰ ميليمتر

ميلگردهاي انتظار در پی و طبقات

حداقل طول ميلگرد انتظار در پي برابر ۶۰ يا ۶۰ سانتيمتر است. حداقل طول ميلگرد انتظار در طبقات برابر ۵۰ يا ۵۰ سانتيمتر است.
زاويه درصد انحراف در آرماتورهاي ستون برابر ۱۰/۱ است. بر اساس آئين نامه B.S مقدار فولاد موجود در وصله نبايد از ۱۰% سطح مقطع ستون بيشتر باشد و بايد حداقل فاصله‌اي برابر ۱۰ ميليمتر بين قفسه‌هاي فولادي در وصله وجود داشته باشد. فاصله مركز تا مركز دو گروه از ميلگردهاي به هم بسته شده نبايد از ۱۵۰ ميليمتر بيشتر باشد ابعاد ميلگردهاي آجدار يا مربع شكل پيچيده را مي‌توان از ضرب عدد ۱/۱ در شماره اسمي آنها بدست آورد.
تركيب تنگها :‌براي تحمل مولفه افقي نيرو در قسمت بالاي ميلگرد خم شده، لازم است كه يك تنگ مشابه‌اي در پايين ترين نقطه زانويي ميلگرد قرار داده شود تا در مقابل هر گونه تنش انهدامي ناشي از خمش مقاومت كند شيب قسمت مايل ميلگرد خم شده برابر ۱۰/۱ باشد و قسمت مستقيم بالايي و پاييني زانويي بايد. در امتداد محور ستون يا موازي با آن قرار داشته باشد.
این تنها بخشی از تحقیق بود.

فهرست مطالب این تحقیق

انواع ساختمانپیشنهاد میکنیم برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ساختمان از مطالب زیر دیدن فرمایید.
دانلود تحقیق بهسازی لرزه ای ساختمانهای متعارف
دانلود پروژه مصالح نوین در صنعت ساختمان
دانلود پروژه بتن سبک هوادار در ساختمان سازی

هم اکنون می توانید تحقیق انواع ساختمان را به قیمت ۷۹۰۰  تومان از سایت آسمان فایل دانلود نمایید.

توجه : لطفا از این پایان نامه جهت تکمیل مطالعات و تحقیقات خود استفاده کنید و از ارایه مستقیم آن به عنوان پایان نامه و یا پروژه تخصصی به استاد خودداری کنید.
در صورتی که هرگونه اطلاعاتی شامل پروژه، مقاله، تحقیق، پایان نامه، گزارش کارآموزی و … در مورد هر موضوعی در اختیار دارید که مالکیت آن برای خودتان است. نیاز به خرید و پرداخت هزینه نیست، ما با شما تبادل فایل خواهیم داشت. کافیست عنوان و فهرست فایل خودتان را برای ما ارسال کنید، تا پس از بررسی توسط پشتیبانی سایت، راهنمایی های لازم برای تان ارسال شود. ما در کمتر از ۲ ساعت مورد را بررسی کرده و نتیجه را به اطلاع شما خواهیم رساند. برای تبادل فایل ها و اطلاعات با ایمیل زیر در ارتباط باشید. ایمیل پشتیبانی: contact-us@asemanfile.ir

      مطالب مرتبطبرای ارسال سوال، نظر، انتقاد، پیشنهاد، از فرم زیر استفاده کنید

فقط به سوالاتی پاسخ داده می شود که مرتبط با موضوع فوق باشد.