دانلود تحقیق بین النهرین - آسمان فایل
مرداد
۲۲
۱۳۹۵

دانلود تحقیق بین النهرین

اگر به دنبال پروژه ای جذاب و دیدنی با عنوان بین النهرین هستید و یا علاقمند به آشنایی بیشتر با بین النهرین میباشید پیشنهاد می کنیم از این فایل که به صورت کامل درباره این مطلب توضیح داده است دیدن کنید.این فایل بصورت پاورپوینت است و شما براحتی میتوانید آنرا به دلخواه خود ویرایش کرده و در تحقیق مورد نظر خود استفاده کنید.

بین النهرین

توضیحات بیشتر در مورد بین النهرین

اسم فایل : بین النهرین
فرمت : پاورپوینت ( قابل ویرایش )
تعداداسلایدها : ۲۳
حجم فایل : ۷۱۰ کیلوبایت

تمدن بين النهرين

تمدن بين النهرين با داستانها و زندگي اجنه در هم پيچيده شده است .اجنه ي بسياري مسئول مرگ و قرباني شدن هزاران هزار انسان بي گناه در اين مناطق هستند.  اقوامي مثل سدوم که دختران و پسران جوان را در معبد خدايان جن خود زنده به آتش کشيدند .در لوجه هاي تمدن آشور و ايلام  و سومر ارتباطات نزديک بين اجنه و انسانها نمايش داده شده است و بسياري از اين لوجه هاي ترسيم مي کند که چگونه اجنه با انسانها در آميختند و چگونه موجودات وحشتناکي از نيمه انسان و نيمه جن ساختند.اطولا هر کجا که در متون باستاني با نام خدايان روبه رو مي شويم منظور اجنه هستند چون اجنه طول عمر بسيار زيادي داشته و مثلا میلیون سال براي آنها به کوتاهي يک فصل قلمداد مي شود . بنابراين مي توان مطمئن بود که تمام اجنه اي که در باستان وجود داشتند هنوز هم زنده هستند و هنوز هم به دنبال راهي براي ورود به دنياي ما و فريب دادن انسانهاي ضعيف النفس هستند. بسياري از نويسندگان غربي که با مفهوم جن آشنايي ندارند  به اشتباه آنها را به موجودات فضايي تعبير مي کنند ! و سبب گمراه کردن افکار مي شوند.
(کيش سومر)
پيدايش تمدنهاي سومري و ايلام در خاک بين النهرين و خوزستان توجه ساميان ساکن صحراي عربستان را, به خود جلب نمود و بتدريج به منطقه بين النهرين کشاند.با گذشت زمان ساميان يکي از اقوام ساکن بين. النهرين شده وبتدريج صاحبان قدرت ومسند گرديدند بنحوي که ۱۰۰۰ سال قبل از ميلاد اکثريت بسياري از (پاتئسي ) را در اختيار گرفتند. ) شهرهاي سومري و بعضا حاکميت شهر در سال ياد شده فردي سامي موسوم به ماني شتو با استفاده از مسند پاتئسي خود حاکميت سومريان را نقض نموده و سلسله پادشاهي کيش را بوجود آورد. سلسله شاهي مذکور بارها بر عليه دولت ايلام اعلام جنگ کرده و به خاک ماننا حمله نمود.
تاريخ ، تمدن اکد (کلده آکاد):

اکاد. آکاد. نام کشوري قديم در محل بين النهرين . مردم آن در قديم دولتي تشکيل دادند. شهرهاي آن عبارت بوداز: سيپ پار، کيش ، بابل (در حدود ۲۸۰۰ ق. م .) مدتهاعيلام باجگزار اکد بود. (فرهنگ فارسي معين ). قسمت شمالي بابل در بين النهرين (سومر قسمت جنوبي آن بود.) اکد موقعيت تجاري مساعدي داشت و اقوام سامي چادرنشيني که در هزاره هاي چهارم و سوم ق. م . به اين ناحيه آمدند از راه تجارت رونق يافتند. اکد در دوره سارگن I (اواسط هزاره سوم ق. م .) به اوج قدرت خود رسيد و وي چند کشور و شهر واقع در اکد را متحد ساخت . سومريها را مطيع کرد و قدرت خود را از کوههاي ايلام تا درياي مديترانه و در آسياي صغير بسط داد و قديمترين امپراتوري بزرگي را که در تاريخ شناخته شده بوجود آورد. پس از فتوحات سارگن ، اکديها بسياري از آثار تمدن سومري را اتخاذ کردند. بعد از انقراض سلسله سارگن ، حمورابي اکد و سومر را متحد کرد. دولت بابل را بوجود آورد. ناحيه اکد از شهر اکد يا آگاده نام گرفته است ، که شهري پر رونق و در حدود ۴۸ هزارگزي بابل واقع بود (محل دقيق آن معلوم نيست ).(از دايرة المعارف فارسي ). و رجوع به اکاد و آکاد واکدي و قاموس کتاب مقدس و ايران باستان ج ۳ ص ۲۴۷۲ و۲۰۹۷ و ج ۲ ص ۱۶۰۵ و فهرست فرهنگ ايران باستان شود.
این تنها بخشی از تحقیق بود.

فهرست مطالب تحقیق بین النهرین

مقدمه
اجنه در تمدن بين النهرين
(کيش سومر)
عکس هايي از تمدن بين النهرين
عکس يکي از مجسمه هاي معبد تلو مربوط به تمدن سومر باستان
تاريخ ، تمدن اکد (کلده آکاد)
تمدن اکد
آنو باني ني: پادشاه اکد
كهن ترين زيگورات بين النهرين
زيگورات چغازنبيل
اولین تمدن در بین النهرین
تاریخ سیاسی بین النهرین
آشور
کلده

هم اکنون می توانید تحقیق بین النهرین را به قیمت ۳۹۰۰  تومان از سایت آسمان فایل دانلود نمایید.

 

 

توجه : لطفا از این پایان نامه جهت تکمیل مطالعات و تحقیقات خود استفاده کنید و از ارایه مستقیم آن به عنوان پایان نامه و یا پروژه تخصصی به استاد خودداری کنید.
در صورتی که هرگونه اطلاعاتی شامل پروژه، مقاله، تحقیق، پایان نامه، گزارش کارآموزی و … در مورد هر موضوعی در اختیار دارید که مالکیت آن برای خودتان است. نیاز به خرید و پرداخت هزینه نیست، ما با شما تبادل فایل خواهیم داشت. کافیست عنوان و فهرست فایل خودتان را برای ما ارسال کنید، تا پس از بررسی توسط پشتیبانی سایت، راهنمایی های لازم برای تان ارسال شود. ما در کمتر از ۲ ساعت مورد را بررسی کرده و نتیجه را به اطلاع شما خواهیم رساند. برای تبادل فایل ها و اطلاعات با ایمیل زیر در ارتباط باشید. ایمیل پشتیبانی: contact-us@asemanfile.ir

      مطالب مرتبطبرای ارسال سوال، نظر، انتقاد، پیشنهاد، از فرم زیر استفاده کنید

فقط به سوالاتی پاسخ داده می شود که مرتبط با موضوع فوق باشد.