دانلود تحقیق کيفيت بتن بادوام در برابر خوردگی ميلگردها - آسمان فایل
مرداد
۲۳
۱۳۹۵

دانلود تحقیق کيفيت بتن بادوام در برابر خوردگی ميلگردها

راههای مختلفی برای نشان دادن بتن با دوام در برابر خورگی می توان ارائه داد که هر روش به مشخصه خاصی توجه می کند. آزمایشهای خیلی مشکل با هزینه های بسیار بالا و آزمایشهای خیلی ساده با هزینه کم و سربع وجود دارند. واضح است که آزمایش ساده بصرفه تر است اما امکان دارد از دقت کمتری برخوردار باشد. در ادامه تحقیق بررسی کيفيت بتن بادوام در برابر خوردگی ميلگردها را می توانید دانلود و مطالعه کنید.

کيفيت بتن بادوام در برابر خوردگی ميلگردها

توضیحات بیشتر در مورد تحقیق بررسی کيفيت بتن بادوام در برابر خوردگی ميلگردها

عنوان: بررسی کيفيت بتن بادوام در برابر خوردگی ميلگردها
فرمت فایل: word (قابل ویرایش و پرینت)
تعداد صفحات:۳۰
حجم فایل: ۱۳۰ کیلوبایت

بخشی از تحقیق بررسی کيفيت بتن بادوام در برابر خوردگی ميلگردها به همراه فهرست مطالب آن را می توانید در قسمت پایین مشاهده نمایید.

آزمايش جذب آب حجمی اوليه کوتاه مدت و دراز مدت :

انواع آزمايش جذب آب حجمی وجود دارد . شکل و ابعاد نمونه ، طرز خشک کردن ( دما و مدت ) ، نحوه قرارگيری در آب ، دمای آب ( معمولی و جوشان ) ، مدت قرار گرفتن در آب و نحوه گزارش نتيجه از موارد اختلاف استانداردهای مختلف می باشد . بسياری از استانداردها برای کنترل کيفيت قطعات بتنی پيش ساخته از اين آزمايش استفاده می نمايند . مکعبی ۱۰ ×۱۰ و استوانه ای کوچک به قطر ۵/۷ تا ۱۰ سانتی متر از اشکال و ابعاد رايج است . دمای خشک کردن نمونه ها از ۴۰ تا ۱۱۰ درجه متغير می باشد. مدت خشک کردن از ۲۴ ساعت ( دمای ۱۱۰ ) تـــــــا ۱۴ روز
( دمای ۴۰ تا ۵۰ ) پيش بينی شده است . در برخی استانداردها نحوه خاصی برای قرارگيری در آب و ارتفاع آب روی نمونه در نظر گرفته اند . دمای آب از ۲۰ تا جوشانيدن آب منظور می شود . مدت قرار گيری در آب قرائت های مربوط به ۱۰ دقيقه ، ۳۰ و ۶۰ دقيقه تا بيش از ســـــه روز می باشد . در اکثر استانداردها تعريف جذب آب حجمی نسبت وزن آب جذب شده به وزن نمونه خشک اوليه است . لازم به ذکر است اگر بخواهيم اين ويژگی را در بتن های سبک با بتن معمولی مقايسه کنيم بهتر است نسبت حجم آب جذب شده به حجم نمونه را مد نظر قرار دهيم ، بهرحال مقايسه نتايج جذب آب حاصله از آزمايش طبق استانداردهای مختلف کاملا” گمراه کننده است . برخی کتب ، بتن ها را از نظر ميزان جذب آب طبقه بندی می نمايند . بطور مثال گفته می شود جذب آب اوليه مربوط به ۳۰ دقيقه طبق BS1881 بهتر است کمتر از ۲ درصد باشد تا بتنی با دوام داشته باشيم . معمولا” گفته می شود جذب آب کوتاه مدت برای کنترل دوام بتن معتبر تر است زيرا خصوصيات سطحی بتن را به نمايش می گذارد .

جذب آب سطحی :

اين آزمايش عمدتا” در انگليس کاربرد دارد و جذب يک جهته را در روی نمونه خاص در منطقه محدود اندازه گيری می نمايند . نوع خشک کردن اوليه بتن ، زمان و وسايل مربوطه در اين استاندارد مشخص شده است . اين آزمايش عملا” در ايران کاربرد کمی دارد .

فهرست مطالب تحقیق بررسی کيفيت بتن بادوام در برابر خوردگی ميلگردها در پایین آمده است.

آزمايش جذب آب حجمی اوليه کوتاه مدت و دراز مدت
جذب آب سطحی
جذب آب موئينه بتن
آزمايش مقاومت الکتريکی بتن
آزمايش نيم پيل ( Half Cell )
آزمايش پتانسيل و شدت خوردگی گالوانيکی (ASTM  G109 )
آزمايش پتانسيل و شدت خوردگي به روش گالواپالسن
آزمايش تعيين عمق نفوذ يون كلر
آزمايش تعيين پروفيل يون كلر و تعيين ضريب نفوذ
آزمايش درجه نفوذ (مقاومت) بتن در برابر يون كلر
آزمايش شاخص الكتريكي قابليت مقابله بتن در برابر نفوذ یون کلر
تخريب بتن ، آماده سازي محل تعمير و ميلگردها، مواد و روشهاي تعمير
كنترل وسعت خرابي ( بررسيهاي نظري وآزمايشي )
تعيين وسايل تخريب و روش آن
تعيين محدوده خرابي و شيار زني
عمق تخريب
بررسی میگردها و اتخاذ تصميم در موردگسترش تخریب
زنگ زدائي ، اصلاح ميلگردها ، تقويت و جایگزینی
آماده سازي سطح بتن و پوشش ميلگردها
مواد تعميري
روشهاي تعمير و جايگزيني بتن

دانلود و مطالعه تحقیق بررسی عوامل مؤثر بر کیفیت بتن نیز به شما پیشنهاد می شود.

هم اکنون می توانید تحقیق بررسی کيفيت بتن بادوام در برابر خوردگی ميلگردها را به قیمت ۵۰۰۰  تومان از سایت آسمان فایل دانلود نمایید.

توجه : لطفا از این پایان نامه جهت تکمیل مطالعات و تحقیقات خود استفاده کنید و از ارایه مستقیم آن به عنوان پایان نامه و یا پروژه تخصصی به استاد خودداری کنید.
در صورتی که هرگونه اطلاعاتی شامل پروژه، مقاله، تحقیق، پایان نامه، گزارش کارآموزی و … در مورد هر موضوعی در اختیار دارید که مالکیت آن برای خودتان است. نیاز به خرید و پرداخت هزینه نیست، ما با شما تبادل فایل خواهیم داشت. کافیست عنوان و فهرست فایل خودتان را برای ما ارسال کنید، تا پس از بررسی توسط پشتیبانی سایت، راهنمایی های لازم برای تان ارسال شود. ما در کمتر از ۲ ساعت مورد را بررسی کرده و نتیجه را به اطلاع شما خواهیم رساند. برای تبادل فایل ها و اطلاعات با ایمیل زیر در ارتباط باشید. ایمیل پشتیبانی: contact-us@asemanfile.ir

      مطالب مرتبطبرای ارسال سوال، نظر، انتقاد، پیشنهاد، از فرم زیر استفاده کنید

فقط به سوالاتی پاسخ داده می شود که مرتبط با موضوع فوق باشد.