دانلود تحقیق برنامه ریزی حمل و نقل شهری - آسمان فایل
مرداد
۲۳
۱۳۹۵

دانلود تحقیق برنامه ریزی حمل و نقل شهری

اگر برای نوشتن پروژه دانشجویی خود به دنبال یک مقاله با ارزش و کامل  در مورد برنامه ریزی حمل و نقل شهری می گردید ما به شما این مقاله را پیشنهاد می کنیم.این تحقیق به صورت کامل درباره این مطلب توضیح داده است و همچنین این فایل با فرمت word  است که قابل ویرایش است و شما براحتی میتوانید آنرا به دلخواه خود ویرایش کرده و در تحقیق مورد نظر خود استفاده کنید.

برنامه ریزی حمل و نقل

توضیحات بیشتر در مورد تحقیق برنامه ریزی حمل و نقل شهری

اسم فایل : برنامه ریزی حمل و نقل شهری
فرمت : word ( قابل ویرایش )
تعداد صفحات : ۱۰۶
حجم فایل : ۱٫۶۵ مگابایت

فعاليتهاي شهري در برنامه ریزی حمل و نقل شهری

وقتي محدوده مطالعه به واحدهاي تحليل مناسب (مناطق و ناحيه‌ها) تقسيم شد، اطلاعات فعاليتها در اين حوزه‌ها قابل جمع‌آوري است. در اين مرحله آگاهي از روش پيش‌بيني ضروري است زيرا فقط اطلاعات مربوط به درجه‌بندي و فرآيند پيش‌بيني نياز به جمع‌آوري دارد. گردآوري اطلاعاتي كه سرانجام از آنها استفاده نمي‌شود كاري اسراف‌گرايانه است.نتيجه پيش‌بيني فعاليت شهري، منبع اطلاعات دربارة فعاليتهايي است كه ممكن است سفر در منطقه شهري را تحت تأثير قرار دهد. اين پيش‌بيني فعاليت بر اساس تقسيم‌بندي انجام مي‌شود. نتايج تجزيه و تحليل نمونه‌اي از فعاليتها براي برنامه‌ريز، حجم فعاليتهاي موجود در مناطق را تعيين مي‌كند كه به عنوان پايه‌اي براي پيش‌بيني سطوح فعاليتهاي آينده استفاده مي‌شود.

هندسة شبكه دربرنامه ریزی حمل و نقل شهری

سيستم حمل ونقل شامل شبكه‌هايي مي‌شود كه نمايندة روشهاي موجود (خودرو، اتوبوس و غيره) است. توصيف شبكه يعني برداشتي از آنچه واقعا روي زمين موجود است نه هر خيابان محلي يا خيابان جمع‌كننده‌اي كه ديده مي‌شود. توصيف شبكه براي وصف كردن مسافرت با خودرو و كاميون، همراه با توصيف جداگانه‌اي از حمل و نقل عمومي- در صورتي كه حمل و نقل عمومي مسأله‌اي مهم باشد- مورد استفاده قرار مي‌گيرد اين توصيفها مي‌تواند شامل شكل هندسي سيستم حمل ونقل باشد. شكل هندسي شبكه ممكن است شامل شماره‌گذاري تقاطعها باشد (كه گره ناميده مي‌شود.) شماره‌گذاري گره‌ها به ما اجازه مي‌دهد كه اجزاي بين گره‌ها را شناسايي كنيم (كه مسير ناميده مي‌شوند). د رشبكه‌هاي حمل ونقل عمومي همچنين اجزاي بين آنها را تعيين مي‌كنيم (خطوط ناميده مي‌شوند.) اين توصيف هندسي شبكه حمل ونقل، كليه راههاي ممكن براي مسافرت بين نقاط را در منطقه نشان مي‌دهد.در توصيف شبكه، مراكز منطقه (مراكز فعاليت) مشخص مي‌شود: آنها به وسيله مسيرهايي ذهني- كه متصل‌كننده‌هاي مركزي ناميده مي‌شوند- به يكديگر وصل مي‌شوند. از مراكز به عنوان نقاطي استفاده مي‌شود كه از آنها سفرها در شبكه توزيع مي‌شوند.

پيش‌بيني سفر

از پيش‌بيني تقاضاي سفر، حداقل در چهار بخش برنامه‌ريزي استفاده مي‌شود: مديريت سيستم حمل ونقل، برنامه‌ريزي بلندمدت، اصلاح طرح و بروز كردن. چند روش مختلف براي پيش‌بيني تقاضا وجود دارد كه بسته به شرايط تجزيه و تحليل، يكي از آنها انتخاب مي‌شود. اين روشها از نظر پيچيدگي، هزينه، سطح كار، كارآيي و دقت متفاوت هستند، اما هر يك از آنها جايگاه خاص خود را در پيش‌بيني سفر دارد. هر يك از آنها به اختصار در زير توضيح داده شده است. (۱۹۸۵، Khisti).

ابزارهاي برنامه‌ريزي مقدماتي در برنامه ریزی حمل و نقل شهری

برنامه‌ريزي مقدماتي، فرايند انتخاب مقدماتي شكلها يا مفاهيم ممكن است. اين نوع برنامه‌ريزي، براي مقايسة تعدادي از سياستهاي پيشنهادي با جزئيات كافي، براي كمك به تصميم‌گيريها به كار مي‌رود. اين روش براي طراحي منطقه‌اي كوتاه مدت و بلندمدت و تجزيه و تحليل مقدماتي دالانها مفيد است. برنامه‌ريزي مقدماتي با حداقل اطلاعات، برآورد هزينه‌اي عمده و عملياتي، ميزان سفر، جريانهاي ترافيك كريدورها، سطوح سرويس، ميزان مصرف انرژي و آلودگي هوا را نشان مي‌دهد. معمولا برنامه‌ريز از اين ابزار تا زماني استفاده مي‌كند كه نياز به بررسي انتخاب طرح راهبردي در سطحي جزيي‌تر به وجود نيامده است.

ابزارهاي سنتي: ابزارها قديمي نوعي از جزئيات مناسب براي طراحي فني را در نظر مي‌گيرند؛ آنها با جايگزينهاي كمتري نسبت به برنامه‌ريزي مقدماتي سروكار دارند، اما با جزئيات بيشتر، به عنوان  مثال مي‌توان به تعيين مسير بزرگراه يا مسيرهاي سيستم حمل و نقل عمومي اشاره كرد. در اين سطح از تجزيه و تحليل، خروجي شامل برآوردهايي جزيي از اندازه ناوگان حمل ونقل عمومي و شرايط عملكردي براي بخشهاي سرويس ويژه، هزينه خالص و پيش‌بيني‌هاي مسافر و معيارهاي سطح سرويس براي نواحي ويژه جغرافيايي است.
این فقط بخشی از تحقیق بود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه ریزی حمل و نقل شهری خواندن مطالب زیر را به شما پیشنهاد می کنیم.
دانلود تحقیق برنامه ریزی شهری
دانلود تحقیق بحران حمل ونقل عمومی در هند
دانلود تحقیق بررسی ایمنی حمل و نقل در کشور آمریکا

فهرست مطالب تحقیق برنامه ریزی حمل و نقل شهری

برنامه ریزی حمل و نقل شهریهم اکنون می توانید تحقیق برنامه ریزی حمل و نقل شهری را به قیمت ۱۱۰۰۰  تومان از سایت آسمان فایل دانلود نمایید.

توجه : لطفا از این پایان نامه جهت تکمیل مطالعات و تحقیقات خود استفاده کنید و از ارایه مستقیم آن به عنوان پایان نامه و یا پروژه تخصصی به استاد خودداری کنید.
در صورتی که هرگونه اطلاعاتی شامل پروژه، مقاله، تحقیق، پایان نامه، گزارش کارآموزی و … در مورد هر موضوعی در اختیار دارید که مالکیت آن برای خودتان است. نیاز به خرید و پرداخت هزینه نیست، ما با شما تبادل فایل خواهیم داشت. کافیست عنوان و فهرست فایل خودتان را برای ما ارسال کنید، تا پس از بررسی توسط پشتیبانی سایت، راهنمایی های لازم برای تان ارسال شود. ما در کمتر از ۲ ساعت مورد را بررسی کرده و نتیجه را به اطلاع شما خواهیم رساند. برای تبادل فایل ها و اطلاعات با ایمیل زیر در ارتباط باشید. ایمیل پشتیبانی: contact-us@asemanfile.ir

      مطالب مرتبطبرای ارسال سوال، نظر، انتقاد، پیشنهاد، از فرم زیر استفاده کنید

فقط به سوالاتی پاسخ داده می شود که مرتبط با موضوع فوق باشد.