دانلود تحقیق بتن های مقاوم در اجرا - آسمان فایل
مرداد
۲۳
۱۳۹۵

دانلود تحقیق بتن های مقاوم در اجرا

اگر برای نوشتن پروژه دانشجویی خود به دنبال یک مقاله با ارزش و کامل  در مورد بتن های مقاوم در اجرا می گردید ما به شما این مقاله را پیشنهاد می کنیم.این تحقیق به صورت کامل درباره این مطلب توضیح داده است و همچنین این فایل با فرمت word  است که قابل ویرایش است و شما براحتی میتوانید آنرا به دلخواه خود ویرایش کرده و در تحقیق مورد نظر خود استفاده کنید.

بتن های مقاوم در اجرا

توضیحات بیشتر در مورد تحقیق بتن های مقاوم در اجرا

اسم فایل : بتن های مقاوم در اجرا
فرمت : word ( قابل ویرایش )
تعداد صفحات : ۳۳
حجم فایل : ۸۴ کیلوبایت

معرفي HPC 

اساساً   HPC متشكل از همان مواد بتن مي باشد اما از نظر دستيابي به دوام يا مقاومت قابل توجه يا هر دو جهت رويارويي يا نيازهاي پروژه هاي ساختماني مورد كارشناسي و بررسي قرار گرفته است . اين نيازها و ويژگي هاي مورد نظر HPC  اساساً با توجه به فاكتورهايي از قبيل دما ، موقعيت آب وهوايي  و عضو مورد نظر مانند پل ، زيرسازه ها ، تيرها يا كف ، متفاوت است . به همان اندازه كه دوام و مقاومت مورد نظر مي باشد ، مهندسين به دنبال فوايد HPC  در موارد عملي و هزينه ها و قابليت ساخت آن نيز مي باشند . هدف ، كشف وسايل و راههاي ساخت پلهاي به صرفه اقتصادي و در عين حال مقاوم ، مي باشند . تعادل هزينه هاي ضروري ساخت در برابرصرفه جويي هاي آتي ، از مفاد اساسي در استفادة HPC  در نظر گرفته مي شود . با ت.جه به تجربيات آموخته شده ، استاندارد هاي بنا نهاده شده و اينكه مصالح و مواتد بيشتر در دسترس مي باشند ، نقش اقتصادي در HPC  بيشتر آشكار مي شود . در واقع استفاده از HPC  ما را به سوي كاهش هزينه هاي ساخت با وجود كارايي بيشتر طراحي ها ، ساخت سريعتر ، كاهش مصرف منابع موجود در نتيجه استفاده از دهانه هاي طولاني تر و تيرهاي كمتر ، هدايت مي كند . با توجه به فراخوان FHWA  براي تعيين و تعريف HPC  كه بر ضوابط مقاومت بالا و طولاني بنا نهاده شده ، تعريف ارزنده اي از سوي مؤسسه بتن آمريكا ( ACI  ) با توجه به شوراي اعضايي چون « چارلز گودا سپيد » ، « سونيل وانيكار » و « ريموند كوك » صورت گرفت . اين تعريف در فوريه ۱۹۹۶ و در مجله Concrete international  انتشار يافت كه شامل چهار پارامتر براي دوام و چهار پارامتر براي مقاومت است كه هر يك توسط ضوابط اجرايي ، آزمايشات عملي و اجرايي حمايت شده اند تا در اجرا آن را به موقعيت هاي ويژة ناسازگار ارتباط دهند . اين هشت ضابطة اجرايي عبارتند از : دوام در برابر ذوب و انجماد ، مقاومت مقايسه اي ، ستايش ، نفوذپذيري ، كلريد ها ، مقاومت ، الابسيتته، كاهش حجم و خزش .
مصرف كنندگان مي توانند هر يك از موارد ذكر شده را با توجه به موقعيت آب و هوايي و زمينة متناسب در خواست نمايند . شاخصة اجرايي HPC  شامل دو بخش مقاومت و دوام مي باشد . كه اين دو پارامتر شرايط را به سه قسمت تقسيم مي كنند . شرايط جوي ، بار وارده ، عوامل تأثير گذاري كه در معرض آنها قرار دارد . شرايط جوي به طور گسترده اي در ايالات متحده با توجه به تغييرات قابل توجه درجه حرارت ، چرخة ذوب و انجماد و رطوبت متفاوت است . هيچ تركيب واحدي از HPC  نمي تواند جوابگويي انتظارات ما از ايالات فلوريدا تا آلاسكا باشد .

تعريف FHWA 

تغييرات گستردة دمايي ، رطوبت ، سيكل ذوب و انجماد ، عوامل شيميايي مهاجم، فشارهاي بارگزاري و ديگر فاكتورها را جهت كمك به مهندسان براي شناسايي دوام مورد نظر و شاخصة مقاومت براي هر پروژه اي را لحاظ كرده است زماني كه پرسيده شد « آيا HPC  استانداردي براي بتن مي باشد ؟ » ، « برسون پتون ، مهندس اجرايي كمپاني بتن تگزاس كه در پروژة رو گذر جادة لوتا نيز شركت داشت ، توضيح مي دهد « من فكر مي كنم اين چنين است . مخصوصاً در مورد مقاومت در مقابل عوامل محيطي ، به خاطر آنكه در بعضي جاها ما از نمك براي جلوگيري از يخ  زدگي استفاده مي كنيم .
نه تنها تركيب و تناسب محتويات مهمند بلكه توالي اختلاط و شرايط نگهداري در مراحل تهية HPC  نيز مورد نقد و بررسي مي باشد . با در نظر گرفتن اثرات آب و هوايي ، ويژگي نشت پذيري از ديگر دغدغه ها در مواقعي كه بتن آغشته و مرطوب بايد در برابر ذوب و انجماد مقاومت كند، است  . فرآيند خوردگي از بتنهاي با نفوذپذيري كمتر ، آهسته تر مي باشد زيرا سرعت انتشاريونهاي كلريدي در بت نكاهش مي يابد . در اين مورد « لويد و كلر » از دفتر سازه هاي همندسي مي گويد : « من فكر مي كنم عموماً HPC  آنچه را كه از آن انتظار داريم انجام مي دهد . ما سريعاً آزمايش كلريد را در زماني مشخص پس از ريختن بتن انجام مي دهيم و اين آزمايشها به طور قوي تعداد نفوذپذيري كمي را نشان مي دهند .
« در تعيين مقاومت در برابر زوالپذيري آب و هوايي ،تأثير تركيبي تمام ويژگي ها بيان شده است . اجراي غيرلايه اي و غير پوسته اي با توجه به محدودة وسيع حملة مواد شيميايي كه در بزرگراه ها استفاده مي شوند نيز بايد به عنوان يك اثر تركيبي كه خيلي از فاكتورهاي زير را در بر مي گيرد ، در نظر گرفته شود ، مثل تاريخچة نگهداري و ميزان رطوبت و هسته هاي نمكي . طراح پل در بزرگراه مسئول آن است كه كلية تأثيرات پتانسيل شرايط محدود كننده را در نظر گيرد .
این فقط بخشی از تحقیق بود.

 برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بتن پلیمری از مطالب زیر دیدن فرمایید.
دانلود تحقیق بتن های ویژه
دانلود تحقیق بتن و خواص آن
دانلود تحقیق بتن های توانمند ویژه

فهرست مطالب تحقیق بتن های مقاوم در اجرا

بتن های مقاوم در اجرا

 هم اکنون می توانید تحقیق بتن های مقاوم در اجرا را به قیمت ۳۹۰۰  تومان از سایت آسمان فایل دانلود نمایید.

 

توجه : لطفا از این پایان نامه جهت تکمیل مطالعات و تحقیقات خود استفاده کنید و از ارایه مستقیم آن به عنوان پایان نامه و یا پروژه تخصصی به استاد خودداری کنید.
در صورتی که هرگونه اطلاعاتی شامل پروژه، مقاله، تحقیق، پایان نامه، گزارش کارآموزی و … در مورد هر موضوعی در اختیار دارید که مالکیت آن برای خودتان است. نیاز به خرید و پرداخت هزینه نیست، ما با شما تبادل فایل خواهیم داشت. کافیست عنوان و فهرست فایل خودتان را برای ما ارسال کنید، تا پس از بررسی توسط پشتیبانی سایت، راهنمایی های لازم برای تان ارسال شود. ما در کمتر از ۲ ساعت مورد را بررسی کرده و نتیجه را به اطلاع شما خواهیم رساند. برای تبادل فایل ها و اطلاعات با ایمیل زیر در ارتباط باشید. ایمیل پشتیبانی: contact-us@asemanfile.ir

      مطالب مرتبطبرای ارسال سوال، نظر، انتقاد، پیشنهاد، از فرم زیر استفاده کنید

فقط به سوالاتی پاسخ داده می شود که مرتبط با موضوع فوق باشد.