دانلود تحقیق بادگیر - آسمان فایل
مرداد
۲۴
۱۳۹۵

دانلود تحقیق بادگیر

همیشه طراحی و ساخت ساختمانها در کشور ما بر اساس شرایط آب و هوایی آن منطقه بوده است. مواردی چون سرما، گرما، آفتاب و رطوبت و غیره بر روی معماری سنتی ایران تأثیر زیادی داشته است. در ادامه می توانید تحقیق بادگیر را دانلود و مطالعه نمایید.

بادگیرهای چند وجهی

توضیحات بیشتر در مورد تحقیق بادگیر

عنوان: بادگیر
فرمت فایل: word (قابل ویرایش و پرینت)
تعداد صفحات:۶
حجم فایل: ۲٫۹۶ مگابایت

توضیحات بیشتر به همراه  فهرست مطالب و فهرست منابع  تحقیق بادگیر را می توانید در قسمت پایین مشاهده نمایید.

مصالح ساختماني بادگيرها را معمولا خشت خام، آجر، گل، گچ و چوب شورونه تشکيل مي‌دهد،  چهار بخش عمده بادگير شامل بدنه، قفسه، تيغه‌ها و سقف است و از انواع مختلف بادگيرها مي‌توان به بادگير يک طرفه، دو طرفه، سه طرفه، چهار طرفه و چند وجهي اشاره کرد که اغلب بادگير هاي ميبد و اردکان يک طرفه هستند. همچنين بادگير ۸ طرفه باغ دولت آباد يزد با ۳۳ متر ارتفاع بلندترين بادگير جهان محسوب مي‌شود.
بادگيرها که درگذشته به عنوان سيستم تنفسي شهر محسوب مي‌شدند، جريان طبيعي هوا را به داخل ساختمان هدايت مي‌کردند و با توجه به اينکه در خانه‌ها، بادگيرها معمولا در ضلع جنوبي حياط يعني در سمت تابستان نشين خانه ساخته مي‌شدند، نوعا به تالار و حوض خانه، کلاه فرنگي و زير زمين ارتباط داشتند.
بادگيرخانه‌ها را نمايانگر تشخص و منزلت اجتماعي صاحبان آن‌ها است و اين موضوع از طريق ارتفاع و نوع تزئينات آن‌ها مشخص مي‌شود.
در پايان مي‌توان به بادگير باغ دولت آباد، بادگير آب انبار کليميان، بادگيرهاي آب انبار شش بادگيري و هفت بادگيري عصر آباد و حسين آباد و … به عنوان شاخص ترين بادگيرهاي يزد اشاره کرد.

اثر تابش آفتاب بر ساختمان و محيط اطراف آن

افزون بر استفاده از نور خورشيد براي روشنايي ساختمان نسبت به نوع طراحي بنا، نور آن به حرارت تبديل مي‌گردد و براي بهره‌گيري دلخواه از نور، بايد ترتيبي اتخاذ شود تا نور خورشيد با نوع ساختمان و شرايط اقليمي محل و نحوه و ميزان آن براي قسمتهاي خارجي و داخلي ساختمان هماهنگ باشد. مسلماً وضعيت نور، با توجه به جهت تابش آن در فصول مختلف، در حالتهاي مستقيم يا مورب به ساختمان تغيير مي‌كند كه به اين اصل بايد توجه شود.
قابل ذكر است كه شدت تابش آفتاب به نوع رنگ مصالح ساختماني و صيقلي بودن سطح‌ نماي آن‌ها بستگي كامل دارد. از اين كيفيت مي‌توان در نقصان دادن نور و يا حرارت براي ساختمان استفاده كرد.
چنانچه شدت تابش آفتاب در تابستان به شكل مستقيم،  زياد  باشد، با داشتن سطح گيرنده صيقلي و به رنگ روشن از بنا فقط بين ۱۰ تا ۱۵ درصد حرارت را جذب مي‌كند.

 فهرست مطالب تحقیق بادگیر در پایین آمده است.

نحوه ساخت بادگیر

فهرست منابع این تحقیق در پایین آمده است.

معماري ايران، اجراي ساختمان با مصالح سنتي، حسين زمرشيدي، انتشارات آزاده، ۱۳۸۴
آشنايي با معماري اسلامي ايران، استاد محمدكريم پيرنيا، غلامحسين معماريان
كتاب بررسي اقليمي ابنيه سنتي ايران
تاريخ يزد، تأليف عبدالحسين آيتي ، ص ۴
يادگارهاي يزد، تأليف ايرج افشار، ص ۱۸
تاريخ يزد، تأليف عبدالحسين آيتي، در خصوص نام قديمي شهر يزد

دانلود و مطالعه تحقیق بادگیر، شاهکار معماری ایران نیز پیشنهاد می شود.

هم اکنون می توانید تحقیق بادگیر را به قیمت ۶۹۰۰  تومان از سایت آسمان فایل دانلود نمایید.

توجه : لطفا از این پایان نامه جهت تکمیل مطالعات و تحقیقات خود استفاده کنید و از ارایه مستقیم آن به عنوان پایان نامه و یا پروژه تخصصی به استاد خودداری کنید.
در صورتی که هرگونه اطلاعاتی شامل پروژه، مقاله، تحقیق، پایان نامه، گزارش کارآموزی و … در مورد هر موضوعی در اختیار دارید که مالکیت آن برای خودتان است. نیاز به خرید و پرداخت هزینه نیست، ما با شما تبادل فایل خواهیم داشت. کافیست عنوان و فهرست فایل خودتان را برای ما ارسال کنید، تا پس از بررسی توسط پشتیبانی سایت، راهنمایی های لازم برای تان ارسال شود. ما در کمتر از ۲ ساعت مورد را بررسی کرده و نتیجه را به اطلاع شما خواهیم رساند. برای تبادل فایل ها و اطلاعات با ایمیل زیر در ارتباط باشید. ایمیل پشتیبانی: contact-us@asemanfile.ir

      مطالب مرتبطبرای ارسال سوال، نظر، انتقاد، پیشنهاد، از فرم زیر استفاده کنید

فقط به سوالاتی پاسخ داده می شود که مرتبط با موضوع فوق باشد.