دانلود تحقیق آئين نامه ساختمانی - آسمان فایل
مرداد
۲۴
۱۳۹۵

دانلود تحقیق آئين نامه ساختمانی

اگر به دنبال پروژه ای کامل و با ارزش با عنوان آئين نامه ساختمانی هستید و یا علاقمند به آشنایی بیشتر آئين نامه ساختمانی می باشید پیشنهاد می کنیم از این فایل دیدن کنید.این فایل با فرمت word میباشد که قابل ویرایش است و شما براحتی میتوانید آنرا به دلخواه خود ویرایش کرده و در تحقیق مورد نظر خود استفاده کنید.

آئين نامه ساختمانی

توضیحات بیشتر در مورد تحقیق آئين نامه ساختمانی

اسم فایل : آئين نامه ساختمانی
فرمت : word ( قابل ویرایش )
تعداد صفحات : ۴۳
حجم فایل : ۱۴۴ کیلوبایت

حركات فنداسيون سازه هاي لند

۳-۱- كليات
تدر اين فصل درباره حركات فنداسيون ، تنشهاي اعمال شده به آن ، مثالهاي از نشست، انواع نشست ، تورم وانقباض خاك بحث مي شود.
مقدمه Faundation Movements (CBD-148)به طور معمول در طراحي يك سازه فرض مي شود كه فنداسيون حركت نخواهد كرد همينطور اگر در سازه تركها ظاهر شوند فرض مي شود كه فنداسيون حركت كرده است كه اين تنها علت ترك خوردگي مي باشد. هيچ يك از اين دو فرض صحيح نمي باشد. فرض كنيد تاثير فنداسيون بر ترك خوردگي در محاسبه ماهيت وبزرگ شدت حركات فنداسيون و دريافت چرا و چگونگي رخداد آنها اجتناب ناپذير مي باشد.مطابق اين استدلال، رابطه كمتري براي مجموع نشستهاي نسبت به نشستهاي اختلافي وجود دارد.براي مثال ۶۰ سال پيش palace of fine art در Mexicocity به ارتفاع feet 10 نسبت به سطح زمين ساخته شده است و بيشترين اثر قابل توجه اين است كه راهرو سنگي عظيم آن ناپديد و ورودي آن همسطح خيابان شده است موارد گسيختگي اينچنين امروزه كمتر رخ مي دهد.امروزه گسيختگي فنداسيون بطور كلي كمياب و نادر است وپي آمد هاي ناشي از آن بوسيله شناخت خواص مصالح خاكي و سنگي اصلاح شده است با اينحال خسارت ناشي از حركات فنداسيون گاهي اوقات رخ ميدهد و هدف اين متن از اين خلاصه نويسي كشف وبررسي علتهاي اين رويداد مي باشد.خاكها و بسترهاي سنگي مشابه ديگر مصالح ساختماني در زير بارگذاري تغيير شكل پيدا ميكنند. اما علي رغم اين مسئله از آنها استفاده ميشود آنها در طبيعت يافت مي شوند و با شيوه هاي صنعتي قابل كنترل نيستند. استثنا براي وضعيتهاي خاص بستر سنگي مي تواند از اين ملاحظات مستثني شود زيرا به طور معمول مصالح فنداسيون مناسب هستند. از طرف ديگر خاكها اغلب تحت تنشي هستند كه حدودشان بوسيله بارگذاري فنداسيون حاصل مي شود.

۳-۳- تنش هاي فنداسيون:

پيش بيني حركات فنداسيون نسبي بر شناخت چگونگي بارگذاري فنداسيون كه به زمين منتقل مي شود مي باشد وهمچنين چگونگي خاك و واكنش مصالح سنگي در اثر افزايش تنش ها متغيرهاي خيلي زيادي براي اين پيش بيني به جهت دقيق بودن وجود دارد. اما در اكثر مواقع اين پيش بيني ها مناسب و مفيد مي باشد.ابتدا چگونگي تنش هاي انتقال يافته به زير زمين تحت بارگذاري هاي كوچك وبزرگ را بررسي مي كنيم هر يك بصورت فشار واحد يكنواخت جابجا مي شود.(each carring the same unith pressure) (شكل ۱)
خطوط منحني تحت بارگذاري خطوطي با افزايش هاي يكنواخت (يكسان) در تنش ناشي از بار قسمتي از پي ساختمان كه بارها را مستقيما به خاك منتقل مي كند. اين نمايش خطوط تنش اغلب حباب فشار ناميده مي شود.توجه كنيد كه خط عميق مشخص كننده يك تنش افزوده شده معادل ۱۰% بار اعمال شده مي باشد كه در عمقي دو برابر عض بارگذاري ادامه مي يابد.اگر يكسري از ستونهاي باريك در كنار يكديگر مستقر شوند حبابهاي فشار ناشي از آ“ها يكديگر را قطع خواهند كرد و تاثير آنها در عمق بيشتري از زمين به نسبت بارگذاري منفرد مي باشد. زماني كه شمعها بكار برده مي شوند بار فنداسيون به لايه هاي عميق تر منتقل مي شود.اگر شمعكوبي به نسبت عرض ساختمان امتداد پيدا كند تاثيرش از شمعكوبي هاي كوتاه بيشتر خواهد بود. تئوري حبابهاي فشار براي تعيين عمقي كه خاكهاي فنداسيون بايد exproved شوند.
این فقط بخشی از این تحقیق بود.

فهرست مطالب تحقیق آئين نامه ساختمانی

عنوان
جابجاييهاي موثر بر نماي ظاهري
آسيب هاي قابل رويت
جابجايي موثر بر كاربري
حركات فنداسيون سازه هاي لند
كليات
تنش هاي فنداسيون
مثالهايي از نشستExamples   of Settlement
انواع نشستها
دلايل ديرگ other causes
تاثير انتخاب مدل رفتاري خاك روي نشست سازه هاي مرتفع
روش آناليز
مدلهاي محاسباتي
نتايج
جمع بندي
تحليل پي هاي گسترده در ساختمان هاي بلند
چكيده
مقدمه
روشهاي عمومي تحليل پي هاي گسترده
هم اکنون می توانید تحقیق آئين نامه ساختمانی را به قیمت ۵۹۰۰  تومان از سایت آسمان فایل دانلود نمایید.

توجه : لطفا از این پایان نامه جهت تکمیل مطالعات و تحقیقات خود استفاده کنید و از ارایه مستقیم آن به عنوان پایان نامه و یا پروژه تخصصی به استاد خودداری کنید.
در صورتی که هرگونه اطلاعاتی شامل پروژه، مقاله، تحقیق، پایان نامه، گزارش کارآموزی و … در مورد هر موضوعی در اختیار دارید که مالکیت آن برای خودتان است. نیاز به خرید و پرداخت هزینه نیست، ما با شما تبادل فایل خواهیم داشت. کافیست عنوان و فهرست فایل خودتان را برای ما ارسال کنید، تا پس از بررسی توسط پشتیبانی سایت، راهنمایی های لازم برای تان ارسال شود. ما در کمتر از ۲ ساعت مورد را بررسی کرده و نتیجه را به اطلاع شما خواهیم رساند. برای تبادل فایل ها و اطلاعات با ایمیل زیر در ارتباط باشید. ایمیل پشتیبانی: contact-us@asemanfile.ir

      مطالب مرتبطبرای ارسال سوال، نظر، انتقاد، پیشنهاد، از فرم زیر استفاده کنید

فقط به سوالاتی پاسخ داده می شود که مرتبط با موضوع فوق باشد.