دانلود تحقیق بررسی آثار معماران ایرانی - آسمان فایل
مرداد
۲۴
۱۳۹۵

دانلود تحقیق بررسی آثار معماران ایرانی

اگر می خواهید با چند تن از معماران برجسته ایرانی از جمله  هادی میرمیران و بهرام شیردل بطور کامل آشنا شوید دانلود این تحقیق را از دست ندهید. در ادامه می توانید تحقیق بررسی آثار معماران ایرانی را دانلود و مطالعه کنید.

بررسی آثار معماران ایرانی

توضیحات بیشتر در مورد تحقیق بررسی آثار معماران ایرانی

عنوان: بررسی آثار معماران ایرانی
فرمت فایل: word (قابل ویرایش و پرینت)
تعداد صفحات:۴۲
حجم فایل: ۲ مگابایت

بخشی از تحقیق بررسی آثار معماران ایرانی به همراه فهرست مطالب آن را می توانید در قسمت پایین مشاهده نمایید.

بازگشت به اصول پايه

طرح مركزي شيراز  از جهات بسيار چشمگير است و مي تواند پرسشهاي زيادي را هم برانگيزد و بحثهاي زيادي را موجب شود. در اينجا به يكي از مهمترين جنبه هاي اين طرح يعني ظاهر كلي آن و پياميكه ممكن است انتقال دهد مي پردازيم.
نخست مي خواهيم درباره شكل ساختمان، مشخصه سازه اي وزيبايي شناختي آن بحث كنيم سپس به پرسشهايي كه اين ويژگي ممكن است طرح كند مي پردازيم و در آخر مي گوييم كه اين تجربه چه چيزي كم دارد.

ايستايي و زيبا شناختي

نحوه استقرار ساختمان و ايستايي آن همواره اصول زيبايي شناختي معيني را ديكته ميكنند. براي دريافت اين اصول كافي است ساختمان بلندمرتبه اي را با يك ورزشگاه سيلو را با آشيانه هواپيماو برج تلويزيوني  را با ايستگاه مترومقايسه كنيم.
در ساختمانهاي بلند و برجها يكي  ازاصول پايه آن است كه مانندحروف l  يا L لاتين ياالف فارسي ايستاده باشند. از ساختمان بلند مرتبه انتظار داريم كه حجم عمودي بلندي باشد انتظاري زيبايي شناختي كه در اولين قوانين مهندسي و هنر ساختن ريشه دارد.
حال اگر يك ساختمان بلندعمودي حفره اي در ميان داشته باشد باصول پايه در افتاده !
چالش با اصول سازه اي و زيبايي شناختي پايه وكشف ايده هايي كه اين چالش مي تواند به همراه داشته باشد هميشه براي معماران وسوسه انگيز بوده است. در دوران ما برجها و بلند مرتبه ها ازاين وسوسه به دورنمانده اند. در واقع آنها بيشترموضوع چالش معماران قرار مي گيرند. دست وپنجه نرم كردن با اين چالشها براي آينده معماراي بسيار مهم است زيرا به اقدامات شجاعانه و محيطي كه اجازه رخ دادن اين  اتفاقات را بدهد.
من هم بر اين باورم كه ايجاد حفره در ساختماني بلند مرتبه تجربه اي از نظر تاريخي  با ارزش است. آن قدر با ارزش كه حتي باتلاشهاي دوران باستان براي ساخت دهانه اي بزرگ در ديوارها قابل مقايسه است.

فهرست مطالب این تحقیق در پایین آمده است.

آثار معماری

دانلود و مطالعه تحقیق بررسي معماری شیوه رازی نیز پیشنهاد می شود.

هم اکنون می توانید تحقیق بررسی آثار معماران ایرانی را به قیمت ۵۹۰۰  تومان از سایت آسمان فایل دانلود نمایید.

توجه : لطفا از این پایان نامه جهت تکمیل مطالعات و تحقیقات خود استفاده کنید و از ارایه مستقیم آن به عنوان پایان نامه و یا پروژه تخصصی به استاد خودداری کنید.
در صورتی که هرگونه اطلاعاتی شامل پروژه، مقاله، تحقیق، پایان نامه، گزارش کارآموزی و … در مورد هر موضوعی در اختیار دارید که مالکیت آن برای خودتان است. نیاز به خرید و پرداخت هزینه نیست، ما با شما تبادل فایل خواهیم داشت. کافیست عنوان و فهرست فایل خودتان را برای ما ارسال کنید، تا پس از بررسی توسط پشتیبانی سایت، راهنمایی های لازم برای تان ارسال شود. ما در کمتر از ۲ ساعت مورد را بررسی کرده و نتیجه را به اطلاع شما خواهیم رساند. برای تبادل فایل ها و اطلاعات با ایمیل زیر در ارتباط باشید. ایمیل پشتیبانی: contact-us@asemanfile.ir

      مطالب مرتبطبرای ارسال سوال، نظر، انتقاد، پیشنهاد، از فرم زیر استفاده کنید

فقط به سوالاتی پاسخ داده می شود که مرتبط با موضوع فوق باشد.