دانلود مقاله آماده سازی راه - آسمان فایل
مرداد
۲۴
۱۳۹۵

دانلود مقاله آماده سازی راه

دلایل مختلفی وجود دارند که باعث تخریب و فرسودگی هرچه بیشتر سازه های بتنی می شوند که به همراه سایر علامت های هشداردهنده کار ترمیم و آماده سازی را ضروری می کنند. در ادامه مطلب می توانید مقاله آماده سازی راه را مشاهده و دانلود نمایید.

آماده سازی راه

مشخصات فایل

عنوان : آماده سازی راه
فرمت فایل :word(قابل ویرایش)
تعداد صفحات : ۴۴
حجم فایل : ۱۷۰ کیلوبایت

خلاصه آنچه در مقاله آماده سازی راه می خوانید :

طرق مختلف ترميم
(REPAIR TECHIQUES)
در اين قسمت، روشهاي مختلف ترميمي كه در صنعت بتن معمول هستند، شرح داده مي شوند. اين روشها شامل پر كردن تركها، جايگزين نمودن قسمتهايي از سازه كه از دست رفته اند، اضافه نمودن قطعات جديدي براي سازه موجود، اعمال حفاظهاي سطحي و همچنين تعميراتي است كه صرفاً جنبه زيباسازي دارند.
۲-۲-۱ تزريق تركها
(CRACK INJECTION)
تركهاي باريكي را مي توان به طريقه تزريق رزينهاي اپوكسي پر نمود. در اين روش، نقاط  تزريق متناوباً با فواصل كوتاهي در طول ترك قرار داده شده و سپس سطح ترك كاملاً آب بند(SEAL)  مي شود تا از فرار و نشست رزين در مدت تزريق جلوگيري گردد. روش تزريق به اين صورت است كه رزين از يك نقطه تزريق شده و سپس اطمينان حاصل مي گردد كه عمل تزريق تا نقطه بعدي كاملاً صورت گرفته و خلل و فرجهاي اطراف پر شده است. در اين روش، مواد تزريقي به صورت مداوم (لاينقطع) به ترتيب از نقاط مختلف تزريق، پمپ مي شود تا اطمينان حاصل گردد كه علاوه بر مسير اصلي ترك، كليه خلل و فرجها نيز كاملاً پر شده اند.
در صورتي كه كه ابتدا و انتهاي ترك در يك سطح (از جهت ارتفاع) نباشد تزريق بايستي از پايين ترين نقطه آغاز و به بالاترين نقطه ختم گردد؛ و همچنين براي حصول اطمينان از پر شدن مطلوب ترك از مواد تزريقي، از لوله هاي شفاف استفاده مي شود.
۲-۲-۲ قنداق كردن
(JACKETING)
براي اينكه مقاومت بتن را در مقابل عوامل مخرب و مزاحمي كه باعث خرابي و خرد شدن آن مي شود، بالا بريم، مي توانيم از مواردي از قبيل فلزات، لاستيك، پلاستيك و يا بتن با مقاومت بالا، جهت پوشش دادن سطح بتني مورد نظر استفاده كنيم. عامل پوششي (حفاظتي) را مي توان با استفاده از ميخ، پيچ، پرچ، چسب، مواد و يا عمل ثقلي روي سطح بتن مورد نظر تثبيت نمود. معمولترين بخشهايي كه در آنها از سيستمJACKETING  استفاده مي شود، عبارتند از: تانكها و مخازن، لوله ها، سرريزها، شمعها و غيره كه در معرض عوامل ساينده و يا خورنده قرار دارند.
۲-۲-۳ بتن با سنگدانه از پيش آكنده
(PREPLACED AGGREGATE CONCRETE)
در اين روش، سنگدانه هايي كه از نظر دانه بندي داراي شكاف هستند (GAP- GRADED) در داخل حفره ها و يا كانالهايي قرار داده مي شوند و سپس با استفاده از آب، اين سنگدانه ها را كاملاً اشباع مي نمايند (در بعضي اوقات خود كانال و يا حفره از قبل پر از آب مي باشد). سپس ملات و يا دوغاب از پايين ترين نقطه به وسيله پمپ وارد سيستم مي شود، به گونه اي كه آب موجود را جا به جا مي نمايد. اين روش براي محلهايي كه در دسترس نيستند مانند بتنهاي مغروق، بسيار مناسب مي باشد. در مواقعي اين روش به همراه روش قنداق كردن JACKETING نيز مورد استفاده قرار مي گيرد. از اين روش در موارد تعمير شمعها، پايه ها،ستونها،ديوارهاي حائل ABUTMENTS,RETAININGWALLSBASEPLATES, (كف ستون)، تونلها و DAWS استفاده مي گردد.
اگرچه چسبندگي خوب و جمع شدگي كم (LOW SHRINKAGE) از جمله خصوصيات اين روش مي باشد، معذالك خلل و فرجهايي در داخل ين بتن يافت مي شود. با توجه به مهارت و تجهيزات فني پيشرفته كه از ضرورتهاي به كارگيري اين روش مي باشد؛ كار بايستي حتماً به وسيله يا تحت نظر پيمانكاران متخصص انجام گيرد.
۲-۲-۴ لايه هاي سطحي
(THIN OR REGULAR RESURFACING)
در اين روش يك لايه يكنواخت (UNIFORM) از مواد تعميري بر روي سطح گسترده اي از بتن اعمال مي شود. اين شيوه بيشتر در تعميرات سطحي كفها و محلهاي عبوري كه از نظر سازه اي يعني استحكام، داراي مقاومت كافي بوده ولي سطح بتن دچار فساد و خرابي و خردشدگي شده است، به كار مي رود.
اعمال يك لايه نازك روي سطح (THIN RESURFACING) را اغلب TOPPING (لايهء رويي) مي نامند كه در اين صورت ضخامت لايه كمتر از پنج سانتيمتر مي باشد. همچنين لايه هاي تعميري كه ضخامت آنها بيش از ۵cm باشد، لايه منظم سطحي (REGULAR RESURFACING) ناميده مي شوند.

فهرست مطالب مقاله آماده سازی راه را می توانید در قسمت پایین مشاهده کنید .

عمليات ترميمي
۲-۱- آماده سازی راه و سطوح
۲-۱-۱ تميز نمودن با اسيد، شستن با اسيد، اسيد خراشي
-۱-۲ برس زدن
۲-۱-۳ چكش زدن
۲-۱-۴ سند بلاست و گريت بلاست (شن و ساچمه پاشي)
۲-۱-۵ وترجت (آب فشاري) با مواد ساينده و بدون آن
۲-۱-۶ روشهاي ديگر
۲-۲ طرق مختلف ترميم
۲-۲-۱ تزريق تركها
۲-۲-۲ قنداق كردن
۲-۲-۳ بتن با سنگدانه از پيش آكنده
۲-۲-۴ لايه هاي سطحي
۲-۲-۵ بتن پاشي
۲-۲-۶ بخيه زني
۲-۲-۷ تـنـيـدن
۲-۲-۸ درزگيري
۲-۲-۹ پوشش
۲-۲-۱۰ طريقه معمول مرمت قسمتهاي خراب شده با استفاده از مواد شكل پذير
۲-۲-۱۱ باروري توسط خلاء
۲-۲-۱۲ روشهاي سطلي
۲-۲-۱۳ روش قيفي
۲-۲-۱۴ روش پمپ
۲-۲-۱۵ روش كيسه اي
بخش اول
۱- علل فرسودگي و تخريب سازه هاي بتني
۱-۱- نفوذ نمكها
۱-۲- اشتباهات طراحي
۱-۳- اشتباهات اجرايي
۱-۴- حملات كلريدي
۱-۵- حملات سولفاتي
۱-۶- حريق
۱-۷- عمل يخ زدگي
۱-۸- نمكهاي ذوب يخ
۱-۹- عكس العمل قليايي سنگدانه ها
۱-۱۰- كربناسيون
۱-۱۱- علل ديگر
بخش دوم
۳- مواد تعميري
۳-۱ بنونيت
۳-۲ پوششهاي قيري
۳-۳ بتن، ملات و دوغاب ساخته شده از سيمان پرتلند معمول
۳-۴ درزگيريهاي ارتجاعي
۳-۵ رزينه
۳-۵-۱ اپوكسيها
۳-۵-۲ پلي استرها
۳-۵-۳ پلي يورتانها
-۶ بتن، ملات، و دوغابهاي منبسط شونده
۳-۷ بتن و ملات داراي الياف مصنوعي
۳-۸ لاتكس
۳-۹ ساير مواد پوششي
۳-۱۰ سيمانهاي مخصوص
۳ – ۱۱ مواد تعميري زير آبي
۳-۱۱-۱ مواد سيماني براي تعميرات زير آبي
۳-۱۱-۱-۱ ويژگيهاي آب اندازي
۳-۱۱-۱-۳ شسته شدن
-۱۱-۱-۴ آسيب پذيري در مقابل مواد شيميايي
۳-۱۱-۱-۵ رواني ضعيف
۳-۱۱-۱-۶ جمع شدگي يا انقباض
۳-۱۱-۱-۷ جدا شدن
۳-۱۱-۱-۸ نفوذ آب دريا به سيستم تعميري
۳-۱۱-۱-۹چسبندگي به بتن قديمي (بتن مادر)

این فقط قسمتی از متن مقاله است . جهت دریافت کل متن مقاله ، لطفا آن را خریداری نمایید .

هم اکنون می توانید مقاله آماده سازی راه را به قیمت ۷۹۰۰ از سایت آسمان فایل دانلود نمایید.

توجه : لطفا از این پایان نامه جهت تکمیل مطالعات و تحقیقات خود استفاده کنید و از ارایه مستقیم آن به عنوان پایان نامه و یا پروژه تخصصی به استاد خودداری کنید.
در صورتی که هرگونه اطلاعاتی شامل پروژه، مقاله، تحقیق، پایان نامه، گزارش کارآموزی و … در مورد هر موضوعی در اختیار دارید که مالکیت آن برای خودتان است. نیاز به خرید و پرداخت هزینه نیست، ما با شما تبادل فایل خواهیم داشت. کافیست عنوان و فهرست فایل خودتان را برای ما ارسال کنید، تا پس از بررسی توسط پشتیبانی سایت، راهنمایی های لازم برای تان ارسال شود. ما در کمتر از ۲ ساعت مورد را بررسی کرده و نتیجه را به اطلاع شما خواهیم رساند. برای تبادل فایل ها و اطلاعات با ایمیل زیر در ارتباط باشید. ایمیل پشتیبانی: contact-us@asemanfile.ir

      مطالب مرتبطبرای ارسال سوال، نظر، انتقاد، پیشنهاد، از فرم زیر استفاده کنید

فقط به سوالاتی پاسخ داده می شود که مرتبط با موضوع فوق باشد.