دانلود تحقیق بررسی معماری دوران نو سنگی - آسمان فایل
مرداد
۲۴
۱۳۹۵

دانلود تحقیق بررسی معماری دوران نو سنگی

در قدیم دوران زندگی ایران را به سه دوره باستان ، میانی و جدید تقسیم می کردند اما امروزه زندگی انسان را به دو دوره پیش از تاریخ و دوره تاریخی تقسیم می کنند. در ادامه می توانید تحقیق بررسی معماری دوران نو سنگی را دانلود و مطالعه نمایید.

بررسی معماری دوران نو سنگی

توضیحات بیشتر در مورد تحقیق بررسی معماری دوران نو سنگی

عنوان: بررسی معماری دوران نو سنگی
فرمت فایل: powerpoint (قابل ویرایش و پرینت)
تعداد اسلایدها: ۴۶
حجم فایل: ۱٫۲۱ مگابایت

بخشی از تحقیق بررسی معماری دوران نو سنگی به همراه فهرست مطالب آن را می توانید در قسمت پایین مشاهده نمایید.
مهمترین فعّالیّت تولیدی در تپة باستانی قبرستان در دشت قزوین (لایة ۹ II از نیمة دوم هزارة پنجم ق م ) صنعت ذوب مس بود و باتوجه به قراین ، مس تنها در کارگاههای فلزگری این محوطه ذوب و اشیای ساخته شده از آن در منطقه توزیع می شد. در کاوش این تپّه ، دو کارگاهِ مس ، تأسیسات کارگاهی دیگر و ابزار فلزکاری کشف شد که یک بوتة ذوب فلز بر بالای کوره و تکّه ای از یک قالب در کنار آن قرار داشت . از داخل و خارج کارگاه نیز حدود ده قالب ریخته گری ، از جمله قالبهای ساختن کلنگِ دوسر، تیشه ـ تبر و قالب شمش ، به دست آمد (مجیدزاده ، ص ۶). در مرکز آسیای صغیر در هزارة دوم ق م ، اقوام حِتّی از قدیمیترین و بزرگترین تولیدکنندگان و صادرکنندگان آهن بودند و با قراین موجود، احتمالاً ساکنان تپة حسنلوی آذربایجان غربی (آغاز هزارة اول ق .م ) با صنعت فولادسازی آشنایی کافی داشتند ( > فرهنگ دورة پیش از تاریخ < ، ص ۶۸۸).
۲) دوران تاریخی ، با شکل گرفتن نگارش و بخصوص پیدایش خط در هزارة سوم ق م آغاز شد. نخستین شهرها در این دوره به وجود آمد و به همین دلیل به عصر آغاز شهرنشینی موسوم است ، و با انتساب به همبستة مفرغ که در آن دوره به کار می رفت ، عصر مفرغ نیز نامیده می شود (همانجا). اگر آثار به جا مانده از دوران تاریخی ، آثار تاریخی نامیده می شود، آثار باقیماندة پیش از آن را می توان آثار باستانی نامید. نامشخص بودن محدودة زمانی «باستان » در ترکیب باستان شناسی نیز نشان می دهد که این علم اغلب به مطالعة بقایای ادوار پیش از تاریخ می پردازد (همان ، ص ۸۶۸).
مروزه ، برای تعیین قدمت آثار باستانی ، از روشهای پیشرفتة شیمی ـ فیزیکی و گیاه شناسی استفاده می شود؛ از جمله می توان کاربرد کربن ۱۴ را برای تاریخگذاری اشیای باقیمانده بین پنج تا هفتاد هزار سال قبل ، و پتاسیم ـ آرگون را برای تاریخگذاری آثار بیش از صد هزار سال پیش ، نام برد.

فهرست مطالب تحقیق بررسی معماری دوران نو سنگی در پایین آمده است.

مقدمه
آشنایی با دوره پارینه سنگی
ایران در زمان نو سنگی
ایران در زمان پارینه سنگی
معماری شهر سوخته
جواهر سازی
فرهـنگهای شمال غربی ایران
یانیک تپه گوی تپه و تپه های سولدوز
تپه های گودین و سه گابی
سرزمین انشان
تل باکون
تل گپ
تل ابلیس
تپه یحیی
شهداد
معبد باستانی در ازبكستان
یک معبد در شهر تاریخی یمن (اوام)
آثار دوره نوسنگی در ایران (منطقه جنوب غربی ایران )
آثار دوره نوسنگی در ایران (غرب و شمال غربی ایران )

هم اکنون می توانید تحقیق بررسی معماری دوران نو سنگی را به قیمت ۵۹۰۰  تومان از سایت آسمان فایل دانلود نمایید.

توجه : لطفا از این پایان نامه جهت تکمیل مطالعات و تحقیقات خود استفاده کنید و از ارایه مستقیم آن به عنوان پایان نامه و یا پروژه تخصصی به استاد خودداری کنید.
در صورتی که هرگونه اطلاعاتی شامل پروژه، مقاله، تحقیق، پایان نامه، گزارش کارآموزی و … در مورد هر موضوعی در اختیار دارید که مالکیت آن برای خودتان است. نیاز به خرید و پرداخت هزینه نیست، ما با شما تبادل فایل خواهیم داشت. کافیست عنوان و فهرست فایل خودتان را برای ما ارسال کنید، تا پس از بررسی توسط پشتیبانی سایت، راهنمایی های لازم برای تان ارسال شود. ما در کمتر از ۲ ساعت مورد را بررسی کرده و نتیجه را به اطلاع شما خواهیم رساند. برای تبادل فایل ها و اطلاعات با ایمیل زیر در ارتباط باشید. ایمیل پشتیبانی: contact-us@asemanfile.ir

      مطالب مرتبطبرای ارسال سوال، نظر، انتقاد، پیشنهاد، از فرم زیر استفاده کنید

فقط به سوالاتی پاسخ داده می شود که مرتبط با موضوع فوق باشد.