دانلود پاورپوینت باروک - آسمان فایل
مرداد
۲۴
۱۳۹۵

دانلود پاورپوینت باروک

باروک واژه ای است که از اواخر قرن ۱۹ میلادی، نوگرایان و به یک رشته قالب های جمال شناختی در قرن های پیشین که حالاتی غریب گونه داشته اند داده می شود. این واژه در شاخه های مختلف هنری از قبیل ادبیات، نقاشی، معماری و … کاربرد دارد. در ادامه مطلب می توانید پاورپوینت باروک را مشاهده و دانلود نمایید.

تحقیقی در زمینه باروک

مشخصات فایل

عنوان : باروک
فرمت فایل : پاورپوینت
تعداد اسلاید: ۲۲
حجم فایل :۰٫۸ مگابایت

خلاصه آنچه در تحقیق باروک می خوانید :

معماری باروک
مقدمه:در ابتدا بهتر است تعريفي از واژه باروك داشته باشيم . باروك در معني اصلي خود عبارتست از نامنظم، مرواريد ناصاف و پرپيچ و تاب و يا غير عادي . از نظر منتقدين قرن نوزدهم معماري باروك عبارت است از معماري كلاسيك منحط بي ساختار و داراي تزئينات نمايشي زياد و عجيب و غريب
اين سبك که در ايتاليا پا گرفت و قسمت اعظم اروپا را هم به زير پوشش خود درآورد. تقريبا از اوايل قرن ۱۷ تا اواسط قرن ۱۸ در بيشتر كشورهاي لاتين گسترش يافت.
باروك نوعي هنر است كه در آن قواعد تناسب رعايت نمي شود و همه چيز بنا به حواس هنرمند نمايانده مي شود
اين سبك هنري داراي روحي از حركت و جنبش است كه نقطه مقابل سكون كلاسيك است. هنرمندان در باروك بر خلاف دوران كلاسيك با احساس خود حركت مي كنند و احساس را مقدم بر عقل مي دانستند.
در معماري باروك ماهيت اصلي آفريده ها عبارتند از :
– ايجاد هماهنگي و هنجار درميان عناصر و مضاميني گوناگون و درهم آميخته
نشان متمايز باروك نحوه فكري و احساسي آن است.
بسط نوعي جهان بيني مخصوص است كه در معماري، خود را در قدرتي نو نشان مي هد؛ قدرتي كه فضاهاي مختلف را با هم مي آميزد و وحدتي شگفت انگيز از تركيب اجزايي متفاوت بوجود مي آورد. لازم به ذكر است اين نوع نگرش در تمامي رشته ها تا از هم گسيختگي ناشي از عصر صنعت باقي ماند.
– طراحي فراخ و در مقياس بزرگ در فضايي شكوهمند و ابهت انگيز
– تعبيه فضاي كلي در مركز و منظم كردن ساير فضاها به سمت آن
– به خدمت گرفتن عناصر اصلي پيكرتراشي و نقاشي و ساير هنرهاي تزئيني براي ايجاد اثري كامل
يكي از دلايل پيدايش پيكره سازي باروك نقش مقابل بين باروك و كلاسيك گرايي بود . پيكره سازي هم در نشان دادن معجزات دين مسيح كمال مي یابد و بازتابي از نوعي اشتياق براي اعجاب انگيزي است.
استفاده از عناصر تزييني و نمايان كردن هر چه بيشتر فواره ها و آب نما ها در معماري باروك بسيار متداول بوده است . بعد ها اينگونه برخورد با آب و استفاده نمادين از مجسمه سازي در شهر سازي و ميادين باروك نيز مرسوم شده است.
اين كاخ با مقياسي وسيع مستلزم ساختن كاخي بزرگ و شهركي اقماري پيرامون آن در پاركي وسيع بود. اين بنا به طول ۴۰۰ متر در محور عمودي كه بر محور شرقي– غربي از شهرك و پارك مي گذرد، قرار دارد.
در اين كاخ نيز همانند ساير بناهاي سبك باروك فرانسه تزئينات داخلي از اهميت به سزايي برخوردارند.
در محوطه خارجي اين كاخ نيز از پيكره ها و آب نماهاي بسياري بعنوان نقاط شاخص ديد و منظر و جهت ايجاد تنوع بصري در منظر و ايجاد احساس جنبش و حركت در فضا بهره گرفته شده است.
در اواخر قرن هفدهم مشاهده مي شود كه جهان بيني دوران باروك در رشته رياضي متوجه بينهايت به عنوان پايه اي براي محاسبات علمي مي شود . در نقاشي و معماري بينهايت به معني ترسيمي و هندسي آن در پرسپكتيو مورد استفاده قرار مي گيرد تا تاثيري هنرمندانه بيافريند. كاربرد هنرمندانه بينهايت در طبيعت که با معماران منظره ساز فرانسوي اواخر قرن هفدهم آشكار گشت براي نخستين بار در باغ ها جاده هاي عريضي ديده مي شود كه به عنوان عوامل اصلي معماري بكار رفته اند و اين باغ ها را آشكار ا به فضاهاي بي پايان ، هدايت مي كنند. ورساي با جاده خيره كننده اش كه راه به پاريس مي برد مثالي باعظمت ، از آفرينش اين معماران فرانسوي است. اين باغ با اثري كه بر بيننده ايجاد مي كند نمونه اي از دنياي باروك است و تصور هنري بينهايت را در اين دوره باقي نگاه مي دارد.

فهرست مطالب تحقیق باروک را در قسمت پایین مشاهده میکنید.

مقدمه
رنسانس ( احياء تجديد)
باروك چيست؟
كلاسيسم:
تاريخچه كلاسيسم:
معماری باروک
شونبرون
تصاویر

هم اکنون می توانید مقاله باروک را به قیمت ۴۹۰۰ تومان از سایت آسمان فایل دانلود نمایید.

توجه : لطفا از این پایان نامه جهت تکمیل مطالعات و تحقیقات خود استفاده کنید و از ارایه مستقیم آن به عنوان پایان نامه و یا پروژه تخصصی به استاد خودداری کنید.
در صورتی که هرگونه اطلاعاتی شامل پروژه، مقاله، تحقیق، پایان نامه، گزارش کارآموزی و … در مورد هر موضوعی در اختیار دارید که مالکیت آن برای خودتان است. نیاز به خرید و پرداخت هزینه نیست، ما با شما تبادل فایل خواهیم داشت. کافیست عنوان و فهرست فایل خودتان را برای ما ارسال کنید، تا پس از بررسی توسط پشتیبانی سایت، راهنمایی های لازم برای تان ارسال شود. ما در کمتر از ۲ ساعت مورد را بررسی کرده و نتیجه را به اطلاع شما خواهیم رساند. برای تبادل فایل ها و اطلاعات با ایمیل زیر در ارتباط باشید. ایمیل پشتیبانی: contact-us@asemanfile.ir

      مطالب مرتبطبرای ارسال سوال، نظر، انتقاد، پیشنهاد، از فرم زیر استفاده کنید

فقط به سوالاتی پاسخ داده می شود که مرتبط با موضوع فوق باشد.