دانلود تحقیق بازرسی ایمنی راه - آسمان فایل
مرداد
۲۵
۱۳۹۵

دانلود تحقیق بازرسی ایمنی راه

بازرسی ایمنی راه با هدف کاهش هرچه بیشتر خطر تصادفات رانندگی و به آرامش خاطر رسیدن از کلیه کارهای لازم برای کاهش معضلات موجود و بالقوه شناخته شدن راه، مسیر خود را طی می کند. همچنین ایمن سازی راه ، ایمنی تمام اشخاص استفاده کننده از آن را مدنظر قرار داده و اهمیت عمل ایمنی در تمامی مرحله های ساخت راه را اثبات کرده است.

بازرسی ایمنی راه

مشخصات فایل

عنوان : بازرسی ایمنی راه
فرمت فایل : word (قابل ویرایش)
تعداد اسلایدها : ۲۳
حجم فایل :۱ مگابایت

خلاصه آنچه در تحقیق بازرسی ایمنی راه می خوانید :

بخشی از مقدمه
راه به منزله شاهراه اصلی اقتصاد در همه کشورها، نقش به سزایی دارد. ماکزیمم استفاده اشخاص باید به عنوان یک فاکتور اصلی در طراحی راه مورد بررسی قرار بگیرد. چراکه مهمترین فایده این کار ایمنی حرکت راه ها می باشد که عاملی بسیار حیاتی می باشد. هدف هایی که پروژه ایمن سازی راه آن را دنبال می کند شناخت مشکل ها و کاهش تصادفات می باشد. به همین منظور با نگاهی به عوامل دخالت کننده در تصادف ، که می تواند محیط ، انسان، وسیله ، جاده و… باشد وجود برنامه هایی از قبیل کوتاه مدت و بلند مدت را می توان ضروری دانست.
در طول سال ها تجربه اثبات کرده است که درمواجه با محیط های حادثه ساز جاده ای در صورت فقدان برنامه های بنیادی پیشگیرانه، انجام پروژه های چاره جویانه و اصلاح کننده از مفید ترین کاره می باشد. از جمله این برنامه ها می توان به اولویت بندی مکان ها یحادثه ساز اشاره کرد.
بخشی از متن تحقیق
عكس فوق يكي از محلهاي جمع شدگي آبهاي سطحي پس از باران مي باشد كه شيب عرضي راه به علٌت اجراي نادرست روسازي به سمت وسطين راه مي باشد . نيو جلسي كه منظره اي نامناسب را در طول راه بوجود آورده است . خاكهاي وسط نيو جلسي در اين محل براي ورود آبهاي سطحي به درون نيو جلسي ، تخليه گرديده است و حوضچه اي آب مانند بوجود آورده شده است . از اين نمونه در مسير مورد بحث چندين مورد ديده شده است .
توضيح : آبهاي سطحي اگر در سطح آسفالت و در طرفين نيو جلسي جمع شده با شد با عبور وسيله نقليه از داخل آب و نيروي كشش سطحي آب باعث انحراف وسيلة نقليه به سمت نيو جلسي و ميانه راه و خطر برخورد مي گردد.
عدم نصب تابلوهايي نظير جادة لغزنده ،كارگران مشغول كارند و ………………
توضيح : شانه خاكي راه آسفالته قير پاشي شده است . عدم ديد راننده در شب به علٌت عدم نصب علائم اخطار دهنده و انحراف وسيلة نقليه به اين محل ، باعث حادثه مي گردد .
دست انداز غير استاندارد در آخر شهر كردكوي بدون نصب تابلوي دست انداز در قبل از محل.
توضيح : عكس فوق در ابتدا مسير شهر كردكوي از طرف گرگان بوده است . چون قبلاٌ اين دست انداز در سطح راه وجود نداشته ماشين حمل گاز مايع كه از كشور آذربايجان مي آمده در هنگام شب قبل از دست انداز به علٌت اينكه راننده ديد كافي نسبت به اين دست اندازجديد الاحداث نداشته و علائم راهنمايي نيز در اين محل نصب نشده بود واژگون گرديده و باعث فوت راننده شده . جالب اينجاست كه اين دست انداز بعد از اين حادثه در ساعت ۱ نيمه شب جمع آوري شده است .و علٌت فوت راننده را پزشك قانوني مصرف مشروبات الكلي اعلام كرده است .
مزايا و معايب كلي محور مورد بحث :
الف ) به علٌت اينكه در اين مسير با بارندگي طرف هستيم . طبق تحقيقي كه انجام شده نبايد از نيو جلسي استفاده مي شد به اين علٌت كه :
۱- آبهاي سطحي باران بعد از بارش در پشت بلوكهاي بتني جمع مي شد و خطرات راه را بالا مي برد .
۲- نبود ديد كافي براي راننده در شب به هنگام عبور حيوانات وحشي مانند ،سگ و گربه به هنگام عبور از عرض راه در مقايسه با گاردريل در پل ها .
۳- خسارات زياد مالي به هنگام برخورد به نيو جلسي ، در مقايسه گاردريل درپل ها
ب) سيستم خط كشي و حدود مسير نسبتأ خوب مي باشد .
ج) به علٌت چراغ هاي روشنائي در وسط محور راه ديد راننده در شب كافي و مورد قبول است.
د) شب رنگ هاي روي تابلوهاي راهنمايي و رانندگي از جنس خوب و ومورد قبول استفاده شده است و در شب روشنايي كامل را دارد .
ه) مصالح روسازي راه ( آسفالت ) از نظر لغزش در حين بارندگي مناسب است .

فهرست مطالب تحقیق بازرسی ایمنی راه را در قسمت پایین می توانید مشاهده نمایید.

مقدمه
هدف
بازرسي ايمني راه چيست
بازرسي ايمني راه در مراحل پيشرفت يك پروژه
منافع بازرسيهاي ايمني راه
بررسي وضعيت و جايگاه ايران در تصادفات جاده اي :
شناسايي مشكلات اصلي در بهبود ايمني راههاي كشور
مشكلات موجود در ارتباط با پليس راهنمايي و رانندگي كشور :
مشكلات موجود در ارتباط با وزارت راه و ترابري و وزارت كشور
مشكلات موجود در ارتباط با وزارت صنايع و معادن
مشكلات موجود در ارتباط با سازمان مديريت و برنامه ريزي كشور:
مشكلات موجود در ارتباط با وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشكي كشور
مشكلات موجود در ارتباط با صنعت بيمه كشور :
مشكلات موجود در ارتباط با رسانه هاي جمعي و آموزش و پرورش :
اقدامات اساسي جهت بهبود ايمني راههاي كشور :
نمونه اي از بازرسي هاي انجام شده :
بررسي معايب ايمني راه در محور نوكنده – كردكوي
مزايا و معايب كلي محور مورد بحث

مطالعه مقاله آماده سازی راه نیز می تواند در این زمینه به شما کمک کند.

هم اکنون می توانید مقاله بازرسی ایمنی راه را به قیمت ۴۷۰۰ تومان از سایت آسمان فایل دانلود نمایید.

توجه : لطفا از این پایان نامه جهت تکمیل مطالعات و تحقیقات خود استفاده کنید و از ارایه مستقیم آن به عنوان پایان نامه و یا پروژه تخصصی به استاد خودداری کنید.
در صورتی که هرگونه اطلاعاتی شامل پروژه، مقاله، تحقیق، پایان نامه، گزارش کارآموزی و … در مورد هر موضوعی در اختیار دارید که مالکیت آن برای خودتان است. نیاز به خرید و پرداخت هزینه نیست، ما با شما تبادل فایل خواهیم داشت. کافیست عنوان و فهرست فایل خودتان را برای ما ارسال کنید، تا پس از بررسی توسط پشتیبانی سایت، راهنمایی های لازم برای تان ارسال شود. ما در کمتر از ۲ ساعت مورد را بررسی کرده و نتیجه را به اطلاع شما خواهیم رساند. برای تبادل فایل ها و اطلاعات با ایمیل زیر در ارتباط باشید. ایمیل پشتیبانی: contact-us@asemanfile.ir

      مطالب مرتبطبرای ارسال سوال، نظر، انتقاد، پیشنهاد، از فرم زیر استفاده کنید

فقط به سوالاتی پاسخ داده می شود که مرتبط با موضوع فوق باشد.