دانلود تحقیق بتن در کارگاه های ایران - آسمان فایل
مرداد
۲۵
۱۳۹۵

دانلود تحقیق بتن در کارگاه های ایران

اگر به دنبال پروژه ای جذاب و دیدنی با موضوع بتن در کارگاه های ایران هستید و یا علاقمند به آشنایی بیشتر با بتن در کارگاه های ایران می باشید پیشنهاد می کنیم از این فایل دیدن کنید.این فایل با فرمت پاورپوینت میباشد که قابل ویرایش است و شما براحتی میتوانید آنرا به دلخواه خود ویرایش کرده و در تحقیق مورد نظر خود استفاده کنید.

بتن در کارگاه های ایران

مشخصات فایل بتن در کارگاه های ایران

عنوان : بتن در کارگاه های ایران
فرمت فایل : پاورپوینت ( قابل ویرایش )
تعداد صفحات : ۸۴
حجم فایل : ۵۴۲ کیلوبایت

خلاصه آنچه در تحقیق بتن در کارگاه های ایران می خوانید.

تفاوت سنگدانه‌هاي شكسته و طبيعي
شن و ماسه‌اي كه بوسيله سنگ شكن‌ها تهيه مي‌شود، تيزگوشه بوده و اندازه آن كاملاً مطابق دلخواه توليد كننده مي‌باشد و سطوح آن ناصاف است، در صورتيكه سنگدانه‌هايي كه به طور طبيعي بدست مي‌آيد، گرد گوشه بوده و سطوح آن كاملاً صيقلي است. سنگدانه‌هاي شكسته فاقد گردوخاك بوده و تميزتر مي‌باشد و يا اگر داراي گردوخاك باشند، با توجه به اينكه اين ريزدانه‌ها در اثر شكستن و خرد كردن سنگ بوجود آمده‌اند، از جنس خود سنگ بوده و داراي اثرات منفي كمتري روي بتن مي‌باشد، در صورتي كه سنگدانه‌هاي طبيعي هميشه با مقداري ريزدانه كه در تداول عامه به آن خاك مي‌گويند، همراه است كه اين خاك اگر از جنس خاك رس بوده و از مقدار معيني بيشتر باشد، در مقاومت‌هاي بتن تاثير نامطلوب دارد.
در موقع جادادن بتن در قالب، سنگدانه‌هاي طبيعي به علت صيقلي دادن سطوح آن و سرخوردن آنها روي يكديگر بهتر و آسانتر قالب خود را پر مي‌كند. به عبارت ديگر، بتن داراي كارايي بهتري است كه اين مطلب مي‌تواند روي مصرف سيمان و همچنين نسبت به آب سيمان تاثير مطلوب بگذارد، در صورتي كه اين خاصيت در سنگدانه‌هاي شكسته كه تيزگوشه مي‌باشند، وجود ندارد. خمير سيمان به دانه‌هاي تيز گوشه بهتر مي‌چسبد، در صورتي كه چسبندگي بين خمير سيمان و دانه‌هاي گرد گوشه سست‌تر مي‌باشد. در نتيجه بتن‌هايي كه با سنگدانه‌هاي تيزگوشه ساخته مي‌شوند، بهتر مي‌تواند نيروهاي خمشي و فشار را تحمل نمايد.
ضمناً نبايد فراموش كرد كه در سنگدانه‌هاي شكسته در موقع شكستن و خرد شدن هميشه مقدار گرده سنگ روي سنگدانه‌ها باقي مي‌ماند كه در موقع طراحي بتن بايد درنظر گرفته شوند، زيرا در غيراينصورت اثرات پيش‌بيني نشده‌اي روي كيفيت بتن خواهند داشت.

دانه‌بندي
منظور از دانه‌بندي، انتخاب درصدي مناسب از همه اندازه سنگدانه مي‌باشد، به طوري كه سنگدانه‌هاي ريزتر فضاي خالي بين سنگدانه‌هاي درشت‌تر را پر كرده تا هواي موجود در سنگدانه‌ها به حداقل برسد. طبق تعريف ASTM (موسسه آمريكايي آزمايشات مصالح) كه اندازه دانه را با شماره الك تعيين مي‌نمايد، بدين طريق است كه اگر دانه‌اي از الك رد بشود و روي الك بعدي باقي بماند، اندازه دانه مساوي است با اندازه سوراخ الك بالايي.
مي‌دانيم حجم يك توده از سنگدانه‌ها عبارت است از سنگدانه‌ها، آب و هوا. در ساختن بتن بايد حجم هواي بين سنگدانه‌ها حداقل باشد. يعني فضاي خالي بين آنها از سنگدانه‌هاي كوچكتر و كوچكتر پر شود، به طوري كه فاصله بين دو سنگدانه‌ درشت با سنگدانه‌ متوسط پر شده و فضاي بين دو سنگدانه‌ متوسط با سنگدانه‌ ريزتر اشغال گردد، همينطور تا كوچكترين سنگدانه‌ كه ماسه مي‌باشد، نيز فضايي را اشغال نمايد، به طوري كه وزن مخصوص توده سنگدانه‌ها به حداكثر رسيده و در نتيجه هواي موجود بين آنها و در نهايت هواي موجود در بتن به حداقل برسد، در اين صورت بهترين دانه‌بندي را تهيه نموده‌ايم.

حداكثر بزرگي سنگدانه‌ها
بزرگي دانه‌هاي مصرفي در بتن با توجه به ابعاد قطعه بتني متفاوت مي‌باشد، بديهي است كه بزرگي دانه مصرفي در بتني كه يك ديواره ۱۰ سانتيمتري را تشكيل مي‌دهد با بزرگي آن براي پي‌سازي و يا سدسازي متفاوت مي‌باشد. از طرفي فرض بر اين است كه براي ساختن بتني كه بتواند نيروهاي وارده را به خوبي تحمل نمايد، بايد خمير سيمان مانند فيلم نازكي دور تمام دانه‌هاي شن و ماسه را پوشانيده و باعث چسبيدن آنها به يكديگر بشود و با توجه به اينكه در واحد حجم هرقدر دانه‌ها ريزتر باشد، داراي سطح مخصوص بيشتري هستند، در نتيجه مصرف سيمان آنها بيشتر مي‌شود. از طرفي طبق تجربه به عمل آمده در قطعات بتني كه به طريقه صحيح دانه‌بندي شده‌اند، اگر از سنگدانه‌هاي درشت‌تر استفاده شود، قطعه داراي مقاومت بهتري خواهد بود و بالاخره در مجموع براي تركردن سطح درشت دانه‌ها به علت سطح مخصوص كمتر به آب كمتري نياز داريم و نهايتاً با مصرف سيمان ثابت نسبت كمتر مي‌شود و با توجه به اينكه مقاومت‌هاي بتن با نسبت عكس دارد، لذا چنين بتني به مراتب مرغوب‌تر مي‌باشد.
طبق تجربيات به عمل آمده اگر رواني و كارايي بتن ثابت باشد و اگر حداكثر قطر دانه‌هاي مصرفي ۴/۲۵ ميليمتر باشد (۱ اينچ)، براي هر مترمكعب بتن در حدود ۲۰۰ ليتر آب لازم است، ولي اگر حداكثر قطر دانه مصرفي ۸/۵۰ ميليمتر باشد، با همان كارايي مقدار آب مصرفي در حدود ۱۴۸ ليتر مي‌باشد (مقادير فوق براي بتن با حباب هواي تعيين شده است).

 برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بتن در کارگاه های ایران خواندن مطالب زیر را به شما پیشنهاد میکنیم.
دانلود تحقیق بتن های ویژه
مقاله بتن

تحقیق بتن و خواص آن

بخشی از فهرست مطالب تحقیق بتن در کارگاه های ایران را در قسمت پایین می توانید مشاهده نمایید.

بتن در کارگاه های ایرانهم اکنون می توانید تحقیق بتن در کارگاه های ایران را به قیمت ۶۹۰۰  تومان از سایت آسمان فایل دانلود نمایید.

توجه : لطفا از این پایان نامه جهت تکمیل مطالعات و تحقیقات خود استفاده کنید و از ارایه مستقیم آن به عنوان پایان نامه و یا پروژه تخصصی به استاد خودداری کنید.
در صورتی که هرگونه اطلاعاتی شامل پروژه، مقاله، تحقیق، پایان نامه، گزارش کارآموزی و … در مورد هر موضوعی در اختیار دارید که مالکیت آن برای خودتان است. نیاز به خرید و پرداخت هزینه نیست، ما با شما تبادل فایل خواهیم داشت. کافیست عنوان و فهرست فایل خودتان را برای ما ارسال کنید، تا پس از بررسی توسط پشتیبانی سایت، راهنمایی های لازم برای تان ارسال شود. ما در کمتر از ۲ ساعت مورد را بررسی کرده و نتیجه را به اطلاع شما خواهیم رساند. برای تبادل فایل ها و اطلاعات با ایمیل زیر در ارتباط باشید. ایمیل پشتیبانی: contact-us@asemanfile.ir

      مطالب مرتبطبرای ارسال سوال، نظر، انتقاد، پیشنهاد، از فرم زیر استفاده کنید

فقط به سوالاتی پاسخ داده می شود که مرتبط با موضوع فوق باشد.