دانلود مقاله بتن عبور دهنده نور (لایتراکان) - آسمان فایل
مرداد
۲۵
۱۳۹۵

دانلود مقاله بتن عبور دهنده نور (لایتراکان)

یکی از جدیدترین مواد تشکیل دهنده در مصالح ساختمانی بتن عبور دهنده نور یا لایتراکان می باشد. لایتراکان تشکیل شده است از فیبرهای نوری و ذرات بتن. اگر می خواهید در این مورد بیشتر بدانید در ادامه می توانید تحقیق بتن عبور دهنده نور را دانلود و مطالعه کنید.

بتن عبور دهنده نور

توضیحات بیشتر درمورد تحقیق بتن عبور دهنده نور (لایتراکان)

عنوان: بتن عبور دهنده نور (لایتراکان)
فرمت فایل: word (قابل ویرایش و پرینت)
تعداد صفحات:۱۶
حجم فایل: ۱۹۹ کیلوبایت

بخشی از تحقیق بتن عبور دهنده نور (لایتراکان) به همراه فهرست مطالب و فهرست منابع آن را می توانید در قسمت پایین مشاهده نمایید.

بتن انعطاف پذیر

بتن جدید که «کامپوزیت سیمانی مهندسی»، نامیده شده به دلیل عمر طولانی در دراز مدت از بتن معمولی ارزان‌تر است. دانشمندان دانشگاه میشیگان گونه جدیدی از بتن مسلح با الیاف ساخته‌اند که از بتن عادی ۴۰ درصد سبک‌تر و در برابر ترک خوردن ۵۰۰ بار مقاوم‌تر است. عملکرد این بتن جدید از یک طرف به دلیل وجود الیاف نازکی است که ۲ درصد حجم ملات بتن را تشکیل می‌دهد و از طرف دیگر به این خاطر است که خود بتن از موادی ساخته شده است که برای ایجاد حداکثر انعطاف‌پذیری طراحی شده‌اند.
به گفته دانشمندان، بتن جدید که «کامپوزیت سیمانی مهندسی»، نامیده شده، به دلیل عمر طولانی‌تر در دراز مدت از بتن معمولی ارزان‌تر است. به گفته «ویکتور لی» استاد گروه مهندسی سازه «دانشگاه میشیگان» و سرپرست تیم سازنده بتن، تکنولوژی کامپوزیت سیمانی تاکنون در پروژه‌هایی در ژاپن، کره، سوئیس و ایتالیا به کار گرفته شده است. استفاده از آن در ایالات متحده به نسبت کندتر بوده. این در حالی است که بتن متعارف دارای مشکلات بسیاری از جمله نداشتن دوام و پایداری، شکست در اثر بارگذاری شدید و هزینه‌های تعمیر در اثر شکست است. به گفته « لی »، بتن نشکن یا انعطاف‌پذیر به جز شن درشت از همان مواد تشکیل‌دهنده بتن معمولی ساخته شده است. بتن نشکن کاملا شبیه بتن عادی است اما تحت کرنش‌های بسیار بزرگ، بتن کامپوزیت سیمانی تغییر شکل می‌دهد، این قابلیت از آن جا ناشی می‌شود که در این نوع بتن؛ شبکه الیاف داخی سیمان قابلیت لغزیدن داشته و در نتیجه انعطاف‌ناپذیری بتن که باعث تردی و شکنندگی است، از میان می‌رود. امسال برای اولین بار، « اداره حمل و نقل میشیگان » برای نوسازی قسمتی از عرشه پل « گرواستریت » بر فراز بزرگراه «۴ و I» از کامپوزیت سیمانی استفاده می‌کند. دالی از جنس کامپوزیست سیمانی جایگزین یک مفصل انبساطی در این قسمت از پل خواهد شد تا با متصل کردن دال‌های بتنی مجاور به هم، عرشه‌ای یکنواخت از بتن به وجود آورد. استفاده از مفصل انبساطی به عرشه بتنی قابلیت حرکت در اثر تغییرات می‌بخشد. اما در هنگام گیر کردن مفصل‌ها، مشکلات زیادی پیش می‌آید.دانشمندان انتظار دارند استفاده از کامپوزیت سیمانی باعث صرفه‌جویی در هزینه‌ها شود. اگر چه هنوز مطالعات دراز مدت زیادی برای تایید عملکرد کامپوزیت سیمانی مورد نیاز است، مقایسه‌های انجام شده در « مرکز سیستم‌های پایدار»، از « دانشده منابع طبیعی و محیط زیست »، به همراه گروه « لی »، نشان می‌دهد که در یک دوره ۶۰ ساله، استفاده در عرشه پل، کامپوزیت سیمانی نسبت به بتن عادی ۳۷ درصد ارزان‌تر است، ۴۰ درصد انرژی کمتری مصرف می‌کند و باعث کاهش انتشار دی اکسید کربن تا ۳۹ درصد می‌شود.

فهرست مطالب تحقیق بتن عبور دهنده نور (لایتراکان) در پایین آمده است.

بتن عبور دهنده ی نور(لایتراکان)
بتن انعطاف پذیر
فوم بن
بتن‌هاي توانمند و ويژه
بتن با مقاومت زياد
بتن هاي با کارايي بسيار زياد (بتن خود متراکم)
بتن‌هاي با نرمي بالا
بتن‌هاي ابداعي
نتيجه‌گيري
فهرست مراجع

فهرست منابع تحقیق بتن عبور دهنده نور (لایتراکان) در پایین آمده است.

Norwegian standard NS3473, concrete structures, Design rules”, Oslo, 1989
Okamura, “Self compacting high performance concrete”, Ferguson Lecture at ACI convention (New Orleans), November 1996
Okamura and K.Ozawa, “Mix design for Self compacting concrete Concrete library international, Japan, No. 25, Dec. 1995
Konig et. al., “New concepts for high performance concrete with improved ductility”, proceedings of the 12th FIP congress on challenges for concrete in the next millennium, Netherlands, 1998, pp. 49-53.
Nanni, “Fiber-reinforced plastic (FRP) reinforcement for concrete structures: properties and applications”, Elsevier, London, 1993.
Taerwe, “Non-Metallic (FRP) reinforcement for concrete structures”,   RILEM proceedings, No. 29, E & FN Spon, London, 1995
Breitenbucher, “High strength concrete C 105 with increased fiber resistance due to polypropylene fibers”, ۴th international symposium on the utilization of high strength-high performance concrete, Paris, May, 1996. pp. 571-577
www.irancivilcenter.com
http://www.semnan-civil.mihanblog.com
http://www.elhamalavi.persianblog.com
http://moein-omran.blogfa.comx

دانلود و مطالعه تحقیق بتن های ویژه نیز پیشنهاد می شود.

هم اکنون می توانید تحقیق بتن عبور دهنده نور را به قیمت ۳۹۰۰  تومان از سایت آسمان فایل دانلود نمایید.

توجه : لطفا از این پایان نامه جهت تکمیل مطالعات و تحقیقات خود استفاده کنید و از ارایه مستقیم آن به عنوان پایان نامه و یا پروژه تخصصی به استاد خودداری کنید.
در صورتی که هرگونه اطلاعاتی شامل پروژه، مقاله، تحقیق، پایان نامه، گزارش کارآموزی و … در مورد هر موضوعی در اختیار دارید که مالکیت آن برای خودتان است. نیاز به خرید و پرداخت هزینه نیست، ما با شما تبادل فایل خواهیم داشت. کافیست عنوان و فهرست فایل خودتان را برای ما ارسال کنید، تا پس از بررسی توسط پشتیبانی سایت، راهنمایی های لازم برای تان ارسال شود. ما در کمتر از ۲ ساعت مورد را بررسی کرده و نتیجه را به اطلاع شما خواهیم رساند. برای تبادل فایل ها و اطلاعات با ایمیل زیر در ارتباط باشید. ایمیل پشتیبانی: contact-us@asemanfile.ir

      مطالب مرتبطبرای ارسال سوال، نظر، انتقاد، پیشنهاد، از فرم زیر استفاده کنید

فقط به سوالاتی پاسخ داده می شود که مرتبط با موضوع فوق باشد.