دانلود تحقیق بتن - ملات - آسمان فایل
مرداد
۲۵
۱۳۹۵

دانلود تحقیق بتن – ملات

اگر به دنبال پروژه ای جذاب و دیدنی با موضوع بتن – ملات هستید و یا علاقمند به آشنایی بیشتر با بتن – ملات می باشید پیشنهاد می کنیم از این فایل دیدن کنید.این فایل با فرمت  word میباشد که قابل ویرایش است و شما براحتی میتوانید آنرا به دلخواه خود ویرایش کرده و در تحقیق مورد نظر خود استفاده کنید.

بتن - ملات

مشخصات فایل بتن – ملات

عنوان : بتن – ملات
فرمت فایل : word ( قابل ویرایش )
تعداد صفحات : ۲۳
حجم فایل : ۱۳۸ کیلوبایت

خلاصه آنچه در تحقیق  بتن – ملات  می خوانید.

ويژگيهاي آب اندازی
(HIGH BLEED CHARACTERISTICS)
پس از قرار گرفتن مخلوط بتن يا ملات، آب آن به خاطر پايين بودن وزن مخصوصش، از دانه ها جدا شده و نزديك سطح جمع مي گردد. اين فرآيند (PROCESS) كه نوعي جداشدگي (SEGREGATION) است به نام آب انداختن (BLEEDING) خوانده مي شود. از آنجا كه آب انداختن (BLEEDING) براي تعميرات بتني مخرب مي باشد، بايستي آن را كنترل نمود. يك راه حل آن است كه آب مخلوط را كم مي كنيم كه در اين صورت رواني مخلوط تحت تأثير قرار مي گيرد. راه ديگر آن است كه از افزودنيها كمك گرفته شود.
ماده افزودني كه مورد استفاده قرار مي گيرد بايستي طوري انتخاب شود كه ضمن كم نمودن آب مورد نياز مخلوط، رواني آن را حفظ نمايد. براي اين منظور از روان كننده ها (PLASTICIZERS) استفاده مي شود كه به واسطهء وارد نمودن هوا به درون مخلوط، رواني مخلوط را بهبود مي بخشد بدون آنكه نيازي به آب بيشتر باشد. همچنين مي توان آب انداختن (BLEEDING) را با به كارگيري پودر آلومينيوم، يك ماده منبسط شونده، كلريد كلسيم (cac12)، يك ماده شتاب دهنده با C3A (تري كلسيم آلومينات) بالا و ذرات ريزتر سيمان كم نمود.
زمان گيرش طولانی
(PROLONGED SETTING TIME)
زمان لازم براي سخت شدن و گيرش مخلوط سيمان پرتلند معمولي، خصوصاً در حرارتهاي پايين بسيار طولاني بوده و حدود چند روز به طول مي انجامد. گرچه ممكن است اين خاصيت، موقع انجام تعميرات، مزيتي به شمار آيد، ولي پس از اينكه بتن در جاي خود قرار گرفت اين مزيت تبديل به يك عيب مي شود. از انجا كه زمان گيرش به حرارت وابسته است، اهل فن دريافته اند كه مي توان با انجام اقداماتي حتي در دماهاي زير ۵۰ درجه سانتيگراد نيز به محض قرار دادن بتن، عمل گيرش آغاز گردد.
شسته شدن
(WASHOUT)
اگر سيمان پرتلند معمولي در تماس با آب قرار گيرد (مثلاً آب دريا)، به علت تمايل آن براي مخلوط شدن با آب بيشتر، در آب پخش و در نتيجه مواد متشكله (CONSTITUENTS) خود را از دست مي دهد. از آنجا كه در تعميرات بتني زير آب، بايستي مواد تعميري با آب تماس پيدا كرده و آن را جا به جا نمايد، عمل شسته شدن (WASHOUT) مي تواند اثرات منفي بسيار جدي بر جاي بگذارد. جهت غلبه براين مشكل، از افزودنيهايي با مواد شيميايي با بنيان (BASE) سلولزي (CELLULOSE) و يا پلي اتيلني (POLYETHYLENE) كه به آب مخلوط اضافه مي گردد، كمك گرفته مي شود. در واقع ماده افزودني، توليد محلول كلوئيدي (COLLOID) مي نمايد كه با تشكيل مانع يا پوسته اي با جريان الكتريكي ELECTRO STATIC، در روي سطح، از مخلوط شدن بيشتر آب جلوگيري مي كند.
آسيب پذيري در مقابل مواد شيميايي
(SUSCEPTIBILITY TO CHEMICAL ATTACK)
گفته مي شود كه تري كلسيم آلومينات (C3A) موجود در مخلوط سيمان پرتلند معمولي، در مقابل عوامل شيميايي چون كلريدها و سولفاتها، آسيب پذير مي باشد. براي بهبود بخشيدن به مقاومت مخلوط سيمان پرتلند معمولي در قبال مواد شيميايي موجود در آب، از افزودنيهاي آب گريز (HYDROPHOBIC) كمك گرفته مي شود. رفتار اين افزودنيها مانند عمل آب بند كننده ها (WATER PROOFERS) بوده و براي پايين آوردن نفوذ پذيري بتن به كار مي روند. راه ديگر آن است كه از سيماني استفاده شود كه داراي تري كلسيم آلومينات كمتري باشد.
رواني ضعيف
(POOR FLOWABILITY)
تا آنجا كه به رواني يك مخلوط (بتن، ملات، دوغاب) مربوط مي شود، به كارگيري روشها و تجهيزات مورد نياز از اهميت شاياني برخوردار است. زيرا اعمالي چون هم زدن، جا به جا كردن (HANDLING)، حمل و نقل و قرار دادن (PLACING) يك مخلوط بستگي به حد رواني (FLOWABILITY) يا كارآيي (WORKABILITY) دارد. هچنين به اين نكته نيز بايد توجه داشت كه موقعيت مكاني محل تعمير و قابل دسترس بودن آن، در ميزان رواني و جريان مخلوط نقش تعيين كننده دارد.
يك روش براي بهبود بخشيدن به حد رواني (FLOWABILITY)، اين است كه موقع هم زدن مخلوط، آب بيشتري به آن اضافه گردد. اما اين عمل نتايج منفي در پي خواهد داشت. بنابراين به نظر مي رسد كه راه حل در كمك گرفتن از روان كننده ها (PLASTICIZERS) و ساير افزودنيهايي كه باعث كاهش آب مخلوط مي گردد، باشد. با علم به اينكه وظيفه آب موجود در مخلوط، فراهم آوردن رواني لازمه و نيز امكان انجام تركيبات شيميايي با دانه هاي سيمان مي باشد، لذا انتخاب روان كننده (PLASTICIZERS)و ساير مواد كاهندهء آب بايد به طريقي انجام پذيرد كه به وظيفه دوم آب مخلوط يعني فراهم آوردن امكان انجام تركيبات سيمان در مخلوط نه تنها آسيب نرساند بلكه آن را تسهيل نمايد.

 برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بتن – ملات خواندن مطالب زیر را به شما پیشنهاد میکنیم.
دانلود تحقیق بتن های ویژه
مقاله بتن

تحقیق بتن و خواص آن

فهرست مطالب تحقیق بتن – ملات را در قسمت پایین می توانید مشاهده نمایید.

عنوان
بتن، ملات، و دوغابهاي منبسط شونده
بتن و ملات داراي الياف مصنوعي
لاتكس
بتن اصلاح شده لاتكسي
ساير مواد پوششي
سيمانهاي مخصوص
مواد تعميري زير آبي
مواد سيماني براي تعميرات زير آبي
ويژگيهاي آب اندازي
زمان گيرش طولاني
شسته شدن
آسيب پذيري در مقابل مواد شيميايي
رواني ضعيف
جمع شدگي يا انقباض
جدا شدن
نفوذ آب دريا به سيستم تعميري
چسبندگي به بتن قديمي (بتن مادر)
بخيه زني
تـنـيـدن
درزگيري
پوشش
طريقه معمول مرمت قسمتهاي خراب شده با استفاده از مواد شكل پذير
روشهاي سطلي
باروري توسط خلاء
روشهاي سطلي
روش قيفي
روش پمپ
روش كيسه اي
مواد تعميري
بنونيت
پوششهاي قيري
بتن، ملات و دوغاب ساخته شده از سيمان پرتلند معمول
درزگيريهاي ارتجاعي
اپوكسيها
رزينه اپوكسيها
پلي استرها
پلي يورتانها
عمليات ترميمي
آماده سازي سطوح
تميز نمودن با اسيد، شستن با اسيد، اسيد خراشي
برس زدن
چكش زدن
سند بلاست و گريت بلاست (شن و ساچمه پاشي)
وترجت (آب فشاري) با مواد ساينده و بدون آن
طرق مختلف ترميم
تزريق تركها
روشهاي ديگر
قنداق كردن
۳ بتن با سنگدانه از پيش آكنده
لايه هاي سطحي
۵ بتن پاشي
علل فرسودگي و تخريب سازه هاي بتني
اشتباهات اجرايي
حملات كلريدي
حملات سولفاتي
حريق
عمل يخ زدگي
نمكهاي ذوب يخ
عكس العمل قليايي سنگدانه ها
كربناسيون
علل ديگر

هم اکنون می توانید تحقیق بتن – ملات را به قیمت ۴۹۰۰  تومان از سایت آسمان فایل دانلود نمایید.

توجه : لطفا از این پایان نامه جهت تکمیل مطالعات و تحقیقات خود استفاده کنید و از ارایه مستقیم آن به عنوان پایان نامه و یا پروژه تخصصی به استاد خودداری کنید.
در صورتی که هرگونه اطلاعاتی شامل پروژه، مقاله، تحقیق، پایان نامه، گزارش کارآموزی و … در مورد هر موضوعی در اختیار دارید که مالکیت آن برای خودتان است. نیاز به خرید و پرداخت هزینه نیست، ما با شما تبادل فایل خواهیم داشت. کافیست عنوان و فهرست فایل خودتان را برای ما ارسال کنید، تا پس از بررسی توسط پشتیبانی سایت، راهنمایی های لازم برای تان ارسال شود. ما در کمتر از ۲ ساعت مورد را بررسی کرده و نتیجه را به اطلاع شما خواهیم رساند. برای تبادل فایل ها و اطلاعات با ایمیل زیر در ارتباط باشید. ایمیل پشتیبانی: contact-us@asemanfile.ir

      مطالب مرتبطبرای ارسال سوال، نظر، انتقاد، پیشنهاد، از فرم زیر استفاده کنید

فقط به سوالاتی پاسخ داده می شود که مرتبط با موضوع فوق باشد.