دانلود تحقیق بتن مقاوم در برابر حمله آب دريا و بتن ريزی در مناطق گرمسیری - آسمان فایل
مرداد
۲۵
۱۳۹۵

دانلود تحقیق بتن مقاوم در برابر حمله آب دريا و بتن ريزی در مناطق گرمسیری

از آنجایی که کارهای عمرانی در سواحل جنوبی کشور زیاد شده و در این زمینه سرمایه گذاری زیادی انجام گرفته است، لذا ساختن سازه های بزرگ و مهم برای استفاده های خاص باید انجام شود. در ادامه می توانید تحقیق بتن مقاوم در برابر حمله آب دريا و بتن ريزی در مناطق گرمسيری را دانلود نمایید.

بتن مقاوم در برابر حمله آب دريا

توضیحات بیشتر در مورد تحقیق بتن مقاوم در برابر حمله آب دريا و بتن ريزی در مناطق گرمسيری

عنوان: بتن مقاوم در برابر حمله آب دريا و بتن ريزی در مناطق گرمسيری
فرمت فایل: word (قابل ویرایش و پرینت)
تعداد صفحات:۶۵
حجم فایل: ۱۵٫۳ مگابایت

بخشی از تحقیق بتن مقاوم در برابر حمله آب دريا و بتن ريزی در مناطق گرمسيری به همراه فهرست مطالب و فهرست منابع آن را می توانید در پایین مشاهده نمایید.

بتن های حجيم

هنگام بتن ريزي هاي حجيم و غيره مسلح نظير سد هاي وزني، خطر ترک هاي حرارتي (به علت قيد در مقابل انقباض در سرد شدن بتن، از حداکثر دماي ايجاد شده در اثر حرارت هيدراتاسيون) افزايش مي يابد. ايجاد چنين ترک هايي ممکن است چند هفته اي طول بکشد تا ظاهر شود. از طرف ديگر در قطعات نازک، خطر ترک حرارتي سنين اوليه در صورتي که بتن به صورت مناسب مسلح نشود، وجود دارد.
ترک هاي حرارتي بايستي از ترک هاي پلاستيک تشخيص داده شوند. هنگامي که بتن در حالت پلاستيک در معرض تبخير سريع آب از سطح آن قرار مي گيرد، ترک هاي پلاستيک روي يا نزديک سطح آن ايجاد مي شوند. بايستي اضافه کرد که خشک شدن نيز ترک هاي انقباضي ايجاد مي کند که معمولا اين ترک ها کمي ديرتر از ترک هاي حرارتي اتفاق مي افتد.
هنگامي که بتن حجيم از محيط عايق نباشد، به علت اينکه داخل آن گرم و وسطح آن در اثر تبادل حرارت با محيط سرد مي شود، گراديان حرارتي به وجود مي آيد. در نتيجه در قسمت داخلي که از انبساط حرارتي کاملا مقيد گرديده، تنش هاي فشاري به وجود مي آيد تا با تنش هاي کششي در قسمت خارجي آن تعادل يابد.
هر دو تنش در اثر خزش بتن رها شده ليکن تنش کششي به اندازه کافيست که ترک هاي سطحي ايجاد نمايد. هنگامي که بتن شروع به سرد شدن و انقباض مي نمايد، تنش هاي کششي در سطح خارجي رها شده و ترک هاي سطحي بسته مي شود. از آنجا که قسمت داخلي بتن تمايل به انقباض بيشتري نسبت به سطح دارد، کرنش در قسمت داخلي مقيد شده و تنش کششي به وجود مي آيد که با تنش فشاري خارجي تعادل يابد. در طول اين مرحله ي سرد شدن، تنش کمتري در اثر خزش از حالت گرم شدن بتن وجود دارد. و اين به علت اين است که بتن اينجا بيشتر رسيده است. بنابراين تنش کششي ايجاد شده به علت وجود قيود داخلي در سرد شدن ممکن است به اندازه ي کافي بزرگ باشد تا در قسمت داخلي بتن حجيم ترک ايجاد کند، لذا لازم است اختلاف حرارتي يا گراديان حرارتي در بتن به منظور اجتناب از ترک، محدود گردد. از طرف ديگر، زماني که کل بتن حجيم در مقابل هواي خارج يا زمين عايق مي شود تا حرارت در آن يکنواخت گردد، ترک تنها هنگامي ايجاد مي شود که از انقباض يافتن تمام يا قسمتي از سطح خارجي بتن در طول دوران سرد شدن، جلوگيري گردد. اين نوع قيد به قيد خارجي موسوم است و براي اجتناب از ترک لازم است اختلاف دماي نقطه ي اوج بتن و دماي محيط يا قيد را حداقل نمود. اختلاف دماي قابل تحمل بين دماي نقطه ي اوج و دماي نهايي محيط بايد به بيست درجه سانتيگراد در کاربرد سنگدانه از نوع فلنيت و به چهل درجه ي سانتيگراد در کاربرد سنگدانه از نوع آهکي محدود شده و ليکن در کاربرد سنگدانه سبک مي تواند به ۱۳۰ درجه ي سانتيگراد برسد. جهت حداقل کردن اختلاف يا گراديان حرارتي، اقدامات متعدد ديگري نيز به شرح زير مي تواند انجام شود:
الف ـ اجزاي مخلوط بتن با روش هاي ذکر شده ي قبلي سرد شود تا دماي بتن تازه به حدود ۷ درجه ي سانتيگراد تقليل يابد. بدين وسيله اختلاف مابين دماي نقطه ي اوج و دماي محيط در سرد شدن کاهش مي يابد.

فهرست مطالب تحقیق بتن مقاوم در برابر حمله آب دريا و بتن ريزی در مناطق گرمسيری در پایین آمده است.

بتن ریزی در مناطق گرمسیری

فهرست منابع تحقیق بتن مقاوم در برابر حمله آب دريا و بتن ريزی در مناطق گرمسيری در پایین آمده است.

تکنولوژي بتن ـ پروفسيور نويل ـ ترجمه دکتر علي اکبر رمضانيان پور و مهندس محمدرضا شاه نظري  ـ انتشارات صنعت گستر
دوام بتن و نقش سيمان هاي پوزولاني ـ دکتر علي اکبر رمضانيان پور و مهندس منصور پيدايش ـ مرکز تحقيقات ساختمان و مسکن ۲۷۴
تکنولوژي و دوام بتن ـ مرکز تحقيقات ساختمان و مسکن ۱۴۰
فن آوري ساختمان هاي بتني ۴/۴۹۲ ـ وزارت آموزش و پرورش ـ دفتر برنامه ريزي و تاليف آموزش هاي فني و حرفه اي و کاردانش
دوام بتن با سيمان هاي پوزولاني در شرايط آزمايش گاهي مشابه خليج فارس ـ دکتر علي اکبر رمضانيان پور ـ مهندس بابک هادي خانلو ـ مهندس عمار رادفر ـ نشريه وزارت مسکن و شهرسازي
آسيب ديدگي هاي بتن، علل و عوامل آن ـ مرکز تحقيقات ساختمان و مسکن ـ ۸۰

منابع اينترنتی

سايت سيمان ايران  www.irancement.com
سايت ايران بتن www.iranbeton.com
سايت آموزشي و فني مهندسان ايران www.irancivilcenter.com
سايت آقاي وجودي درباره سازه  www.vojoudi.com و …

این تنها بخشی از منابع اینترنتی است که در اینجا آمده است.

هم اکنون می توانید تحقیق ببتن مقاوم در برابر حمله آب دريا و بتن ريزی در مناطق گرمسيری را به قیمت ۷۹۰۰  تومان از سایت آسمان فایل دانلود نمایید.

توجه : لطفا از این پایان نامه جهت تکمیل مطالعات و تحقیقات خود استفاده کنید و از ارایه مستقیم آن به عنوان پایان نامه و یا پروژه تخصصی به استاد خودداری کنید.
در صورتی که هرگونه اطلاعاتی شامل پروژه، مقاله، تحقیق، پایان نامه، گزارش کارآموزی و … در مورد هر موضوعی در اختیار دارید که مالکیت آن برای خودتان است. نیاز به خرید و پرداخت هزینه نیست، ما با شما تبادل فایل خواهیم داشت. کافیست عنوان و فهرست فایل خودتان را برای ما ارسال کنید، تا پس از بررسی توسط پشتیبانی سایت، راهنمایی های لازم برای تان ارسال شود. ما در کمتر از ۲ ساعت مورد را بررسی کرده و نتیجه را به اطلاع شما خواهیم رساند. برای تبادل فایل ها و اطلاعات با ایمیل زیر در ارتباط باشید. ایمیل پشتیبانی: contact-us@asemanfile.ir

      مطالب مرتبطبرای ارسال سوال، نظر، انتقاد، پیشنهاد، از فرم زیر استفاده کنید

فقط به سوالاتی پاسخ داده می شود که مرتبط با موضوع فوق باشد.