دانلود تحقیق انسان و معماری - آسمان فایل
مرداد
۲۵
۱۳۹۵

دانلود تحقیق انسان و معماری

اگر به دنبال پروژه ای جذاب و با ارزش در مورد  انسان و معماری هستید و یا علاقمند به دریافت اطلاعات مفید و بیشتر در مورد انسان و معماری می باشید پیشنهاد می کنیم از این فایل دیدن کنید.این فایل با فرمت word میباشد که قابل ویرایش است و شما براحتی میتوانید آنرا به دلخواه خود ویرایش کرده و در تحقیق مورد نظر خود استفاده کنید.

انسان و معماری

مشخصات فایل

عنوان : انسان و معماری
فرمت فایل : word ( قابل ویرایش )
تعداد صفحات : ۸۱
حجم فایل : ۵۹۰ کیلوبایت

خلاصه آنچه در تحقیق انسان و معماری می خوانید.

رابطه معماري با طبيعت
رابطه بين طبيعت با ساخت وسازهاي انساني در دو مقياس كلان (برنامه ريزي سرزمين) و خرد (معماري وشهرسازي) مورد بررسي قرار مي گيرد. در مبحث كلان، جغرافياي طبيعي به منظور ساماندهي ساخت وسازها برحسب شرايط طبيعي، اقتصادي و اجتماعي و حتي سياسي مورد مطالعه قرارگرفته و رابطه انسان با طبيعت در معماري و شهرسازي تبلور پيدا مي كند. طراحي با طبيعت همواره از دو جنبه زيبا شناختي و بهره برداري از طبيعت مطرح بوده و در اين روند طبيعت همواره بعنوان بسترحيات آدمي مورد توجه معماران واقع شده است.
در سير تحول ايجاد باغ از دوران باستان، تا پيدايش و ظهور ويلاها در قرون مياني بدين سو، و شكل گيري پارك ها و ايجاد فضاهاي سبز شهري در دوران صنعتي و معاصر، همواره توجه به طبيعت وجود داشته است . نحوه برقراري ارتباط انسان با طبيعت از دوران باستان يعني هنگامي كه انسان رابطه اي هماهنگ و ستايش آميز با طبيعت داشته تا هم اينك كه اين ارتباط و وابستگي به طبيعت ، شور و اشتياق حضور درعرصه مناظر طبيعي وچشم اندازهاي بكر و وحشي را نشان مي دهد ادامه داشته است .
تغيير رابطه معماري امروزي با طبيعت
اگر تا پيش از دوران معاصر ، معماري سعي در هماهنگ كردن خود با شرايط اقليمي و طبيعي پيرامون خود داشت ، از يك دوره خاص به بعد خود را از اين قيد
رها كرد .
در سالهاي اخير انسان سعي كرده است به دنيايي فراتر از محيط زيست طبيعي خود دست يابد . انسان امروز مشتاق دستيابي به جهاني خارج از طبيعت و ساخت دنيايي ديگر در آن است .
شايد بتوان بتوان يكي از اصلي ترين مصداق هاي عوض شدن چهره و ساختار شهر و معماري امروزي نسبت به گذشته را ، در تغيير رابطه فضاي ساخته شده با
محيط ، اقليم و طبيعت پيرامون پيدا كرد .
از دلايل اين تغييرات دو علت :
۱) رهايي از محدوديت ها
۲) انرژي ارزان و طبيعت فراموش شده
در دوران معاصر نيز كه مسئله پيوند بين شهرها و معماري با طبيعت مورد توجه و بازبيني طراحان و برنامه ريزان شهري قرارگرفته است. بازگشت به اصالتهاي هنري و معماري گذشته با هدف كيفيت بخشي به محيط هاي مصنوع وانسان ساخت و با نگرش به ارزشها و هويت فرهنگي چنين آثاري، لزوم بازنگري در روش هاي طراحي فضاهاي زيستي را الزامي ساخته است.
تاثير طبيعت بر سازه ها
در معماري ، سازه بايد تابع قوانين طبيعت و تامين كننده الزامات آن باشد و به طبيعت احترام بگذارد . هر نوع توسعه يا پيشرفت در مهندسي ساختمان فقط به كمك اين قوانين امكان پذير است . نوعي سادگي ذاتي در طبيعت وجود دارد كه
اگر بتوان آن را در طراحي سازه به كار بست ، مي توان مطمئن بود كه ساختماني موزون و زيبا به وجود خواهد آموخت . طبيعت به ما درس طراحي سازه مي آموزد.طبيعت با قوانين جاري درون خود راه هايي را نشان مي دهد كه مي توان با استفاده از آنها با كمترين اجزا ، تركيبات متنوع و بي انتها از فرم هاي سازه اي را به وجود آورد . طبيعت فرم ها و سازه هايي را بر اساس اصل استفاده از كمترين انرژي خلق مي كند .
بلورهاي برف نمونه اعجاب آميز از اين توانايي طبيعت هستند . بلور برف داراي فرمي شش وجهي ، متقارن و يكنواخت است و مي تواند الگوهاي نامحدودي ايجاد كند كه هيچ كدام تكراري نيستند . هر دانه بلور برف منحصر به فرد است و در عين حال الگوهاي گوناگوني درون خود دارد .

  برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد انسان و معماری خواندن مطالب زیر را به شما پیشنهاد میکنیم.
دانلود تحقیق بررسی معماری دوران نو سنگی

 فهرست مطالب تحقیق انسان و معماری را در قسمت پایین میتوانید مشاهده نمایید.

انسان
مقدمه
انسان، فراتر از ماشين
موقعیت میانی نظریه هستی و علوم طبیعی
تعریف طبيعت:
تأثير ديرينه ي طبيعت
زميني و كيهاني
تعریف معماری
انواع معماری
تمدن یونان باستان
شيوه های معماری يونان
معماری روم
رمانتیسم
قرون وسطی
باروک
رنسانس دوره تجدید حیات
معماری مدرن در اروپا
مدرنیسم بین الملل
معماری ارگانیک
کارکرد گرایی
پست مدرنیسم
پست مدرن سفید
معماری نئوکلایسک
معماری مذهبی
جنبه های روحانی معماری مقدس
معماری باستانی
معماری کلاسیک
معماری هندی
بوداییسم
معماری بودایی
اسلام
کوبیسم
معماری دیکانستراکشن
معماری فولدینگ
انسان و طبیعت
معماری پیدایش کیهانی (غیر خطی)
انسان و معماری
رابطه معماري با طبيعت
تغيير رابطه معماري امروزي با طبيعت
تاثير طبيعت بر سازه ها
معماري هماهنگ با طبيعت
همزیستی طبیعت ومعماری
طبیعت
ابعاد مختلف طراحي و مفاهيم آن
فضا در معماری
تادائو آندو
معماری ارگانیک
معماری مبتنی بر اشکال زمین
الگوواره دال معماگونه
بررسي عوامل جغرافيايي و محيطي
معماری ارگانیک
نتیجه گیری
منابع

 فهرست منابع تحقیق انسان و معماری را در قسمت پایین میتوانید مشاهده نمایید.

انسان و معماریهم اکنون می توانید تحقیق انسان و معماری را به قیمت ۹۰۰۰  تومان از سایت آسمان فایل دانلود نمایید.

توجه : لطفا از این پایان نامه جهت تکمیل مطالعات و تحقیقات خود استفاده کنید و از ارایه مستقیم آن به عنوان پایان نامه و یا پروژه تخصصی به استاد خودداری کنید.
در صورتی که هرگونه اطلاعاتی شامل پروژه، مقاله، تحقیق، پایان نامه، گزارش کارآموزی و … در مورد هر موضوعی در اختیار دارید که مالکیت آن برای خودتان است. نیاز به خرید و پرداخت هزینه نیست، ما با شما تبادل فایل خواهیم داشت. کافیست عنوان و فهرست فایل خودتان را برای ما ارسال کنید، تا پس از بررسی توسط پشتیبانی سایت، راهنمایی های لازم برای تان ارسال شود. ما در کمتر از ۲ ساعت مورد را بررسی کرده و نتیجه را به اطلاع شما خواهیم رساند. برای تبادل فایل ها و اطلاعات با ایمیل زیر در ارتباط باشید. ایمیل پشتیبانی: contact-us@asemanfile.ir

      مطالب مرتبطبرای ارسال سوال، نظر، انتقاد، پیشنهاد، از فرم زیر استفاده کنید

فقط به سوالاتی پاسخ داده می شود که مرتبط با موضوع فوق باشد.