مقاله مكان‏ يابی ديوار برشی در پلان بر پايه تحليل‏های ارتجايی استاتيكی - آسمان فایل
مرداد
۲۵
۱۳۹۵

مقاله مكان‏ يابی ديوار برشی در پلان بر پايه تحليل‏های ارتجايی استاتيكی

یکی از ملاک های مهم در ساخت سازه ها چگونگی قرار گیری سیستم مقاوم جانبی در محیط های مناسب است. این عامل به طرز موثری در استحکام و اندرکنش قاب خمشی و سیستم باربر جانبی که معمولا مهاربندی ها و دیوارهای برشی هستند ، موثر می باشند. در ادامه مطلب می توانید مقاله ای درمورد مكان‏ يابی ديوار برشی در پلان بر پايه تحليل‏های ارتجايی استاتیکی را دانلود نمایید.

مكان‏ يابی ديوار برشی در پلان بر پايه تحليل‏های ارتجايی

مشخصات فایل

عنوان : بررسی مكان‏ يابی ديوار برشی در پلان بر پايه تحليل‏های ارتجايی استاتيكی و ديناميكی
فرمت فایل : word (قابل ویرایش )
تعداد اسلایدها : ۱۵
حجم فایل :۳۹۰ کیلو بایت

خلاصه آنچه در تحقیق بررسی مكان‏ يابی ديوار برشی در پلان بر پايه تحليل‏های ارتجايی استاتيكی و ديناميكی می خوانید :

بررسی تغييرمکان عرضی ديوار برشي
براي بررسي تغيير مكان جانبي هر دو سازة نوع b و s در هر سه حالت مختلف قرارگيري ديوار برشي مطابق شكل ۱ و همچنين در حالت بدون ديوار برشي (b0 و s0) با تمامي روشها (استاتيكي، ديناميکی طيفی و تاريخچه زماني) در راستاي ديوارهاي برشي مورد تحليل قرار گرفته است. نتيجه اين كه سازه‏هاي تيپ ۲ داراي كمترين تغييرمكان جانبي نسبت به سازه‏هاي نوع ۱ و ۳ و نيز بدون ديوار برشي نشان مي‏دهد. يعني حالتي كه ديوار برشي بين مركز صلبيت و پيرامون سازه قرار گرفته است سازه داراي تغييرمكان جانبي كمتري است كه به تبع آن ستونها در قابهاي خمشي نيروي كمتري را تحمل مي‏كنند. از دلايل کاهش تغيير مکان جانبی در سازه‏هاي تيپ ۲ قرارگيري ديوار برشي در قسمت مياني پلان و درگير بودن ديوار با قابهاي بيشتر مي‏باشد.
در مقايسه بين سازه‏هاي تيپ ۱ و ۳ در حالت استاتيكي و طيفي سازه تيپ ۳ داراي تغييرمكانهاي بيشتري نسبت به تيپ ۱ است. البته در سازه نوع s جابجايي‏ها در حالتهاي مختلف تفاوت بيشتري با يكديگر دارند كه نشان دهنده اين است كه وجود شكستگي در پلان موقعيت قرارگيري ديوار برشي را حساس‏تر مي‏كند. همچنين نتايج گرفته شده از آناليز تاريخچه زماني نيز تائيدي بر نتايج گرفته شده از دو آناليز ديگر مي باشد. در اين تحقيق تغيير مكان نسبي طبقات نيز مورد بررسي قرار گرفت كه نتايج آن مشابه نتايج حاصل از تغيير مكان مطلق طبقات بود. همچنين با توجه به اينكه در اكثر موارد نتايج برداشت شده از سازه هاي نوع sوb بسيار به يكديگر نزديك مي‏باشد تنها نمودارهاي مربوط به سازه نوع b در اشكال ۲ تا ۴ آورده شده است.
چرخش در تراز طبقات
در اين مرحله از تحقيق تنها سازه نوع s كه داراي شكستگي در پلان مي‏باشد مورد بررسي قرار گرفته است. همانطوري كه انتظار مي‏رفت از نتايج حاصل شده از آناليز استاتيكي در شکل ۵ ملاحظه مي‏شود كه با دور شدن ديوارهاي برشي از مركز صلبيت و بزرگ شدن بازوهاي لنگر مقاوم كه همان نيروهاي ايجاد شده در ديوار برشي مي‏باشند چرخشهاي ايجاد شده در مركز جرم هر طبقه كاهش مي‏يابد.
در سازه نوع s0 (قاب خمشي بدون ديوار برشي) بعلت توزيع يكنواخت نيروها در تراز طبقات، پيچش كمتري نسبت به سازه‏هاي داراي ديوار برشي شاهد مي‏باشيم. از سوي ديگر روند تغييرات در تحليل طيفي (شکل۶) مشابه ساير آناليزها نمي باشد و سازه نوع s2 داراي دورانهاي بيشتري نسبت به دو حالت ديگر از طبقه دهم به بعد از خود نشان مي‏دهد. همچنين در مقايسه بين حالتهاي s1 و s3 ديده مي‏شود كه تا طبقه بيستم سازه s1 نسبت به s3 داراي دورانهاي بيشتري مي‏باشد. در مقابل نتايج اخذ شده از تحليل ديناميكي تاريخچه زماني طبق شکل ۷ تقريبا بر نتايج حاصل از تحليل استاتيكي معادل منطبق بوده و به ترتيب سازه‏هاي s3، s2 و s1 داراي دورانهاي كمتري مي‏باشند. البته نكته قابل توجه از نتايج آناليزهاي ديناميكي اين است كه دورانهاي ايجاد شده از اين دو آناليز حدودا ۳ تا ۴ برابر دورانهاي حاصل از آناليز استاتيكي معادل مي‏باشد. علت امر اين است كه در آناليز استاتيكي معادل تقريبا اثر مد اول در نظر گرفته شده است و دوران حاصله ناشي از منطبق نبودن مركز جرم بر مركز صلبيت سازه مي‏باشد. ليكن در آناليزهاي طيفي ۶۹ مد فعال شده، كه ۲۳ مد آن مدهاي پيچشي سازه مي‏باشند كه با روش CQC با يكديگر تركيب و نتيجه نهايي اخذ شده است.

فهرست مطالب تحقیق بررسی مكان‏ يابی ديوار برشی در پلان بر پايه تحليل‏های ارتجايی استاتيكی و ديناميكی

را در قسمت پایین می توانید مشاهده نمایید.

مقدمه
بررسی تغييرمکان عرضی ديوار برشي
چرخش در تراز طبقات
درصد برش جذب شده توسط ديوارهاي برشي
جابجائي طولي ديوار برشي
تغيير مكان جانبي طبقات
درصد نيروي برشي جذب شده
مقايسه نتايج آناليز استاتيكي و ديناميكي طيفي
مقايسه تغييرمكان جانبي
چرخش ايجاد شده در تراز طبقات
برش و ممان جذب شده در دو تحليل
نتايج
مراجع

فهرست منابع تحقیق

منابع مکان یابی دیوار برشی

هم اکنون می توانید مقاله بررسی مكان‏ يابی ديوار برشی در پلان بر پايه تحليل‏های ارتجايی استاتيكی و ديناميكی را به قیمت ۳۹۰۰ تومان از سایت آسمان فایل دانلود نمایید.

توجه : لطفا از این پایان نامه جهت تکمیل مطالعات و تحقیقات خود استفاده کنید و از ارایه مستقیم آن به عنوان پایان نامه و یا پروژه تخصصی به استاد خودداری کنید.
در صورتی که هرگونه اطلاعاتی شامل پروژه، مقاله، تحقیق، پایان نامه، گزارش کارآموزی و … در مورد هر موضوعی در اختیار دارید که مالکیت آن برای خودتان است. نیاز به خرید و پرداخت هزینه نیست، ما با شما تبادل فایل خواهیم داشت. کافیست عنوان و فهرست فایل خودتان را برای ما ارسال کنید، تا پس از بررسی توسط پشتیبانی سایت، راهنمایی های لازم برای تان ارسال شود. ما در کمتر از ۲ ساعت مورد را بررسی کرده و نتیجه را به اطلاع شما خواهیم رساند. برای تبادل فایل ها و اطلاعات با ایمیل زیر در ارتباط باشید. ایمیل پشتیبانی: contact-us@asemanfile.ir

      مطالب مرتبطبرای ارسال سوال، نظر، انتقاد، پیشنهاد، از فرم زیر استفاده کنید

فقط به سوالاتی پاسخ داده می شود که مرتبط با موضوع فوق باشد.