تحقیق اندرکنش قاب های بتنی با مهاربندهای فولادی - آسمان فایل
مرداد
۲۶
۱۳۹۵

تحقیق اندرکنش قاب های بتنی با مهاربندهای فولادی

اگر برای نوشتن پروژه دانشجویی خود با عنوان اندرکنش قاب های بتنی با مهاربندهای فولادی به دنبال یک مقاله باارزش می گردید و یا علاقمند به آشنایی بیشتر با موضوع اندرکنش قاب های بتنی با مهاربندهای فولادی می باشید ما به شما این مقاله را پیشنهاد می کنیم .با دانلود این مقاله شما یک فایل word دریافت می کنید که قابلیت ویرایش را داشته و می توانید به دلخواه خود آنرا ویرایش کرده و به راحتی  از مطالب آن برای پایان نامه و پروژه خود استفاده کنید.

اندرکنش قاب های بتنی با مهاربندهای فولادی

مشخصات فایل

عنوان : اندرکنش قاب های بتنی با مهاربندهای فولادی
فرمت فایل : word ( قابل ویرایش )
تعداد صفحات : ۱۳
حجم فایل : ۸۲۱ کیلوبایت

خلاصه آنچه در تحقیق  اندرکنش قاب های بتنی با مهاربندهای فولادی می خوانید.

 بررسی سختی قاب بتنی با و بدون مهاربند فولادی
اولین و مهم‌ترین اثر وجود مهاربند در قاب بتنی، افزایش سختی قاب بتنی است اما این سوال وجود دارد که کدام‌یک از شکل‌های مهاربندی سختی جانبی بیشتری را در قاب ایجاد می‌نمایند. در ادامه، نمودار نسبت تغییرمکان هر طبقه از قاب بتنی بدون مهاربندی به قاب مهاربندی شده در دو جهت x و y، در اثر نیروی جانبی یکسان، برای هر سه تیپ ساختمان پنج ، ده و پانزده طبقه ارائه می‌شود. با بررسی نمودارهاي ۱ ، ۲ و ۳ می‌توان به این نتایج دست یافت :
– به طور کلی اضافه کردن مهاربند به قاب خمشی، موجب افزایش سختی جانبی سازه می‌شود اما با افزایش ارتفاع ساختمان، مقدار تغییر سختی کمتر می‌شود یعنی مشارکت مهاربند در تحمل بار جانبی کاهش می‌یابد.
– هرچه دهانه مهاربندی شده بزرگتر باشد، تاثیر مهاربند افزایش خواهد یافت، درنتیجه دهانه‌ای که برای مهاربندی کردن درنظر گرفته می‌شود حتی‌الامکان باید عريض باشد تا سیستم بازدهی بیشتری داشته باشد.
– با افزایش ارتفاع ساختمان، حساسیت سختی جانبی سازه نسبت به عامل شکل هندسی مهاربند کم می‌شود، به خصوص اگر دهانه کوچک باشد تقریبا تمام مهاربندها سختی جانبی نسبتا یکسانی تولید می‌کنند.
– مهاربند ضربدری بیشترین اثر را در افزایش سختی جانبی قاب بتنی دارد . پس از مهاربند ضربدری و درصورت عدم امکان مسدود نمودن دهانه، مهاربند هشت بیشترین سختی را تولید می‌کند.
– در کلیه تیپ‌های ساختمان و هر دو اندازه دهانه، مهاربند هفت کمترین سختی جانبی را تولید می‌کند.
– روش استفاده از مهاربند برای بهبود سختی جانبی قاب خمشی بتنی، بهترین کارایی را در طبقات اول تا ششم دارد و در طبقات بالاتر اگرچه دارای بازدهی کمی در افزایش سختی جانبی قاب می‌باشد اما هیچ‌گاه برش منفی ایجاد نمی‌نماید.
– اگر بخواهیم بهترین شکل‌های مهاربندی را برای بهبود سختی جانبی یک قاب موجود نام ببریم، این شکل‌ها به ترتیب کاهش کارایی عبارتند از : مهاربند ضربدری، مهاربند هشت و مهاربند تک قطری زیگزاگ.
سهم برش جذب شده توسط قاب خمشی بتنی و مهاربندهای فولادی
در نمودارهای ۴، ۵، ۶، ۷، ۸ و ۹ درصد برش جذب شده توسط قاب بتنی و مهاربندهای فولادی در هر طبقه ساختمان و در هر دو جهت دیده می‌شود. در این نمودارها خط‌پر نماینده قاب مهاربندی‌ شده و خط‌چین نماینده قاب خمشی است.
با بررسي نمودارها اثر بسیار قابل‌توجه اندازه دهانه مهاربندی‌شده بر مقدار برش جذب شده توسط مهاربند به خوبي مشاهده مي‌شود. نسبت دهانه به ارتفاع طبقه در جهت X ؛ و در جهت Y ؛ می‌باشد. همان‌طور که مشاهده می‌شود درصد جذب برش توسط مهاربند در دهانه کوچکتر، بدون توجه به ارتفاع ساختمان، کمتر است و این تفاوت بسیار قابل‌توجه می‌باشد به نحوی که در ساختمان‌ ١٥ طبقه و در جهت Y ، سهم برش جذب شده توسط مهاربند تقریبا نصف برش جذب شده توسط قاب است. بنابراین نمی‌توان بدون منظور کردن پارامتر اندازه دهانه به بررسی اثر و کارایی مهاربند فولادی در قاب بتنی پرداخت و عدد یا محدوده‌ای را برای سهم مهاربند در تولید سختی جانبی بیان نمود. همچنین می‌توان به راحتی مشاهده نمود که روش استفاده از مهاربند فولادی در قاب بتنی برای بهبود رفتار لرزه‌ای قاب، با تاثیر توام افزایش ارتفاع و کاهش دهانه، عملا اثر خود را از دست می‌دهد و پارامتر اندازه دهانه‌های قابل قراردادن مهاربند، در انتخاب این روش به عنوان گزینه نهایی مقاوم‌سازی بسیار موثر است و درصورتی‌که دهانه‌هایی که در آن‌ها مهاربند قابل نصب است‌، کوچک باشند استفاده از این روش مفید یا اقتصادی نخواهد بود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اندرکنش قاب های بتنی با مهاربندهای فولادی خواندن مطالب زیر را به شما پیشنهاد میکنیم.
دانلود مقاله بتن و تدارکات مربوط به قالب ها
دانلود تحقیق بتن های توانمند و ويژه

فهرست مطالب تحقیق اندرکنش قاب های بتنی با مهاربندهای فولادی را در قسمت پایین میتوانید مشاهده نمایید.

عنوان
چکيده
مقدمه
تاریخچه تحقیقات
مدل‌سازی
بررسی و مقايسه نتايج
بررسی سختی قاب بتنی با و بدون مهاربند فولادی
سهم برش جذب شده توسط قاب خمشی بتنی و مهاربندهای فولادی
بررسی شکل‌ مهاربندی مناسب برای مقاوم‌سازی یک قاب بتنی
نتیجه‌گیری
مراجع

 فهرست منابع تحقیق اندرکنش قاب های بتنی با مهاربندهای فولادی را در قسمت پایین میتوانید مشاهده نمایید.

۱- تسنیمی، عباسعلی، “مقاوم‌سازی قاب‌های بتن مسلح به کمک بادبندهای فولادی”، مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن، تهران، (١٣٧٩).
۲ – Badoux, M., and Jirsa, J. O., “Steel Bracing of RC Frames For Seismic Retrofitting”, Journal of Structural Engineering, No. 1, Vol. 116, PP. 55-74, 1990).
۳ – Bush, T. D., Jones, E. A., and Jirsa, J. O., “Behavior of RC Frame Strengthened Using Structural Steel Bracing”, Journal of Structural Engineering, No. 4, Vol. 117, PP. 1115-1126, .1991
۴- Maheri, M. R., and Sahebi, A., “Experimental Investigations of Steel – Braced Reinforced Concrete Frames”, Proceedings of Second International Conference on Seismology and Earthquake Engineering, Tehran, Islamic Republic of Iran, 1995).
۵-  Masri, A.C., and Goel, S.C., “Seismic Design and Testing of an RC Slab-Column Frame Strengthened by Steel Bracing”, Earthquake Spectra, Vol. 12, No. 4, PP. 645-666, 1996).
۶- Ghobarah, A., and Abou Elfath, H., “Rehabilitation of A Reinforced Concrete Frame Using Eccentric Steel Bracing”, Engineering Structures, Issue 7, Vol. 23, PP. 745-755, 2001().
۷-  خیرالدین، علی، “بررسی اندرکنش بادبند فلزی و قاب بتن‌آرمه در ساختمان‌های بلند”، دومین همایش بین‌المللی ساختمان‌های بلند، (۱۳۸۰).
۸-  خیرالدین، علی، و شمخالی مقدم، مجید، “بررسی رفتار بادبندهای واگرا در قاب‌های بتن‌آرمه موجود”، دومین همایش بین‌المللی ساختمان‌های بلند، (۱۳۸۰).
۹-  Youssef, M. A., Ghaffarzadeh, H., and Nehdi, M., “Seismic Performance of RC Frames With Concentric Internal Steel Bracing”, Engineering Structures, Issue 7, Vol. 29, PP. 1561-1568, 2007.
۱۰-  (ACI Committee 318, “Building Code Requirements for Structural Concrete and Commentary – ACI 318R-05”, American Concrete Institute, Framing Hills, MI, USA, (2005).
۱۱-  (AISC, “Manual of Steel Construction”, American Institute of Steel Construction, New York, (2001).
۱۲-  “آيين‌نامه طراحي ساختمان‌ها در برابر زلزله، استاندارد ۲۸۰۰″، ويرايش سوم، مركز تحقيقات ساختمان و مسكن وزارت مسكن و شهرسازي، (۱۳۸۵).

هم اکنون می توانید تحقیق اندرکنش قاب های بتنی با مهاربندهای فولادی را به قیمت ۴۹۰۰  تومان از سایت آسمان فایل دانلود نمایید.

توجه : لطفا از این پایان نامه جهت تکمیل مطالعات و تحقیقات خود استفاده کنید و از ارایه مستقیم آن به عنوان پایان نامه و یا پروژه تخصصی به استاد خودداری کنید.
در صورتی که هرگونه اطلاعاتی شامل پروژه، مقاله، تحقیق، پایان نامه، گزارش کارآموزی و … در مورد هر موضوعی در اختیار دارید که مالکیت آن برای خودتان است. نیاز به خرید و پرداخت هزینه نیست، ما با شما تبادل فایل خواهیم داشت. کافیست عنوان و فهرست فایل خودتان را برای ما ارسال کنید، تا پس از بررسی توسط پشتیبانی سایت، راهنمایی های لازم برای تان ارسال شود. ما در کمتر از ۲ ساعت مورد را بررسی کرده و نتیجه را به اطلاع شما خواهیم رساند. برای تبادل فایل ها و اطلاعات با ایمیل زیر در ارتباط باشید. ایمیل پشتیبانی: contact-us@asemanfile.ir

      مطالب مرتبطبرای ارسال سوال، نظر، انتقاد، پیشنهاد، از فرم زیر استفاده کنید

فقط به سوالاتی پاسخ داده می شود که مرتبط با موضوع فوق باشد.