دانلود تحقیق آمفی تئاتر کلوسوم - آسمان فایل
مرداد
26
1395

دانلود تحقیق آمفی تئاتر کلوسوم

اگر به دنبال آشنایی با بناهای تاریخی هستید،آمفی تئاتر کلوسوم  و معبد پارنتئون از بناهای زیبا و جالب قدیمی است که می توانید بطور کامل با این بناها همراه با عکسهایی بسیار زیبا آنها آشنا شوید. در ادامه می توانید تحقیق آمفی تئاتر کلوسوم را دانلود و مطالعه کنید.

آمفی تئاتر کلوسوم

توضیحات بیشتر در مورد تحقیق آمفی تئاتر کلوسوم

عنوان: آمفی تئاتر کلوسوم
فرمت فایل: powerpoint (قابل ویرایش و پرینت)
تعداد اسلاید:۱۵
حجم فایل:۳٫۱ مگابایت

بخشی از تحقیق آمفی تئاتر کلوسوم به همراه  تصویر چند اسلاید از تحقیق را می توانید در قسمت پایین مشاهده نمایید.

در فواصل زماني بين برنامه حضار ميتوانستند در كريدورها به گردش بپردازند و به پايين يعني به خيابان نگاه كنند اين آمفي تئاتر گنجايش ۵۰۰ نفر راداشته و مي توانسته در عرض چند ثانيه خالي از افراد شود رديف هاي صندلي به وسيله راهروهاي افقي به چهار قسمت متعلق به چهار طبقه اي اجتمائي تقسيم شود كه دوتاي پايين به نجيب زادگان و درباريان اختصاص داده مي شود محل امپراتوري در يكي از گوشه هاي سن بوده و ورودي گلادياتورها در گوشه ديگر آن قرار داشته ابعاد خوده سن حدود ۵۴*۸۷ متر بود و زير آن تعداد زيادي از اتاق ها، انبارها، اتاق هاي تعويض لباس و محل نگهداري جانوران و نظاير اين ها وجود داشته در زمان حاضر كه تمامي كف سن برداشته شده است مي توان تمامي اين قسمت ها را ديد.
نوعي سازه سبك (احتمالا از جنس پارچه)كه به ان ولاريوم مي گفتند هنگام ظهر به حالتي آويزان بر روي تيرها گسترده مي شود كه ملوانان ريسمانهاي لازم براي كار رابادست درست ميكردند اين سايه بان كار بيشتر از سايه افكني بر جايگاه امپراتور بوده داشت و كل فضاي داخلي را مي پوشاند .
پوشاند ديوار بيروني حدود ۸۵/۴۷ متر ارتفاع دارد و به چهار طبقه تقسيم شده است كه سه تاي پاييني هر كدام هشتاد ورودي طاقي دارند و به وسيله سبك نظام بندي ستون رومي تفكيك شده اند طبقه زيرين دوریک بود بعد از آن ايونيك و بعد نيز کورنتی كه به ترتيب قرار مي گرفتند ديوار يكپارچه قسمت بالاي به وسيله ستون چها گوش تقسم بندي شده است در ديد اول به نظر مي رسد سازه اين توده بتني به وسيله آجر پوشش داده شده است ولي در حقيقت پوشش آجري قالبي بوده كه بتن رادر آن ريخته اند. هلالها و طاق هاي قوسي و نيز استعمال ساروج مخلوط با خرده سنگ به روميان اجازه دادكه براي نخستين بار در تاريخ معماري فضاهاي وسيع در داخل ساختمان بوجود آورند

معبد پانتئون

در سال در سال ۱۱۸ .م در زمان امپراطوری آدریانوسساخته شده پلان این بنا به صورت دایره ای و بدنه استوانه ای شکل می باشد در بخش جلویی معبد یک رواق مستطیل شکل قرار دارد و با ستون های عظیم و بسیار بلند وبه سبک کورنتی  به بدنه استوانی شکل معبد متصل است بنای پانتئون یکی از معروف ترین بناهای گنبدی رومی است در اینجا گنبد بزرگی دیده می شود به انضمام قسمت پاینی اش بر روی بنای سنگی استوانه ای شکلی قرار دارد جداره این بنای استوانه ای شکل برای نگهداری وحمایت وزن وفشار افقی ان گنبد بزرگ ضخامت لازم را دارد.

چند نمونه اسلاید این تحقیق در پایین آمده است.

یک نوع سازه سبک

 

هم اکنون می توانید تحقیق آمفی تئاتر کلوسوم را به قیمت ۳۹۰۰  تومان از سایت آسمان فایل دانلود نمایید.

توجه : لطفا از این پایان نامه جهت تکمیل مطالعات و تحقیقات خود استفاده کنید و از ارایه مستقیم آن به عنوان پایان نامه و یا پروژه تخصصی به استاد خودداری کنید.
در صورتی که هرگونه اطلاعاتی شامل پروژه، مقاله، تحقیق، پایان نامه، گزارش کارآموزی و … در مورد هر موضوعی در اختیار دارید که مالکیت آن برای خودتان است. نیاز به خرید و پرداخت هزینه نیست، ما با شما تبادل فایل خواهیم داشت. کافیست عنوان و فهرست فایل خودتان را برای ما ارسال کنید، تا پس از بررسی توسط پشتیبانی سایت، راهنمایی های لازم برای تان ارسال شود. ما در کمتر از ۲ ساعت مورد را بررسی کرده و نتیجه را به اطلاع شما خواهیم رساند. برای تبادل فایل ها و اطلاعات با ایمیل زیر در ارتباط باشید. ایمیل پشتیبانی: contact-us@asemanfile.ir

      مطالب مرتبطبرای ارسال سوال، نظر، انتقاد، پیشنهاد، از فرم زیر استفاده کنید

فقط به سوالاتی پاسخ داده می شود که مرتبط با موضوع فوق باشد.