دانلود تحقیق خصوصیات کلی مصالح ساختمانی - آسمان فایل
مرداد
۲۶
۱۳۹۵

دانلود تحقیق خصوصیات کلی مصالح ساختمانی

اگر برای نوشتن پروژه دانشجویی خود با عنوان خصوصیات کلی مصالح ساختمانی به دنبال یک مقاله باارزش می گردید و یا علاقمند به آشنایی بیشتر با خصوصیات کلی مصالح ساختمانی می باشید ما به شما این مقاله را پیشنهاد می کنیم .با دانلود این مقاله شما یک فایل word دریافت می کنید که قابلیت ویرایش را داشته و می توانید به دلخواه خود آنرا ویرایش کرده و به راحتی  از مطالب آن برای پایان نامه و  پروژه خود استفاده کنید.

خصوصیات کلی مصالح ساختمانی

مشخصات فایل خصوصیات کلی مصالح ساختمانی

عنوان : خصوصیات کلی مصالح ساختمانی
فرمت فایل : word ( قابل ویرایش )
تعداد صفحات : ۱۰۱
حجم فایل : ۴۲۸ کیلوبایت

خلاصه آنچه در تحقیق خصوصیات کلی مصالح ساختمانی می خوانید.

آهك:
آهك از مهمترين مصالح كلسيم دار است كه در ساختمان به شكلهاي گوناگون مورداستفاده قرار مي‌گيرد. در صنعت ساختمان سازي كربناتهاي كلسيم كه سنگهاي آهكي جزء آنهاست، بصورت‌هاي گوناگون مصرف مي‌شود از جمله بصورت سنگ‌هاي ساختماني مانند سنگ‌هاي تراورتن و مرمرو… و يا بصورت اكسيد كلسيم كه به آن آهك زنده مي‌گويند كه بعنوان ماده چسبنده ملات در ساختمان سازي استفاده مي‌شود.ولي آهك زنده به علت ميل تركيبي شديد كه با فلزات دارد با فلزات مصرف شده ساختمان نظير لوله هاي آّب و لوله شوفاژ تركيب شده درآنها خوردگي ايجاد كرده و موجب پوسيدگي مي‌شود.
آهك‌پزي (اصول تهيه و بكارگيري آهك):
در واقع اصول تهيه و بكارگيري آهك، تبديل سنگ آن به حالت قابل مصرف و بازگشت مجدد آن به سنگ آهك پس از مصرف مي‌باشد. تهيه سنگهاي آهكي از معادن مربوطه سنگهاي آهكي داراي منشاء CaCo3 مي‌باشند.با بوجود آوردن قريب به ۹۰۰ درجه سانتي گراد حرارت پس از بخار شدن آّب همراه با سنگ، تركيب CaCo3 را در كوره هاي مكانيزه و يا سنتي مي‌شكنند و آنرا تبديل به آهك زنده به فرمول CaO و گاز CO2 مي‌كنند. گاز كربنيك با ساير بخارات از بالاي كوره خارج مي‌شود.آهك زنده را با آب تركيب و تبديل به آهك شكفته با فرمول Ca(OH)2 مي‌كنند. اين ماده كه از دسته قليايي‌هاست ميل تركيبي فراواني با اسيدها دارد. آهك شكفته را بصورت خالص با خاك يا ماسه به عنوان شفته آهكي در اندود و يا ملات بكار مي‌برند.
گاز دي اكسيد كربن موجود در هوا با آب و رطوبت تركيب مي‌شود و ايجاد اسيد ناپايداري را مي‌نمايد كه به داخل ملات نفوذ مي‌كند و با آن تركيب مي‌شود و توليد CaCo3 مي‌كند. اين عمل بسته به مكان كاربرد و نوع ملات حتي تا ماهها به طول مي‌انجامد. اين مدت به رطوبت هوا، ميزان گرماي آن و ضخامت ملات بستگي دارد.
خواص آهك زنده:
آهك زنده جسمي سفيد رنگ با درجه ذوب ۲۵۰۰ درجه سانتي‌گراد است. بخاطر درجه ذوب بالا از آن به منظور اندود نمودن سطح كوره ها استفاده مي‌نمايند. اين ماده ميل تركيبي فراواني با آب دارد و به همين دليل درنگاهداري آن بايد دقت فراواني بعمل آورد. سنگ آهكي كه به روش صنعتي حرارت ديده باشد و مبدل به آهك زنده شود مرغوب تر و يكنواخت‌تر است.
شكفتن آهك:
عمل تبديل آهك زنده به نيترات كلسيم را شكفتن آهك مي‌خوانند. آهك پس از آنك شكفته شد بسته به درجه خلوص، ازدياد و حجم پيدا مي‌كند و در آهك‌هاي لاغر اين ازدياد حجم ۲۵/۱ تا ۲ برابر و در آهك‌هاي چاق از ۲ تا ۵/۳ برابر حجم اوليه است. همراه با اين فعل و انفعالات شيميايي مقداري حرارت نيزآزاد مي‌شود. سرعت عمل شكفته شدن به سه عامل زير بستگي دارد.
حالت فيزيكي آهك:
آهكي كه خرد شده باشد سريعتر از قطعات بزرگتر هيدراته مي‌شود.
ساختمان شميايي آهك:
آهك خالص بسيار سريعتر از آهكي كه ناخالصي دارد شكفته مي‌شود.
درجه حرارت پختن آهك:
آهك پخته قادر به شكفتن نيست و آهك سوخته نيز به علت اثر ناخالصيها دير يا هرگز نمي‌شكند. در ضمن بسته بهميزان تمايل آهك به هيدراته شدن سه حالت زير بايد رعايت شود.
۱- آهكي كه به سرعت مي‌شكفد بايستي به آب اضافه شود نه آب به آهك. آّ ب بايستي روي آهك را بپوشاند و بايد مانع از تبخير آب بوسيله افزودن آهك شد. اين آهك توليد ملات كاملا هوايي مي‌كند.
۲- آهكي كه متوسط شكفته مي‌شود بايستي آنقدر آب به آن اضافه نمود تا نيمي از آن درآب غوطه‌ور گردد. اين نوع آهك توليد ملات نيمه آبي مي‌نمايد.
۳- آهكي كه به آهستگي شكفته شود بايستي آنقدر آب به آ اضافه كرد تا كاملا آنرا مرطوب كند. از اين آهك ملات‌هاي آبي توليد مي‌شود.

   برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد خصوصیات کلی مصالح ساختمانی خواندن مطالب زیر را به شما پیشنهاد میکنیم.
جست‌وجو دانلود تحقیق مصالح ساختمانی – آهک و سیمان
دانلود پروژه مصالح نوین در صنعت ساختمان

بخشی از فهرست مطالب تحقیق خصوصیات کلی مصالح ساختمانی را در قسمت پایین میتوانید مشاهده نمایید.

عنوان
خصوصيات عمومي مصالح
گروه بندي خصوصيات مصالح
خواص فيزيكي
خواص مكانيكي مصالح
خواص كاربردي مصالح
خواص معمارانه مصالح
گچ
منابع تهيه گچ
مصارف گچ
خواص گچ
آهك
آهك‌پزي (اصول تهيه و بكارگيري آهك)
خواص آهك زنده
شكفتن آهك
حالت فيزيكي آهك
ساختمان شميايي آهك
درجه حرارت پختن آهك
روش‌هاي شكفتن آهك
طبقه‌بندي ملات‌هاي آهكي
خواص ملات‌هاي آهكي
سيمان
ساختمان شيمياي سيمان پرتلند
عوامل موثر در خودگيري سيمان
عوامل موثر در سخت شدن و استحكام سيمان
انواع سيمان
خصوصيات فيزيكي و مكانيكي مخلوط‌هاي سيماني
خصوصيات شيميايي مخلوط‌هاي سيماني
انبار كردن سيمان
آجرها و بلوك‌ها
تهيه گل و خشت
پختن آجر
حمل و نقل و انبار كردن
آجرهاي ماسه آهكي
انواع آجر رسي
آجر سيماني
بلوك‌ها
قالب‌گيري
كاشي و سراميك
آجرهاي نسوز
شيشه
تعريف شيشه
توليد شيشهخواص شيشه
شكل‌هاي خاص شيشه
ويژگي‌هاي شيشه جام قابل قبول
خاک
خصوصیات خاک
دانه بندی خاک
اثر رطوبت بر خاکها
خاکهای رسی
کاربرد خاک رس در ساختمان
قیر

هم اکنون می توانید تحقیق خصوصیات کلی مصالح ساختمانی را به قیمت ۱۳۰۰۰  تومان از سایت آسمان فایل دانلود نمایید.

توجه : لطفا از این پایان نامه جهت تکمیل مطالعات و تحقیقات خود استفاده کنید و از ارایه مستقیم آن به عنوان پایان نامه و یا پروژه تخصصی به استاد خودداری کنید.
در صورتی که هرگونه اطلاعاتی شامل پروژه، مقاله، تحقیق، پایان نامه، گزارش کارآموزی و … در مورد هر موضوعی در اختیار دارید که مالکیت آن برای خودتان است. نیاز به خرید و پرداخت هزینه نیست، ما با شما تبادل فایل خواهیم داشت. کافیست عنوان و فهرست فایل خودتان را برای ما ارسال کنید، تا پس از بررسی توسط پشتیبانی سایت، راهنمایی های لازم برای تان ارسال شود. ما در کمتر از ۲ ساعت مورد را بررسی کرده و نتیجه را به اطلاع شما خواهیم رساند. برای تبادل فایل ها و اطلاعات با ایمیل زیر در ارتباط باشید. ایمیل پشتیبانی: contact-us@asemanfile.ir

      مطالب مرتبطبرای ارسال سوال، نظر، انتقاد، پیشنهاد، از فرم زیر استفاده کنید

فقط به سوالاتی پاسخ داده می شود که مرتبط با موضوع فوق باشد.