دانلود مقاله پانل سه بعدی در ساختمان سازی - آسمان فایل
مرداد
۲۶
۱۳۹۵

دانلود مقاله پانل سه بعدی در ساختمان سازی

چندین دهه است که صنعت ساختمان سازی در کشورهای درحال توسعه از وضیت سنتی خور بیرون آمده و مسیر صنعتی پیداکرده است. از نمونه های این تغییر می توان به سبکی، یکپارچگی، سرعت در نصب، مقاومت، سهولت در اجرا اشاره کرد که روند تولید استاندارد شده و قابل اطمینان را تکمیل میکند. در ادامه مطلب می توانید تحقیق پانل سه بعدی را دانلود نمایید.

پانل سه بعدی

مشخصات فایل

عنوان : پانل سه بعدی
فرمت فایل : word (قابل ویرایش )
تعداد اسلایدها : ۳۵
حجم فایل :۷۰۰ کیلوبایت

خلاصه آنچه در تحقیق پانل سه بعدی می خوانید :

مقایسه سیستم تری دی و سایر مصالح سلختمانی
نياز روزافزون جامعه امروز به مسكن و تبعات ناشي ازآن تعبيري گسترده و عزم ملي را در جهت توليد سريع و ارزان و فني مسكن مي طلبد. در حال حاضر روش سنتي توليد مسكن به هيچ روي جوابگوي نياز اين بخش خصوصاً در شهرهاي بزرگ نمي باشد، ضمن آنكه در بسياري از اين موارد حداقل اصول معماري ،شهرسازي ، تأسيساتي و حتي سازه اي رعايت نمي شود ، لذا رعايت ضوابط فني و سرعت اجرايي در كنار صرفه اقتصادي استفاده از روشهاي جديد ساخت وساز مسكن را ضروري كرده است، روشهاي پيش ساخته و نيمه پيش ساخته اگر از انعطاف كافي در برابر معماري و تأسيسات برخوردار باشد به دليل توليد صنعتي، كيفيت اجرا و سازه بنا در حد متناسب حفظ مي شود.
در همین راستا، بيش از ۴۰ سال است كه استفاده از پانل‌هاي سه بعدي در كشورهاي صنعتي متداول گرديده است. استفاده از اين گونه پانل‌ها در دهه ۵۰ در ايران نيز مطرح گرديد كه به دلایلی تا اواسط دهه ۷۰ پيشرفت زيادی نداشته است. اما سال‌های اخیر،با انتشار دو جلد دفترچه راهنما توسط سازمان محترم زمين و مسكن‌ در سال‌هاي ۸۰ و ۱۳۸۱ و دستورالعمل طراحی،ساخت و اجرای سیستم پانل سبک پیش ساخته سه بعدی در نشریه ۳۸۵توسط معاونت محترم امور فنی دفتر ریاست جمهوری در سال ۱۳۸۶ این مصالح نوین ساختمانی مورد توجه روز افزون دست اندر کاران صنعت ساختمان قرار گرفته است. پانل سه بعدي اپكو يكي از چند روش متداول و مجاز پيش ساخته سازه اي در كشور است كه در دو تيپ سقفي و ديواري، با قابليت اجرا به صورت عضو باربر و غير باربر (پارتيشن )، توليد مي گردد. هم اينك در بسياري از پروژه هاي ساختماني در سراسر كشور استفاده از پانل هاي سه بعدي اپكو به دليل سبكي ، عايق بندي مناسب صوتي و حرارتي، سرعت اجرا، سهولت نصب و بالاخره عملكرد مناسب لرزه اي كاربرد عمومي يافته است.
اين روش به دليل عدم نياز به قالب بندي و استفاده از شبكه آرماتور پيش آماده شده و از نظر زمان اجراي پروژه و همچنين پيش ساخته بودن قطعات از جهات اقتصادي بسيار مقرون به صرفه مي باشد. مزيت اين توليدات نسبت به محصولات مشابه بهره مندي از سيستم تمام اتوماتيك از مرحله توليد فوم تا پانل سه بعدي با كيفيت بسيار بالا،‌ جوشكاري اتوماتيك واستاندارد مفصل ها مي باشد.

کاربرد
از پانلهای سه بعدی میتوان هم در دیوار‌های محیطی و هم در دیوار‌های جدا کنندهداخلی ساختمانها استفاده نمود. همچنین میتوان از این پانلها در ساخت سقف ها، راهپله ها، آرک ها و… نیز استفادهکرد.
بطور کلی موارد کاربرداین محصول را میتوان در بخشهای زیر تقسیم کرد:

  • کاربرد در ساختمانهای بلند مرتبه:به علت وزن سبک این پانلهادر ساختمانهای بلند مرتبه به عنوان دیوارهای غیر باربر جدا کننده مورد استفاده قرارمی گیرد و به سبك سازي سازه كه یکی از اهداف آن در جهت مقابله با نيروهاي زلزله ميباشد، كمك مي كند.

کاربرد در شهرک سازی (انبوه سازی):با توجه به سرعت بالاینصب، هزینه کم و عايق بودن در برابر صدا، رطوبت و حرارت این نوع پانل بهترین گزینهموجود برای انبوه سازی می باشد.
کاربرد در ویلا سازی:به علت سبکی پانلها میتوان آنها رادردیوارهای باربر وسقف در ساختمان‌های ویلایی بدون اسکلت تا دو طبقه در هر منطقه واقلیمی، از جمله مناطق صعب العبور استفادهنمود.

  • کاربرد در ساختمانهایی با شیوه سوله،سیلو:به جهت سبکی پانلها و در نتیجه سرعت زیاد در هنگام اجرا و همچنینایستایی مثال زدنی آنها کاربرد این نوع پانل ها در این نوع سازه ها بسیار منطقی می‌باشد.

کاربرد در صنعت نفت و پتروشیمی و آب و فاضلاب:با توجه به مقاومت بالای این پانلها میتوان از آنها به عنوان حفاظ بتنی عایق دار بر روی جدارهخارجی مخازن فلزی استفاده نمود.
کاربرد در سردخانه‌های صنعتی که نیاز به کاهش انتقال حرارت می باشد.
کاربرد در ساخت مدارس،بیمارستان ها ودانشگاه ها:در ساختمان‌های یک و دو طبقه، به خاطر صرفه جویی در قیمت، سرعتزیاد احداث، ضریب عایق حرارتی و صوتی بالا و خصوصاً ایمنی بالا در برابر زلزله مورداستفاده قرار می گیرد.

 

فهرست مطالب تحقیق پانل سه بعدی را در قسمت پایین می توانید مشاهده نمایید.

مقدمه
پانل سه بعدي چيست؟
مشخصات فني پانل
دلايل استحكام ديوارهاي سه بعدي
انواع پانل‌هاي سه بعدي ديواري
پانل‌هاي سه بعدي سقفي
خواص پانل‌هاي سه بعدي
ضد حريق بودن پانل چه مقدار است؟
عوامل اندازه‌گيري عايق بودن پانل سه بعدي چيست؟
انتقال صوت (STC) چيست؟
نحوه اجرا سيستم ۳D:
جا گذاري درب و پنجره
نصب لوله‌هاي تأسيساتي:
عمليات بتن پاشي (شاتکريت)
پوشش كف‌ها و بام
ميلگردهاي انتظار
نصب پانل
برش مكان‌هاي درب و پنجره
لوله‌كشي سرد و گرم لوله‌هاي برق اين پانل چقدر است؟
درب و پنجره‌ها چگونه نصب مي‌شود؟
پانل سه بعدي با چه استانداردهايي مطابقت دارد؟
مقایسه سیستم تری دی و سایر مصالح سلختمانی
مقایسه سیستم تری دی و سایر مصالح سلختمانی
کاربرد
نحوه كار و نمونه پروژه ها:
مقطع پانل پس از بتن پاشی
ساندویچ پانل چیست؟
کاربرد ساندویچ پانل ها
معرفی برخی عایق‌های مورد استفاده در ساندویچ پانلها
مزایای استفاده از پانلهای ساندویچی
ويستا پنل چيست؟
ويژگي‌ها
سوپر پانل چیست؟
چند شکل از ICF
استفاده از پنلها در خانه‌های پیش ساخته
ويژگي‌هاي مهم روش سازه‌هاي پيش ساخته سبك
منابع

هم اکنون می توانید مقاله پانل سه بعدی را به قیمت  ۵۹۰۰ تومان از سایت آسمان فایل دانلود نمایید.

توجه : لطفا از این پایان نامه جهت تکمیل مطالعات و تحقیقات خود استفاده کنید و از ارایه مستقیم آن به عنوان پایان نامه و یا پروژه تخصصی به استاد خودداری کنید.
در صورتی که هرگونه اطلاعاتی شامل پروژه، مقاله، تحقیق، پایان نامه، گزارش کارآموزی و … در مورد هر موضوعی در اختیار دارید که مالکیت آن برای خودتان است. نیاز به خرید و پرداخت هزینه نیست، ما با شما تبادل فایل خواهیم داشت. کافیست عنوان و فهرست فایل خودتان را برای ما ارسال کنید، تا پس از بررسی توسط پشتیبانی سایت، راهنمایی های لازم برای تان ارسال شود. ما در کمتر از ۲ ساعت مورد را بررسی کرده و نتیجه را به اطلاع شما خواهیم رساند. برای تبادل فایل ها و اطلاعات با ایمیل زیر در ارتباط باشید. ایمیل پشتیبانی: contact-us@asemanfile.ir

      مطالب مرتبطبرای ارسال سوال، نظر، انتقاد، پیشنهاد، از فرم زیر استفاده کنید

فقط به سوالاتی پاسخ داده می شود که مرتبط با موضوع فوق باشد.