دانلود تحقیق پیشینه تاریخی باغ ایرانی - آسمان فایل
مرداد
۲۶
۱۳۹۵

دانلود تحقیق پیشینه تاریخی باغ ایرانی

اگر به دنبال تحقیق کامل و جامع در زمینه تاریخچه باغ ایرانی هستید و یا می خواهید در مورد باغ چهلستون و باغ گل ها و باغهای تاریخی اصفهان بیشتر بدانید خواندن این تحقیق را فراموش نکنید. در ادامه می توانید تحقیق پیشینه تاریخی باغ ایرانی را دانلود و مطالعه نمایید.

پیشینه تاریخی باغ ایرانی

توضیحات بیشتر در مورد تحقیق پیشینه تاریخی باغ ایرانی

عنوان: پیشینه تاریخی باغ ایرانی
فرمت فایل: word (قابل ویرایش و پرینت)
تعداد صفحات:۴۲
حجم فایل: ۴۲۴ کیلوبایت

بخشی از تحقیق پیشینه تاریخی باغ ایرانی به همراه فهرست مطالب آن را می توانید در قسمت پایین مشاهده نمایید.

کاخ چهلستون به روایتی دیگر

باغ چهلستون كه بالغ بر ۶۷۰۰۰ متر مربع مساحت دارد در دوره شاه عباس كبیر احداث شده و در وسط آن عمارتى ساخته شده بوده است. در سلطنت شاه عباس دوم در ساختمان موجود مركزى تغییرات كلى داده شده و تالار آینه و تالار ۱۸ ستون و دو اتاق بزرگ شمالى و جنوبى تالار آینه و ایوانهاى طرفین سالن موزه فعلى و حوض بزرگ مقابل تالار با تمام تزیینات نقاشى و آینه كارى و كاشیكارى دیوارها و سقفها افزوده شده است.
قسمتهاى جالب و دیدنى كاخ چهلستون به شرح زیر است:
۱ – سقف باشكوه نقاشى تالار ۱۸ ستون و سقف آینه كارى تالار آینه و مدخل آینه كارى سالن جلوس شاه عباس دوم.
۲ – ستونهاى عظیم تالارهاى ۱۸ ستون و تالار آینه كه هر یك از آنها تنه یك درخت چنار است.
۳ – شیرهاى سنگى چهارگوشه حوض مركزى تالار و ازاره‏هاى مرمرزى منقش اطراف كه معرف صنعت حجارى در عهد صفویه است.
۴ – تزیینات عالى طلاكارى سالن پادشاهى و اطاقهاى طرفین تالار آینه و تابلوهاى بزرگ نقاشى سالن موزه كه پداشاهان صفوى را به شرح زیر معرفى مى‏نماید:
شاه عباس كبیر در حال پذیرایى از ولى محمد خان فرمانروایى تركستان شاه اسمعیل اول در جنگ چالدران شاه طهماسب اول در حال پذیرایى از همایون پادشاه هندوستان. شاه اسماعیل اول یا شاه عباس اول در
جنگ ازبكان، شاه عباس دوم در حال پذیرایى از ندر محمد خان امیر تركستان. بعلاوه یك تابلو از جنگ كرنال كه در سلطنت نادر شاه افشار افزوده شده و تصویرى از ناصرالدین شاه قاجار.
۵ – تصویرى از شاه عباس كبیر با تاج مخصوص مینیاتورهاى دیگرى در اتاق گنجینه چهلستون كه در سنوات اخیر از زیر گچ خارج شده و اخیراً به وسیله متخصصین ایتالیایى تحت تعمیر و ترمیم واقع شده است.
۶ – پنجره عالى گچبرى اتاق جنوبى تالار آینه كه از بناى تاریخى دیگرى به نام درب امام به عمارت چهلستون انتقال داده شده و شاهكار هنرگچبرى در ایران است.
۷ – قرآنهاى بسیارى نفیس به خط كوفى و خرفه شیخ صفى الدین اردبیلى
تبصره:
۱ – سال ساختمان كاخ چهلستون به موجب اشعارى كه در جبهه شرقى تالار از زیر گچ خارجى شده مصراع مباركترین بناهاى دنیا است كه به حساب حروف ابجد سال ۱۰۵۷ هجرى مى‏شود یعنى پنجمین سال سلطنت شاه عباس ثانى.
۲ – سنگ شیرها و مجسمه‏هاى سنگى اطراف حوض و داخل باغچه‏ها تنها آثارى است كه از دوقصر با شكوه دیگر صفویه یعنى آینه خانه و عمارت سرپوشیده باقى مانده است.
۳ – اگر چه انعكاس ستونهاى بیست گانه تالارهاى چهلستون در حوض مقابل عمارت مفهوم چهلستون را تشریح مى‏كند ولى در حقیقت عدد چهل در ایران كثرت و تعدد را مى‏رساند و وجه تسمه عمارت مزیور به چهلستون تعدد ستونها است.
اكنون كه قصر سلطنتى چهلستون تا حدى توصیف شد به شرح دو مجلس از نقاشیهاى دیوارى چهلستون كه موضوع آنها پیرایى شاه عباس اول و دوم از مهمان خود ولى محمد خان و ندر محمد خان پادشاهان تركستان است و در شهر اصفهان پذیرایى شده ‏اند مى‏پردازیم.

 فهرست مطالب تحقیق پیشینه تاریخی باغ ایرانی در پایین آمده است.

باغ ملکوت

دانلود و مطالعه تحقیق باغ های ایرانی نیز پیشنهاد می شود.
دانلود و مطالعه تحقیق باغ های تاریخی اصفهان نیز پیشنهاد می شود.

هم اکنون می توانید تحقیق پیشینه تاریخی باغ ایرانی را به قیمت ۵۷۰۰  تومان از سایت آسمان فایل دانلود نمایید.

توجه : لطفا از این پایان نامه جهت تکمیل مطالعات و تحقیقات خود استفاده کنید و از ارایه مستقیم آن به عنوان پایان نامه و یا پروژه تخصصی به استاد خودداری کنید.
در صورتی که هرگونه اطلاعاتی شامل پروژه، مقاله، تحقیق، پایان نامه، گزارش کارآموزی و … در مورد هر موضوعی در اختیار دارید که مالکیت آن برای خودتان است. نیاز به خرید و پرداخت هزینه نیست، ما با شما تبادل فایل خواهیم داشت. کافیست عنوان و فهرست فایل خودتان را برای ما ارسال کنید، تا پس از بررسی توسط پشتیبانی سایت، راهنمایی های لازم برای تان ارسال شود. ما در کمتر از ۲ ساعت مورد را بررسی کرده و نتیجه را به اطلاع شما خواهیم رساند. برای تبادل فایل ها و اطلاعات با ایمیل زیر در ارتباط باشید. ایمیل پشتیبانی: contact-us@asemanfile.ir

      مطالب مرتبطبرای ارسال سوال، نظر، انتقاد، پیشنهاد، از فرم زیر استفاده کنید

فقط به سوالاتی پاسخ داده می شود که مرتبط با موضوع فوق باشد.