دانلود تحقیق پاسارگاد و تاریخچه آن - آسمان فایل
مرداد
۲۶
۱۳۹۵

دانلود تحقیق پاسارگاد و تاریخچه آن

زادگاه هخمنشیان سرزمین پارس بود. کوروش دوم در سال ۵۵۰ قبل از میلاد بر مادها غلبه کرد و آن منطقه را به عنوان پایتخت خود برگزید. در ادامه مطلب می توانید تحقیق پاسارگاد را مشاهده و دانلود نمایید.

تحقیق پاسارگاد

توضیحات بیشتر در مورد تحقیق پاسارگاد

عنوان: پاسارگاد
فرمت فایل: powerpoint (قابل ویرایش و پرینت)
تعداد اسلایدها:۲۱
حجم فایل: ۹٫۵۳ مگابایت

بخشی از تحقیق پاسارگاد به همراه فهرست مطالب آن را می توانید در قسمت پایین مشاهده نمایید.

پاسارگاد يادگار هنر و تمدن ايرانی

بناي پاسارگاد اولين پايتخت سلسله هخامنشيان است که در قرن ششم پيش از ميلاد‏ و به دست کوروش کبير در فارس، خاستگاه پارسيان، ساخته شد. پاسارگاد در سال ۲۰۰۴ در فهرست آثار جهاني يونسکو ثبت شد. اين مجموعه تاريخي عظيم در ۱۳۸ کيلومتري شهر شيراز در استان فارس با يک فاصله ۳ کيلومتري از جاده آسفالته شيراز – آباده قرار دارد.

تاريخچه
پاسارگاد پايتخت اولين امپراتوري بزرگ آسياي غربي است که قلمرو حکومتش از سواحل شرقي مديترانه و مصر تا هند کشيده شده و اولين امپراتوري است که به تفاوت‌هاي فرهنگي اقوام مختلف ساکن در قلمرو حکومتي‌اش‏، احترام مي‌گذاشته است. پاسارگاد به عنوان گواهي بر معماري هخامنشي، اختلاط فرهنگ‌هاي گوناگون را نشان مي‌دهد. قصرها، باغ‌ها و آرامگاه کوروش نمونه‌اي استثنائي از اولين دوره شکوفائي هنر و معماري هخامنشي و گواهي استثنائي از تمدن ايراني است.
پاسارگاد بعد از مرگ کوروش هخامنشي علاوه بر اينکه محل تاج‌گذاري شاهان بوده مرکز علوم و محل اجتماع و پرورش دستوران، روحانيون و مغ‌ها بوده است که در آنجا تربيت شده و به ساير ساتراپ نشينها اعزام مي‌شده‌اند.

دلايل ثبت:
معيار (۱): پاسارگاد نخستين نمونه استثنائي معماري سلطنتي هخامنشي است.
معيار (۲): پايتخت سلسله هخامنشي به دست کوروش کبير و با کمک ساير اقوام قلمرو امپراتوري او، ساخته شد. پاسارگاد مرحله مهمي از تحولات هنر و معماري ايران باستان را نشان مي‌دهد.
معيار (۳): محوطه باستاني پاسارگاد، قصرها و باغ‌هايش و آرامگاه موسس سلسله، کوروش کبير، گواهي استثنائي از تمدن هخامنشي در ايران است.
معيار (۴): مجموعه سلطنتي «چهار باغ» که در پاسارگاد ساخته شده بود، تبديل به الگويي براي معماري و طراحي در آسياي غربي شد.
  آرامگاه کوروش کبير: اين بنا ساخته شده از قطعات سنگ‌هاي بزرگ سفيد آهکي است که روي هم قرار داده شده‌اند و صفه آرامگاه را که متشکل از شش رديف پلکان مرتفع است و همچون هرم خودنمايي مي‌کند، ايجاد مي‌کنند.

فهرست مطالب تحقیق پاسارگاد در پایین آمده است.

پیشینه
پاسارگاد
تاریخچه
دلایل ثبت
آرامگاه کوروش کبیر
کاخ اختصاصی کوروش کبیر
کاخ دروازه
نقش انسان بالدار
کاخ بار عام
نقوش درگاه کاخ بارعام
کاخ نشیمن
آرامگاه کمبوجیه
تل تخت
بوستان پاسارگاد
کوشک ها
محوطه مقدس
تنگ بلاغی

هم اکنون می توانید تحقیق پاسارگاد را به قیمت ۴۹۰۰  تومان از سایت آسمان فایل دانلود نمایید.

توجه : لطفا از این پایان نامه جهت تکمیل مطالعات و تحقیقات خود استفاده کنید و از ارایه مستقیم آن به عنوان پایان نامه و یا پروژه تخصصی به استاد خودداری کنید.
در صورتی که هرگونه اطلاعاتی شامل پروژه، مقاله، تحقیق، پایان نامه، گزارش کارآموزی و … در مورد هر موضوعی در اختیار دارید که مالکیت آن برای خودتان است. نیاز به خرید و پرداخت هزینه نیست، ما با شما تبادل فایل خواهیم داشت. کافیست عنوان و فهرست فایل خودتان را برای ما ارسال کنید، تا پس از بررسی توسط پشتیبانی سایت، راهنمایی های لازم برای تان ارسال شود. ما در کمتر از ۲ ساعت مورد را بررسی کرده و نتیجه را به اطلاع شما خواهیم رساند. برای تبادل فایل ها و اطلاعات با ایمیل زیر در ارتباط باشید. ایمیل پشتیبانی: contact-us@asemanfile.ir

      مطالب مرتبطبرای ارسال سوال، نظر، انتقاد، پیشنهاد، از فرم زیر استفاده کنید

فقط به سوالاتی پاسخ داده می شود که مرتبط با موضوع فوق باشد.