دانلود تحقیق روشهای آموزش قرآن به دانش آموزان - آسمان فایل
مرداد
۲۶
۱۳۹۵

دانلود تحقیق روشهای آموزش قرآن به دانش آموزان

اگر برای نوشتن پروژه دانشجویی خود با عنوان روشهای آموزش قرآن به دانش آموزان(راهنمای معلمان)به دنبال یک مقاله با ارزش می گردید و یا علاقمند به آشنایی بیشتر با روشهای آموزش قرآن به دانش آموزان(راهنمای معلمان) می باشید ما به شما این مقاله را پیشنهاد می کنیم .با دانلود این مقاله شما یک فایل word دریافت می کنید که قابلیت ویرایش را داشته و می توانید به دلخواه خود آنرا ویرایش کرده و به راحتی  از مطالب آن برای پایان نامه و پروژه خود استفاده کنید.

روشهای آموزش قرآن به دانش آموزان

مشخصات فایل روشهای آموزش قرآن به دانش آموزان

عنوان : روشهای آموزش قرآن به دانش آموزان ( راهنمای معلمان )
فرمت فایل : word ( قابل ویرایش )
تعداد صفحات : ۲۲
حجم فایل : ۱۶۵ کیلوبایت

خلاصه آنچه در تحقیق روشهای آموزش قرآن به دانش آموزان می خوانید.

طرحي ديگر -۲
گاهي دانش‌آموزان را به نمازخانه مي‌بردم و تا تنوعي در شكل كلاس باشد و دانش‌آموزان دورتادور يكديگر مي‌نشستند. آنزمان رحل نداشتيم بفكر تهيه رحل شدم با همكاري آنان به تعداد يك كلاس ۴۰ نفري رحل تهيه شد و بصورت سنتي از نمازخانه استفاده مي‌كرديم و وسايل پذيرائي را در وسط قرار مي‌دادند و با شكل خاص و زيبا مشغول تلاوت مي‌شدند.
انتقالي:
در سال ۷۴ از منطقه ۲۰ به منطقه ۵ مدرسه حضرت فاطمه (س) در شهرك اكباتان منتقل شدم در اينجا با مدرسه جديد و دانش‌آموزان با ظاهري جديد (از جهت فرهنگي) آشنا شدم. در اينجا نيز كلاس قرآن مثل تمام كلاسهاي ديگر برگزار مي‌شد به قول معروف روز از نو و روزي از نو:
مدير مدرسه سركارخانم يغمايي بودند و مدرسه دو نوبت بود و من در نوبت بعد از ظهر كار مي‌كردم ابتدا طرحم را با مدير محترم مدرسه در ميان گذاشتم و ايشان كه تا بحال با چنين تحولي از سوي معلمين آشنا نبود با علاقه زيادي استقبال كردند و اجازه كار را دادند و بعد با دانش‌آموزان مطرح كردم و آنها نيز با شور و شوق بسيار از اين طرح استقبال كردند. از دانش‌آموزان خواستم همكاري كنند و هر كدام نفري ۱۰ تومان براي خريد رحل بياورند.
و گفتم پرداخت اين پولها اگر با نيت قربه الي الله باشد انشاء الله ذخيره دنيوي و اخروي آنان خواهد شد و ما مي‌توانيم تا زنده هستيم با كارهاي خوب و عمل صالح و خدمت به قرآن توشه سفر آخرتمان را پربارتر كنيم. و آنان با اشتياق فراوان پول آوردند و بعد از جمع‌آوري آن رحلهايي تهيه شد.
دانش‌آموزان براي برگزاري كلاس درس به نمازخانه مي‌رفتند، و بشدت علاقمند بودند زيرا كه برايشان متنوع بود و هر دانش آموز يك رحل داشت وقتي در پشت رحل‌ها قرار مي‌گرفتند احساس مي‌كردند يك قاري بين‌المللي هستند و اين حس باعث مي‌شد كه تلاش بيشتري در يادگيري قرائت داشته باشند و گاهي نيز از خانواده‌هايشان دعوت مي‌كردم كه در كنار فرزندانشان در كلاس حضور پيدا كنند و شاهد تلاش و توانايي آنان باشند. و بعضي از همكاران نيز از اين طرح استقبال كردند از جمله سركار خانم بقائي كه از شمال به تهران منتقل شده بودند و بسيار با انگيزه با من همگام و همسو شدند و در ايجاد تحول و تشويق دانش‌آموزان حركت مي‌كرديم. البته اين خانم چند سال پيش بازنشست شدند و اكنون در مكان مقدس كهريزك مشغول خدمت به آن عزيزان هستند و همچنان يك معلم فعال و پرشور در آنجا نيز به كار فرهنگي مشغول هستند و از خداوند متعال خواهان سلامتي كامل و عاقبت به خيري برايشان مسئلت مي‌كنم.
نتيجه‌گيري
هر روز اشتياق دانش‌آموزان براي حاضر شدن در سر كلاس قرآن و فهم و درك و تدبر در آن بيشتر و بيشتر مي‌شود و گاهي مي‌شنوم كه مي‌گويند خانم كليد بهشت (كلاس قرآن) را بدهيد امروز نوبت كلاس ماست و با جشن كوچك و شادشان هر جلسه با طراوت و شادابي خاصي هر گروه در حد توانشان كلاس را اداره مي‌كنند.و اميدوارم گامي باشد در راه خداشناسي و خودشناسي اين عزيزان و انشاء الله ثوابش ذخيره آخرتمان، خدايا توفيق خدمت و شوق خدمت به بندگانت را به ما عطا فرما. كه هيچ لذتي بالاتر از آن نيست.

هم اکنون می توانید تحقیق روشهای آموزش قرآن به دانش آموزان ( راهنمای معلمان ) را به قیمت ۳۰۰۰  تومان از سایت آسمان فایل دانلود نمایید.

توجه : لطفا از این پایان نامه جهت تکمیل مطالعات و تحقیقات خود استفاده کنید و از ارایه مستقیم آن به عنوان پایان نامه و یا پروژه تخصصی به استاد خودداری کنید.
در صورتی که هرگونه اطلاعاتی شامل پروژه، مقاله، تحقیق، پایان نامه، گزارش کارآموزی و … در مورد هر موضوعی در اختیار دارید که مالکیت آن برای خودتان است. نیاز به خرید و پرداخت هزینه نیست، ما با شما تبادل فایل خواهیم داشت. کافیست عنوان و فهرست فایل خودتان را برای ما ارسال کنید، تا پس از بررسی توسط پشتیبانی سایت، راهنمایی های لازم برای تان ارسال شود. ما در کمتر از ۲ ساعت مورد را بررسی کرده و نتیجه را به اطلاع شما خواهیم رساند. برای تبادل فایل ها و اطلاعات با ایمیل زیر در ارتباط باشید. ایمیل پشتیبانی: contact-us@asemanfile.ir

      مطالب مرتبطبرای ارسال سوال، نظر، انتقاد، پیشنهاد، از فرم زیر استفاده کنید

فقط به سوالاتی پاسخ داده می شود که مرتبط با موضوع فوق باشد.