دانلود تحقیق بررسی روشهای متداول طرح روکش - آسمان فایل
مرداد
۲۶
۱۳۹۵

دانلود تحقیق بررسی روشهای متداول طرح روکش

اگر برای نوشتن پروژه دانشجویی خود با عنوان بررسی روشهای متداول طرح روکش به دنبال یک مقاله با ارزش می گردید و یا علاقمند به آشنایی بیشتر با بررسی روشهای متداول طرح روکش می باشید ما به شما این مقاله را پیشنهاد می کنیم .با دانلود این مقاله شما یک فایل پاورپوینت دریافت می کنید که قابلیت ویرایش را داشته و می توانید به دلخواه خود آنرا ویرایش کرده و به راحتی  از مطالب آن برای پایان نامه و پروژه خود استفاده کنید.

بررسی روشهای متداول طرح روکش

مشخصات فایل بررسی روشهای متداول طرح روکش

عنوان :  بررسی روشهای متداول طرح روکش
فرمت فایل : پاورپوینت ( قابل ویرایش )
تعداد صفحات : ۶۰
حجم فایل : ۵ مگابایت

خلاصه آنچه در تحقیق بررسی روشهای متداول طرح روکش می خوانید.

مفهوم عملكرد راه
بسياري از مردم كه از راهها استفاده مي‌كنند در مواقع اطلاعات مختصري از چگونگي ساختمان راه دارند براي اين دسته مردم راه خوب اين مفهوم را دارد كه صاف و فاقد ناهمواري و دست‌انداز باشد اين مفهوم اصطلاحاً عملكرد يا Serviceability ناميده مي‌شو. بر همين منوال مهندسين AASHO‌ روشي را ابداع كرده‌اند كه به كمك آن سطح راهها از نظر عملكرد، درجه‌بندي مي‌شود كه روش مزبور را مفهوم عملكرد راه يا Present Servceability Concept ناميده‌اند بر طبق اين روش مفهوم عملكرد راه، به استنباطي كه شخصي از صافي سطح راه ضمن عبور از قطعه‌اي مشخص با ترافيك معمولي پيدا مي‌نمايد اطلاق مي نمايند.
اين روش درجه‌بندي عملكرد راه از نظر مرغوبيت PSR يا Present Serviceability Rating مي‌نامند اين طريقه عبارتست از نظر و عقيده عده‌اي از متخصصان درجه‌بندي مرغوبيت راه، كه طولي مشخص از راه را طي مي‌نمايند و نظرات خود را در مورد ناهمواري و صافي سطح راه يادداشت مي‌كنند.
روش PSR اخيراً بسط داده شده است به نحوي كه به كمك دستگاه‌هاي مكانيكي عملكرد راه اندازه‌گيري مي‌پشود ضمناً با استفاده از نتايج آزمايش ناهمواري Roughness و اطلاعات حاصله يكنوع رابطه رياضي بسط داده شده است كه آن رابطه نيز PSI و يا Peresent Serviceability Index‌ ناميده مي‌شود كه مفهوم اخيرمان PSR‌ ۲است كه به طريقه مكانيكي تعين مي‌شود و انديس عملكرد راه ناميده مي‌شود.
روش درجهبندي راه از نظر مرغوبيت PSR
روش PSR اطلاعاتي در اين زمينه كه آيا راه احتياج به اصلاح و مرمت دارد يا خير به دست مي‌دهد.ناگفته نماند كه اين روش نمي تواند براي طرح روكش‌هاي آسفالت مورد استفاده واقع شود ولي روش خوبي براي درجه‌بندي راه از نظر مرغوبيت مي‌باشد، در روش PSR راه از نظر مرغوبيت از ۱ الي ۵ درجه‌بندي كرده‌اند كه درجه ۵ بالاترين درجه مرغوبيت سطح راه و درجه يك كمترين درجه مرغوبت سطح راه را نشان مي‌دهد. با استفاده از نتايج PSR مهندسين مي‌توانند تشخيص دهند كه آيا روي راه مي‌بايستي بررسي بيشتر انجام شود و اين روش به عنوان شروع مطالعات روش مناسبي است تجارب اخير نشان داده است كه چنانچه PSR بين ۲ الي ۵/۲ باشد راه احتياج به مرمت و اصلاحاتي دارد.

تجارب اخير نشان داده است كه مي تواند به جاي PSR‌ از نتايج آزمايش اندازه گيري ناهمواري سطح راه Roughness‌ در تعيين مرغوبيت راه استفاده نمود. در طريقه اخير تغييرات ميانگين PSR‌نسبت به نتايج آزمايش ناهمواري رسم مي‌شود. در نتيجه از روي معادله زير يا گراف شكل ۸۲ مي‌توان درجه مرغوبيت راه كه به طريقه مكانيكي تعيين شده است به دست آورد كه PSI‌ (انديس عملكرد راه) ناميده مي‌شود.

روش غيرمستقيم طرح روكش آسفالتي
در روش انستيتو آسفالت كه توسط كينگهم ارائه شده است، ابتدا ضخامت كل روسازي بر اساس ميزان آمد و شد وسائل نقليه و مقاومت خاك بستر بدون آنكه سيستم روسازي موجود درنظر گرفته شود، تعيين شده و سپس با استفاده از رابطه زير، ضخامت روكش آسفالتي بدست مي‌آيد.در اين رابطه، T ضخامت روكش بتن آسفالتي، TA ضخامت روسازي بتن آسفالتي جديد، T­i, αi به ترتيب ضخامت و ضريب تبديل لايه iام روسازي موجود و n تعداد لايه‌هاي روسازي موجود است. طبق تعريف ضريب تبديل (α) مصالح يك لايه روسازي عبارتند از: مقدار ضخامت بتن آسفالتي نو كه از نظر طرح روكش معادل ضخامت يك سانتيمتر مصالح مورد نظر است. ضريب تبديل يك مصالح تابعي از جنس و ميزان فرسودگي آن مصالح است و مقدار آن بين صفر و يك متغير مي‌باشد. در جدول زير، مقادير ضريب تبديل مصالح لايه‌هاي مختلف روسازي داده شده است. مقادير ضريب تبديل مصالح لايه‌هاي مختلف روسازي داده شده است. مقادير ضريب تبديل نشان داده شده در اين جدول توسط انستيتو آسفالت پيشنهاد شده كه مبناي تجربي داشته و بر اساس نتايج آزمايشات كارگاهي استوار است.

بخشی از فهرست مطالب تحقیق بررسی روشهای متداول طرح روکش را در قسمت پایین میتوانید مشاهده نمایید.

بررسی روشهای متداول طرح روکشهم اکنون می توانید تحقیق بررسی روشهای متداول طرح روکش را به قیمت ۶۰۰۰  تومان از سایت آسمان فایل دانلود نمایید.

توجه : لطفا از این پایان نامه جهت تکمیل مطالعات و تحقیقات خود استفاده کنید و از ارایه مستقیم آن به عنوان پایان نامه و یا پروژه تخصصی به استاد خودداری کنید.
در صورتی که هرگونه اطلاعاتی شامل پروژه، مقاله، تحقیق، پایان نامه، گزارش کارآموزی و … در مورد هر موضوعی در اختیار دارید که مالکیت آن برای خودتان است. نیاز به خرید و پرداخت هزینه نیست، ما با شما تبادل فایل خواهیم داشت. کافیست عنوان و فهرست فایل خودتان را برای ما ارسال کنید، تا پس از بررسی توسط پشتیبانی سایت، راهنمایی های لازم برای تان ارسال شود. ما در کمتر از ۲ ساعت مورد را بررسی کرده و نتیجه را به اطلاع شما خواهیم رساند. برای تبادل فایل ها و اطلاعات با ایمیل زیر در ارتباط باشید. ایمیل پشتیبانی: contact-us@asemanfile.ir

      مطالب مرتبطبرای ارسال سوال، نظر، انتقاد، پیشنهاد، از فرم زیر استفاده کنید

فقط به سوالاتی پاسخ داده می شود که مرتبط با موضوع فوق باشد.