دانلود تحقیق آکوستیک در معماری - آسمان فایل
مرداد
۲۷
۱۳۹۵

دانلود تحقیق آکوستیک در معماری

اگر برای نوشتن پروژه دانشجویی خود با عنوان آکوستیک در معماری به دنبال یک مقاله باارزش می گردید ما به شما این مقاله را پیشنهاد می کنیم .با دانلود این مقاله شما یک فایل پاورپوینت دریافت می کنید که قابلیت ویرایش را داشته و می توانید به دلخواه خود آنرا ویرایش کرده و به راحتی  از مطالب آن برای پروژه  خود استفاده کنید.

آکوستیک در معماری

مشخصات فایل آکوستیک در معماری

عنوان :   آکوستیک در معماری
فرمت فایل : پاورپوینت ( قابل ویرایش )
تعداد اسلایدها : ۵۶
حجم فایل : ۳٫۸۵ مگابایت

خلاصه آنچه در تحقیق آکوستیک در معماری می خوانید.

انتشار آوا در فضاي باز و بسته
چگونگي انتشار آوا در يك فضاي باز كه ديواري آنرا محدود نكرده باشد تنها بستگي به ساختمان هندسي سرچشمه دارد. از اين رو كاهش شدت آوا (انرژي آكوستيكي) كه در هر ثانيه از يك مترمربع مي‌گذرد،‌با فاصله آن از سرچشمه بستگي پيدا مي‌كند و تنها از ابعاد هندسي آن تابع است و به فركانس بستگي ندارد « تباهي هندسي انتشار آوا » ناميده مي‌شود. افزون بر تباهي هندسي آوا كاهش‌هاي ديگري مانند تباهي در فضا (تباهي هوا – تباهي بخار آب و مه – تباهي باد…) يا تباهي در زمين (تباهي در گل و گياه…) نيز به شدت آوا در كاهش مي‌دهند. از اين رو براي پيشگيري از آزاد آوا (نوفه) با بهره گيري از تباهنده‌هاي نامبرده يا تباهنده‌هاي ويژه ديگر (مانند ديوارك‌هاي بازدارنده يا گذراندن سرچشمه در ژرفاي زمين) كوشش مي‌شود كه آزاد نوفه را كاهش دهند.
آوا به شيوه چشمگيري كاهش مي‌يابد. زيرا اندازه اين بازدارنده‌ها (كوه و تپه) چندين بار بزرگتر از طول موج آواهاي بم مي‌باشند. از اين رو به خوبي مي‌توان دريافت كه چرا آواي قطاري كه از دره‌ها و گودي‌ها مي‌گذرد كمتر آزا دهنده است تا قطاري كه از دشت و كوه مي‌گذرد. همچنين اتاق‌هاي سمت حياط خانه‌ها بيش از اتاق‌هاي سمت خيابان آرامش دارند.
ديوارهاي دراز و بلند ساخته شده در مقابل خطوط راه آهن و اتوبان هايي كه از برابر خانه‌ها و دهات مي‌گذرند اثر بازدارنده آوا را از مناطق مسكوني دارا مي‌باشند.

نوفه
همچنانچه در اسيلوگرام آوائي به جاي خطوط مشخص،‌نوار ناموزوني ملاحظه مي‌شود آن آوا ديگر داراي اجزاء مشخص و هارمونيك نيست و در شكل وجود خطوط مشخص هم ديگر اين خطوط داراي رابطه اي با يكديگر و نغمه اصلي نمي باشند و به همين جهت اين آوا را كه خالي از لطافت و دلپذيري است نوفه مي‌ناميم.

سيستمهاي با عايق ساماندهي آواي گوناگون
چنانچه يك ديوار يا سقف از چندين جزء گوناگون تركيب شود، عايق بندي آن ديوار يا سقف نتيجه عايق بندي اجزاء گوناگون خواهد بود.
چون ساختن درب‌هاي سنگين به علل فني و عملي ميسر نيست،  از اين رو در مواردي كه عايق‌بندي بيش از ۳۰ دسي‌بل مورد نياز باشد، ناچار
از بكار بردن  درب‌هاي دوبل و چند لايه‌اي مي‌باشند كه نظير ديوارهاي دوجداره پيشروي مي‌كنند.
به ويژه در مورد اينگونه درب‌ها اجراي  چهارچوب و قفل و پاشنه اهميت زيادي دارد و از طرف موسسات مختلف وسايل ويژه ساخته و عرضه شده است.براي آب‌بندي اينگونه درب‌ها بهترين  جنس نمد مي‌باشد (استفاده از اسفنج طبيعي يا مصنوعي در  اين مورد مجاز نمي‌باشد، زيرا دوام آنها كم است).
درب‌هاي ويژه با عايق‌بندي زياد را مي‌توان با فلز هم ساخت. به ويژه  چهارچوب و قاب در را اگر از آهن بسازند، در ديگر بازي نمي‌كند  و آب‌بندي همواره يكسان مي‌ماند.به علت خواص عايق‌بندي با ورق فلزي در تركيب درب‌هاي ويژه عايق‌بندي بيشتر اغلب از لايه‌هاي سربي نيز به عنوان لائي استفاده مي‌شود.

پنجره
در تمام ساختمان‌ها، همواره نقطه ضعف عايق‌بندي آواي هوابرد و نوفه بيرون (نوفه ترافيك ـ نوفه صنايع و …) مي‌باند، زيرا بالاترين حد عايق‌بندي  پنجره‌هاي بازشو Ia=35-40dB است و رسيدن به اين حد  خود  تابع نكات زير مي‌باشد:شيشه دو جداره از دو شيشه به ضخامت‌هاي گوناگون (از ۱۰ تا ۵۰ ميليمتر)
فاصله كافي ميان شيشه‌ها (به تناسب پروفيل‌هاي موجود در بازار)
آب‌بندي كافي با چهارچوب،  چسبندگي كافي شيشه‌ها به قاب پنجره
بكار بردن خمير پلاستيكي كشسان براي محكم كردن شيشه‌ها (زاماسگا)
ساخت پنجره و نصب آن و آب‌بندي آوايي چهارچوب پنجره

 فهرست مطالب آکوستیک در معماری را در قسمت پایین میتوانید مشاهده نمایید.

آکوستیک در معماری

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

هم اکنون می توانید تحقیق آکوستیک در معماری  را به قیمت ۶۹۰۰  تومان از سایت آسمان فایل دانلود نمایید.

توجه : لطفا از این پایان نامه جهت تکمیل مطالعات و تحقیقات خود استفاده کنید و از ارایه مستقیم آن به عنوان پایان نامه و یا پروژه تخصصی به استاد خودداری کنید.
در صورتی که هرگونه اطلاعاتی شامل پروژه، مقاله، تحقیق، پایان نامه، گزارش کارآموزی و … در مورد هر موضوعی در اختیار دارید که مالکیت آن برای خودتان است. نیاز به خرید و پرداخت هزینه نیست، ما با شما تبادل فایل خواهیم داشت. کافیست عنوان و فهرست فایل خودتان را برای ما ارسال کنید، تا پس از بررسی توسط پشتیبانی سایت، راهنمایی های لازم برای تان ارسال شود. ما در کمتر از ۲ ساعت مورد را بررسی کرده و نتیجه را به اطلاع شما خواهیم رساند. برای تبادل فایل ها و اطلاعات با ایمیل زیر در ارتباط باشید. ایمیل پشتیبانی: contact-us@asemanfile.ir

      مطالب مرتبطبرای ارسال سوال، نظر، انتقاد، پیشنهاد، از فرم زیر استفاده کنید

فقط به سوالاتی پاسخ داده می شود که مرتبط با موضوع فوق باشد.