دانلود تحقیق پيامدهای جهانی شدن بازارهای مالی - آسمان فایل
مرداد
27
1395

دانلود تحقیق پيامدهای جهانی شدن بازارهای مالی

اگر به دنبال مطالبی کامل مثل تعریف کلی جهانی شدن، جهانی شدن مالی، روند جهانی شدن، اهمیت خالص جریانهای سرمایه، استراتژیهای تجارت، موانع تجارت هستید و یا هر آنچه را می خواهید در مورد روند و نتیجه جهانی شدن بازارهای مالی بدانید حتما تحقیق پيامدهای جهانی شدن بازارهای مالی را دانلود و مطالعه کنید.

پيامدهای جهانی شدن بازارهای مالی

مشخصات فایل پيامدهای جهانی شدن بازارهای مالی

عنوان: پيامدهای جهانی شدن بازارهای مالی
فرمت فایل: word (قابل ویرایش و پرینت)
تعداد صفحات: ۳۸
حجم فایل: ۲۴۷ کیلوبایت

خلاصه آنچه در تحقیق پيامدهای جهانی شدن بازارهای مالی می خوانید.

مفهوم جهانی شدن مالی
قبل از آن كه به تعريف جهاني شدن بازارهاي مالي بپردازيم. ضروري است ابتدا تفاوت بين دو اصطلاح جهاني شدن بازارهاي مالي و بين المللي شدن بازارهاي مالي (Financil internationalization) را به وضوح مشخص كنيم.
بين المللي شدن بر شرايطي دلالت دارد كه معاملات خارجي مشخصي افزايش مي يابد و جهاني شدن بر شرايطي دلالت دارد كه اقتصاد همه كشورها به خصوص بازارهاي مالي آنها آنچنان يكپارچه مي شوند كه يك بازار جهاني واحد را به وجود مي آورند. براي مثال وقتي كشوري مكانيسم واحدي را براي واردات محصولات كشاورزان به منظور حمايت از بخش كشاورزي بومي خود در نظر مي گيرد، ممكن است بين المللي شدن توسعه يابد، ولي جهاني شدن نمي تواند توسعه يابد.
حال بر اساس اين تعريف به بررسي حال و آينده جهاني شدن بازارهاي مالي مي پردازيم.
براي طراحي مبنايي براي بحثهاي آتي، انواع جهاني شدن را توضيح مي دهيم. براي سهولت كار، ما جهاني را با دو كشور در نظر مي گيريم F و R به ترتيب نشان دهنده بازارهاي كالا و خدمات و بازارهاي مالي و انديس آن نشان دهنده كشور است. اقتصاد جهاني شدن واقعي حالتي بين بدون جهاني شدن (Nonglobalization) ، حالتي كه هم بازارهاي مالي و هم بازارهاي كالا و خدمات در حد كشور ها هستن (نمودار ۱-۱) و يا حالت جهاني شدن كامل (CompleGlobalization) حالتي كه هر نوع بازار به صورت كاملا يكپارچه است.
از آنجا كه تحرك دارايي هاي مالي نسبت به كالا و خدمات براي جهاني شدن بيشتر است، مي توانيم حالتي را تصور كنيم كه جهاني شدن ابتدا در بازارهاي مالي روي دهد.
به هر حال به نظر مي رسد كه رابطه بسته اي بين جهاني شدن بازارهاي مالي و بازارهاي كالا و خدمات وجود دارد. به طوري كه توسعه در جهاني شدن بازارهاي مالي باعث تحرك در بازارهاي كالا و خدمات براي جهاني شدن بر عكس مي شود. علاوه بر شرايطي كه جهاني شدن بازارهاي مالي و اقتصاد واقعي (كالا و خدمات) به صورت سينرژيك توسعه مي يابد، مقداري از كالا و خدمات ممكن است به صورت يكپارچه درآيد و شرايط اقتصاد به گونه اي شود كه جهاني شدن بازارهاي كالا و خدمات قبل از بازارهاي مالي روي دهد.

روند جهاني شدن
روند جهاني شدن در سالهاي اخير با افت و خيزهايي همراه بوده است. براي مثال، ميزان اوراق بهادار صادر شده از ۲۲۰ ميليارد دلار در سال ۱۹۸۶ به ۵۶۹ ميليارد دلار در سال ۱۹۹۶ رسيده است. بر اساس آمار ارائه شده توسط بانك تسويه حسابهاي بين المللي (BIS) در مورد بانكداري بين المللي و فعاليتهاي بازارهاي مالي، خاص داراييهاي بانكداري بين المللي تقريباً سه برابر شده است. يعني از ۱۸۸۵ ميليارد دلار در سال ۱۹۸۶ به ۵۱۵۰ ميليارد دلار در سال ۱۹۹۶ رسيده است.

به هر حال اگر دوره مالي طولاني تري را در نظر بگيريم به وضوح مي توان نوسانات را در يكپارچگي اقتصاد در جهان مشاهده كرد. در ادامه ابتدا روند جهاني شدن بازارهاي مالي را به صورت تاريخي مرور كرده و بعد به بررسي شرايط كنوني مي پردازيم.
الف) ديدگاه درون گرايي سرمايه (Home Bias) و جريان بين المللي سرمايه:
به منظور شناسايي دامنه جهاني شدن بازارهاي مالي از لحاظ تاريخي، ابتدا مروري بر مطالعات انجام شده بر روي شاخصهاي اندازه گيري ميزان جهاني شدن بازارهاي مالي و پيامدهاي آن مي كنيم.
ب) ديدگاه درون گرايي و صنعت محوري
(Feldstein-Horioka paradox and Home Bias Puzzle)
يك موضوع جالب در زمينه جهاني شدن تعصب ملي يا ديدگاه درون گرايي سرمايه (Home Bias) است. از آنجا كه متنوع شدن پر تفو باعث سود مورد انتظار بيشتري مي شود، در پر تقوي سرمايه گذاري بين المللي نيز تنوع زيادي ايجاد شده است. به هر حال اگر پر تفوي واقعي سرمايه گذاران را مورد بررسي قرار دهيم، به نظر مي رسد كه بر خلاف پر تفوي بهينه متشكل بر اساس تئوري CAPM ، پرتفوي سرمايه گذاران تعصبي به طرف سهام بومي گرايش دارند.
دو محقق به نامهاي فرنچ ( French) و پوتربا (poterba) در سال ۱۹۹۱ پر تفوي سرمايه گذاران بين المللي را در ژاپن، آمريكا و انگليس بررسي كردند و به اين نتيجه رسيدند كه سرمايه گذاران سهم بسيار زيادي از سرمايه خود را به سرمايه گذاري در سهام بومي تخصيص داده اند.

فهرست مطالب تحقیق ديامدهای جهانی شدن بازارهای مالی در پایین آمده است.

موانع تجارت

دانلود و مطالعه تحقیق بررسی انواع ابزارهای مالی در بازارهای مالی جهان جهت رشد اقتصادی نیز پیشنهاد می شود.

هم اکنون می توانید تحقیق پيامدهای جهانی شدن بازارهای مالی را به قیمت ۴۹۰۰  تومان از سایت آسمان فایل دانلود نمایید.

توجه : لطفا از این پایان نامه جهت تکمیل مطالعات و تحقیقات خود استفاده کنید و از ارایه مستقیم آن به عنوان پایان نامه و یا پروژه تخصصی به استاد خودداری کنید.
در صورتی که هرگونه اطلاعاتی شامل پروژه، مقاله، تحقیق، پایان نامه، گزارش کارآموزی و … در مورد هر موضوعی در اختیار دارید که مالکیت آن برای خودتان است. نیاز به خرید و پرداخت هزینه نیست، ما با شما تبادل فایل خواهیم داشت. کافیست عنوان و فهرست فایل خودتان را برای ما ارسال کنید، تا پس از بررسی توسط پشتیبانی سایت، راهنمایی های لازم برای تان ارسال شود. ما در کمتر از ۲ ساعت مورد را بررسی کرده و نتیجه را به اطلاع شما خواهیم رساند. برای تبادل فایل ها و اطلاعات با ایمیل زیر در ارتباط باشید. ایمیل پشتیبانی: contact-us@asemanfile.ir

      مطالب مرتبطبرای ارسال سوال، نظر، انتقاد، پیشنهاد، از فرم زیر استفاده کنید

فقط به سوالاتی پاسخ داده می شود که مرتبط با موضوع فوق باشد.