تحقیق رفتار سدهای خاکی در زمان ساخت (سد طالقان) - آسمان فایل
مرداد
۲۸
۱۳۹۵

تحقیق رفتار سدهای خاکی در زمان ساخت (سد طالقان)

در مورد سدهای خاکی چه می دانید؟ آیا می دانید سدهای خاکی هنگام ساخت تحت تأثیر چه عواملی قرار می گیرند و چگونه باید از این تغییر شکل  جلوگیری کرد؟ با سد طالقان آشنایی دارید؟ پاسخ سؤالات مذکور و هر آنچه را می خواهید در مورد سد طالقان بدانید را می توانید با دانلود تحقیق بررسی رفتار سدهای خاکی در زمان ساخت پیدا کنید.

بررسی رفتار سدهای خاکی در زمان ساخت

مشخصات فایل

عنوان: بررسی رفتار سدهای خاکی در زمان ساخت (سد طالقان)
فرمت فایل: word (قابل ویرایش و پرینت)
تعداد صفحات: ۲۰
حجم فایل: ۱٫۴۴ مگابایت

خلاصه آنچه در تحقیق بررسی رفتار سدهای خاکی در زمان ساخت (سد طالقان) می خوانید.

در این مقاله رفتار سد خاکی-سنگریز طالقان در زمان ساخت توسط روش اجزا محدود و با در نظر گیری رفتار غیر اشباع مصالح مختلف سد مدلسازی شده است.رفتار مصالح سد به دو صورت الاستیک خطی و الاستوپلاستیک دو سطحی با استفاده از مدلهای دراکر پراگر اصلاح شده وcop،در نظر گرفته شده و رفتار کلی سد مورد ارزیابی قرار گرفته است.کرنشهای پلاستیک برشی و حجمی در قسمتهای مختلف سد بدست آمده و مقادیر تغییر مکان،فشار آب حفره ای و تنش بدست آمده از نتایج آنالیز در قسمتهای مختلف سدبا نتایج ابزار دقیق موجود در سد مقایسه شده است.با مقایسه نتایج آنالیزبدست آمده از دو مدل رفتاری،می توان تاثیر مدل رفتاری مناسب در تعیین میزان مناسب تنش،فشار آب حفره ای و تغییر مکان را مشاهده نمود.با توجه به اهمیت قوس زدگی در کاهش سطح تنش هسته و افزایش امکان وقوع شکست هیدرولیکی در پروسه آبگیری مخزن،می توان عدم کارائی مدل الاستیک و همچنین مدلهای الاستو-پلاستیک تک سطحی را در تعیین مقادیر صحیح بررسی نمود.

سد طالقان:
سدطالقان،سدی با هسته رسی قائم با ارتفاع ۱۰۳ متر و طول تاج۱۰۰۰ متر می باشد.عرض تاج این سد ۶ متر و حداکثر عرض آن در تراز کف خاکریز (تراز ۱۶۹۰ متری از سطح دریا)،۶۳۸ متر می باشد.شیب هسته در هر دو طرف۲۵/۰: ۱ و عرض ان حداکثر ۵۵ متر در تراز کف خاکریز و حداقل ۴ متر در ارتفاع ۱۰۰ متری از کف خاکریز می باشد.در طرفین هسته لایه های فیلتر و ناحیه انتقالی(Transition)هر یک به ضخامت ۲ متر قرار گرفته است.جهت کنترل تراوش از طریق پی،از دیوار آب بند(Cutoff wall)به ضخامت ۲/۱ متر و پرده تزریق (Grout curtain)استفاده شده است.جهت جلوگیری از تمرکز تنش،دیوار آب بند تا ارتفاع ۱۲ متر در هسته سد وارد شده است و در روی آن کلاهکی از جنس رس با پلاستیسیته زیاد(High plastic clay)به ضخامت ۴ متر و عرض ۵ متر قرار گرفته است.مقطع عمومی سد و همچنین مصالح مختلف سد در شکل ۱ قابل مشاهده می باشد.

آنالیز اجزا محدود:
در سالهای اخیر آنالیز اجزا محدود به طور گسترده جهت آنالیز سدهای خاکی و سنگریز مورد استفاده قرار گرفته است.در این مقاله،آنالیز اجزا محدود به صورت دو بعدی با در نظر گیری رفتار غیر اشباع خاک و به صورت همبسته توسط ABAOUSانجام گرفته است.
در مساله مدلسازی ساخت و آبگیری سد،دو پدیده عمده وجود دارد که به طور همزمان رخ می دهند.این دو پدیده شامل حرکت سیال حفره ای و تغییر شکل محیط می باشند که بر هم تاثیر متقابل دارند.معادلات حاکم بر این دو پدیده به(۱)معادله تعادل و (۲)معادله پیوستگی جریان سیال حفره ای معروف می باشند.در این آنالیز از حل مستقیم این سیستم به صورت همبسته استفاده شده است.

نرم افزار خواص غیر اشباع خاک را با استفاده از منحنی Sorptionدر نظر می گیرد.این منحنی تعیین کننده میزان جذب (absorption)و دفع آب (exsorption)در محیط غیر اشباع می باشد که در اصل منحنی مشخصه آب-خاک (swcc)در فضای درجه اشباع ( sr) _مکشuw – می باشد.با توجه به اینکه نرم افزار فشار هوا را در نظر نمی گیرد(۰=pa)،فشار آب حفره ای منفی در این منحنی بیانگر مکش (suction)می باشد.با تعریف حدی برای فشار آب منفی که در آن باشد می توان جذب سطحی را وارد مساله نمود.

فهرست مطالب تحقیق بررسی رفتار سدهای خاکی در زمان ساخت (سد طالقان) در پایین آمده است.

آنالیز اجزا محدود

دانلود و مطالعه تحقیق بررسی مسائل لرزه ای سدهای بتنی و خاکی بر اساس مشاهدات نیز پیشنهاد می شود.

هم اکنون می توانید تحقیق بررسی رفتار سدهای خاکی در زمان ساخت (سد طالقان) را به قیمت ۶۹۰۰  تومان از سایت آسمان فایل دانلود نمایید.

توجه : لطفا از این پایان نامه جهت تکمیل مطالعات و تحقیقات خود استفاده کنید و از ارایه مستقیم آن به عنوان پایان نامه و یا پروژه تخصصی به استاد خودداری کنید.
در صورتی که هرگونه اطلاعاتی شامل پروژه، مقاله، تحقیق، پایان نامه، گزارش کارآموزی و … در مورد هر موضوعی در اختیار دارید که مالکیت آن برای خودتان است. نیاز به خرید و پرداخت هزینه نیست، ما با شما تبادل فایل خواهیم داشت. کافیست عنوان و فهرست فایل خودتان را برای ما ارسال کنید، تا پس از بررسی توسط پشتیبانی سایت، راهنمایی های لازم برای تان ارسال شود. ما در کمتر از ۲ ساعت مورد را بررسی کرده و نتیجه را به اطلاع شما خواهیم رساند. برای تبادل فایل ها و اطلاعات با ایمیل زیر در ارتباط باشید. ایمیل پشتیبانی: contact-us@asemanfile.ir

      مطالب مرتبطبرای ارسال سوال، نظر، انتقاد، پیشنهاد، از فرم زیر استفاده کنید

فقط به سوالاتی پاسخ داده می شود که مرتبط با موضوع فوق باشد.