دانلود تحقیق در مورد بتن - آسمان فایل
مرداد
۲۸
۱۳۹۵

دانلود تحقیق در مورد بتن

اگر به دنبال پروژه ای جذاب و با ارزش با موضوع تحقیق در مورد بتن هستید و یا علاقمند به دریافت اطلاعات مفید و بیشتر در مورد تحقیق در مورد بتن می باشید پیشنهاد می کنیم از این فایل دیدن کنید.این فایل با فرمت word میباشد که قابل ویرایش است و شما براحتی میتوانید آنرا به دلخواه خود ویرایش کرده و در تحقیق مورد نظر خود استفاده کنید.

تحقیق در مورد بتن

مشخصات فایل تحقیق در مورد بتن

عنوان : تحقیق در مورد بتن
فرمت فایل : word ( قابل ویرایش )
تعداد صفحات : ۲۰
حجم فایل : ۸۷ کیلوبایت

خلاصه آنچه در مورد تحقیق در مورد بتن می خوانید.

ساخت بتن بوسیله دستگاههای بتن ساز:
در مواردی که حجم بتن ریزی زیاد باشد و تولید بتن، به طور مداوم انجام گیرد. مانند کارگاههای بزرگ و کارخانه های تولید بتن از دستگاههای بتن ساز ثابت که در یک محل نصب و راه اندازی می شوند استفاده می کنند.
اگر حجم بتن ریزی محدود باشد از بتن سازهایی که روی یدکش قرار دارند. استفاده می شود. ظرفیت این نوع دستگاهها حدود ۱۵۰ تا ۱۵۰۰ لیتر است و پس از اتمام کار به راحتی قابل جابه جا شدن هستند. در مواردی که حجم بتن ریزی کم و مدت اجرا کوتاه ولی فاصله انتقال بتن بیش از۰۰ ۲ متر باشد از دستگاههای بتن ساز که روی وسایل نقلیه و کامیون نصب شده اند استفاده می شود اتومیکسر نام دارد.( کمتر از ۲۰۰ متر یعنی تا فاصله ۳ متر با بیل و از ۳ متر تا ۵ متر به وسیله زنبه یا فرغون صورت می گیرد) برای ساختهای طولانی تر از تراک میکسرها استفاده می شوند که زمان بیشتری را برای مخلوط کردن بتن نیاز دارند برای انتقال بتن در ارتفاع، ازجام و جرثقیل و پمپ بتن استفاده می شود.

پمپ بتن:
پمپ بتن وسیله ای بسیار راحت و مناسب برای حمل بتن در کارگاههاست که بوسیله آن می توان بتن را تا فاصله ۳۵۰ متر و یا ارتفاع ۴۵ متر(هر متر ارتفاع معادل ۸ متر طول) منتقل کرد.در اساس کار سه نوع پمپ بتن متداول است. پمپ بتن پیستونی، پمپ پنوماتیک، پمپ فشاری که رایجترین پمپ بتن، پمپ پیستونی است.

انتقال بتن با جام و جرثقیل:
در مواردی که ارتفاع محل بتن ریزی زیاد و فاصله افقی انتقال بتن کم باشد از جام و جرثقیل استفاده می شود. جامها و جرثقیلها از نظر ظرفیت و امکانات بسیار متنوع هستند و برای بتن ریزی سقف تیرچه بلوک، معمولاً از جامهای با ظرفیت ۰٫۳ الی ۰٫۸ متر مکعب استفاده می کنند که با جرثقیلهای معمولی جابه جا می شوند.

بتن ریزی و متراکم کردن بتن:
کیفیت یک سازه بتنی، بستگی کامل به نحوه اجرای صحیح بتن ریزی و مراقبت از بتن دارد که بدون رعایت آنها حتی اگر از مصالح بسیار خوب و بتن با کیفیت عالی نیز استفاده شده باشد نتیجه کار غیر قابل اطمینان خواهد بود و به یک تعبیر موجب هدر رفتن سرمایه مصالح مورد مصرف خواهد شد.
بتن ریزی و متراکم کردن بتن باید به نحوی باشد که از به هم خوردن یکنواختی مخلوط جلوگیری شود تمام گوشه ها و فواصل بین آرماتورها به خوبی با بتن پر شوند و حبابهای هوای مخصوص در بتن تا آنجا که میسر است از آن خارج گردد. ارتفاع سقوط بتن از جام یا لوله پمپ و غیره نباید بیش از ۱٫۵ متر باشد و از توده شدن بتن در یک محل باید جلوگیری شود. اکر ارتفاع سقوط بتن بین ۱٫۵ تا ۱۵ متر باشد. از مخروطها یا منشورهای متصل به هم می توان استفاده کرد.

متراکم کردن بتن:
در بتن متراکم نشده، مقدار قابل ملاحظه ای هوا وجود دارد خارج کردن هوای داخل بتن با لرزاندن، میل زدن و کوبیدن انجام می گرد با این عمل، دانه های درشت داخل بتن در محل خود جابه جا شده و ریز دانه ها فضای بین آنها را پر می کنند. هوای موجود در مخلوط به طرف بالا حرکت می کند و از سطح فوقانی بتن خارج می شود. در اثر متراکم کردن حجم بتن کاهش می یابد گوشه های قالبها و اطراف میلگردها پر می شوند و وزن مخصوص بتن به طور قابل ملاحظه ای افزایش می یابد.
برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تحقیق در مورد بتن خواندن مطالب زیر را به شما پیشنهاد می کنیم.
دانلود تحقیق بتن
دانلود تحقیق بتن و خواص آن

فهرست مطالب  تحقیق در مورد بتن را در قسمت پایین میتوانید مشاهده نمایید.

تحقیق در مورد بتنهم اکنون می توانید تحقیق در مورد بتن را به قیمت ۴۹۰۰  تومان از سایت آسمان فایل دانلود نمایید.

توجه : لطفا از این پایان نامه جهت تکمیل مطالعات و تحقیقات خود استفاده کنید و از ارایه مستقیم آن به عنوان پایان نامه و یا پروژه تخصصی به استاد خودداری کنید.
در صورتی که هرگونه اطلاعاتی شامل پروژه، مقاله، تحقیق، پایان نامه، گزارش کارآموزی و … در مورد هر موضوعی در اختیار دارید که مالکیت آن برای خودتان است. نیاز به خرید و پرداخت هزینه نیست، ما با شما تبادل فایل خواهیم داشت. کافیست عنوان و فهرست فایل خودتان را برای ما ارسال کنید، تا پس از بررسی توسط پشتیبانی سایت، راهنمایی های لازم برای تان ارسال شود. ما در کمتر از ۲ ساعت مورد را بررسی کرده و نتیجه را به اطلاع شما خواهیم رساند. برای تبادل فایل ها و اطلاعات با ایمیل زیر در ارتباط باشید. ایمیل پشتیبانی: contact-us@asemanfile.ir

      مطالب مرتبطبرای ارسال سوال، نظر، انتقاد، پیشنهاد، از فرم زیر استفاده کنید

فقط به سوالاتی پاسخ داده می شود که مرتبط با موضوع فوق باشد.