دانلود تحقیق اساس طراحی اجرای پی بتن - آسمان فایل
مرداد
۲۸
۱۳۹۵

دانلود تحقیق اساس طراحی اجرای پی بتن

اگر به دنبال تحقیقی جامع و کامل در زمینه بتن و اجرای پی بتن و مقاومت فشاری و کنترل کیفیت آن هستید و اطلاعاتی در زمینه آزمايشهای مقاومت تسريع شده می خواهید. یا خواهان مطالبی در مورد تكنيك مقاومت نفوذ هستید دانلود و مطالعه تحقیق اساس طراحی اجرای پی بتن را فراموش نکنید.

اساس طراحی اجرای پی بتن

مشخصات فایل اساس طراحی اجرای پی بتن

عنوان: اساس طراحی اجرای پی بتن
فرمت فایل: word (قابل ویرایش و پرینت)
تعداد صفحات: ۲۱
حجم فایل: ۹۳۱ کیلوبایت

خلاصه آنچه در تحقیق اساس طراحی اجرای پی بتن می خوانید.

تكنيك مقاومت نفوذ
در اين روش مقاومت نفوذ بتن به عنوان شاخصي از مقاومت آن است. رايج‌ترين آزمايش آن، آزمايش نفوذ لولة نمونه‌گير است. در اين آزمايش يك پايه آلياژ مقاوم توسط محركي با استفاده از بار قدرت استاندارد ريخته مي‌شود. رشته‌ايي از پايه به عنوان مقياسي از مقاومت نفوذ در نظر گرفته شده و فرض بر اين است كه مقاومت فشاري بتن با مقاومت نفوذ آن متناسب است.
در اينجا مجددا توده‌ي مقاوم نقش مهمي را ايفا مي‌كند. در صورتي كه اين شيوه براي پيش‌بيني مقاومت استفاده شود، در مورد بتني ويژه، همبستگي گسترش مي‌يابد. پايه‌ها به داخل سه مجموعه نزديك به هم فرستاده مي‌شوند و مقدار ميانگين آن براي ارزيابي مقاومت استفاده مي‌شود. مراحل آزمايش مطابق رويه ASTM C803 انجام مي‌شود.
اين آزمايش بسيار گران‌تر از آزمايش چكش ضربه اين است كه اما ارزانتر از آزمايش كر (هسته) است. علت اينكه اين آزمايش صحيح‌تر از چكش ضربه‌اي در نظر گرفته شده اينست كه اندازه‌گيري فقط در سطح نيست و همچنين براي مشخص كردن يكنواختي بتن از ابزار بسيار خوبي استفاده شده و مقاومت نسبي بتن به منظور قالب‌برداري خيلي زود بدست آمده است.

آزمايش بيرون كشيدن
در آزمايش بيرون كشيدن استاندارد، مقاومت بتنع قدرت موردنياز براي بيرون كشيدن فولادي كه با شكل ويژه‌ايي وارد شده مي‌باشد.
مشخصات اين آزمايش مطابق رويه ASTM C900 است زيرا شكل ورود، يك تكه بتنع شكلي از ذره‌اي از يك مخروط هنگام ورود به بيرون كشيده شده است.
در بسياري از موارد، گسيختگي در زاويه‌ي اتفاق مي‌افتد. حتي اگر گسيختگي به دليل كشش و برش روي دهد، مقاومت محاسبه شده در منطقه‌ي دلخواه، ذره‌اي ايجاد مي‌كند كه تقريبا برابر با قدرت بتن مي‌باشد.
به نظر مي‌رسد، ارتباط خطي تقريبي ميان مقاومت بيرون كشيدن و مقاومت فشاري وجود دارد. براي رسيدن به بتني با مقاومت فشار بالاتر، نرخ مقاومت بيرون كشيدن نسبت به مقاومت فشاري كمي كاهش يافته است.
آزمايش بيرون كشيدن دقيق‌تر از آزمايش نفوذ يا چكش جهشي است زيرا بر اساس مسير واقعي گسيختگي است. اگر چه اين آزمايش مبهم‌تر است، ولي براي پيشروي و مناطق تخريب شده كه نياز به تعمير دارند برنامه‌ريزي شده است. در برخي موارد مانند ارزيابي مقاومت براي جداسازي، خروج نصب شده‌ها ضروري نيست.
اين آزمايش را مي‌توان هنگام در دسترس بودن نيروي از پيش تعيين شده و اطمينان از كافي بودن قدرت براي تفكيك شكل‌ها متوقف نمود. شكل ديگري از اين آزمايش در حال گسترش است.

فهرست مطالب اساس طراحی اجرای پی بتن در پایین آمده است.

۳-۴۲: اساس طراحي و اجراي پي
۳-۳-۴- متغيرهاي آماري – مقاومت فشاري و كنترل كيفيت
۳-۳-۵- آزمايشهاي مقاومت تسريع شده
(روش B) روش آب جوش
(روش C) روش عمل‌آوري مستقيم
(روش D) روش فشار و دماي بالا
۳-۳-۶- كنترل كيفيت با استفاده از آزمايشهاي مقاومت تسريع شده
شرحي از نتايج آزمايش
۳-۳-۷- آزمايش غير مخرب
روش سطح سختي
تكنيك مقاومت نفوذ
آزمايش بيرون كشيدن
روش پالس سرعت فراصوتي
رشد مفاهيم
روش الكترومغناطيسي
۳-A-3-8- آزمايش كر (هسته)
۳-۴- ويژگيهاي مكانيكي
۳-۴-۱- مقاومت فشاری
نسبت آب به سيمان

دانلود و مطالعه تحقیق بتن ریزی پی نیز پیشنهاد می کنید.

هم اکنون می توانید تحقیق اساس طراحی اجرای پی بتن را به قیمت  ۴۹۰۰ تومان از سایت آسمان فایل دانلود نمایید.

توجه : لطفا از این پایان نامه جهت تکمیل مطالعات و تحقیقات خود استفاده کنید و از ارایه مستقیم آن به عنوان پایان نامه و یا پروژه تخصصی به استاد خودداری کنید.
در صورتی که هرگونه اطلاعاتی شامل پروژه، مقاله، تحقیق، پایان نامه، گزارش کارآموزی و … در مورد هر موضوعی در اختیار دارید که مالکیت آن برای خودتان است. نیاز به خرید و پرداخت هزینه نیست، ما با شما تبادل فایل خواهیم داشت. کافیست عنوان و فهرست فایل خودتان را برای ما ارسال کنید، تا پس از بررسی توسط پشتیبانی سایت، راهنمایی های لازم برای تان ارسال شود. ما در کمتر از ۲ ساعت مورد را بررسی کرده و نتیجه را به اطلاع شما خواهیم رساند. برای تبادل فایل ها و اطلاعات با ایمیل زیر در ارتباط باشید. ایمیل پشتیبانی: contact-us@asemanfile.ir

      مطالب مرتبطبرای ارسال سوال، نظر، انتقاد، پیشنهاد، از فرم زیر استفاده کنید

فقط به سوالاتی پاسخ داده می شود که مرتبط با موضوع فوق باشد.