دانلود تحقیق معماری اسلامی در ارمنستان - آسمان فایل
مرداد
۳۱
۱۳۹۵

دانلود تحقیق معماری اسلامی در ارمنستان

اگر به دنبال مطالب جذاب و کامل با موضوع  آرامش وصف ناپذیر  معماری اسلامی در ارمنستان هستید و یا علاقمند به دریافت اطلاعات مفید و بیشتر در مورد  آرامش وصف ناپذیر  معماری اسلامی در ارمنستان می باشید پیشنهاد می کنیم از این فایل دیدن کنید. این فایل با فرمت word میباشد که  شما براحتی میتوانید آنرا به دلخواه خود ویرایش کرده و در تحقیق مورد نظر خود استفاده کنید.

معماری اسلامی در ارمنستان

مشخصات فایل آرامش وصف ناپذیر معماری اسلامی در ارمنستان

عنوان : آرامش وصف ناپذیر معماری اسلامی در ارمنستان
فرمت فایل : word ( قابل ویرایش )
تعداد صفحات : ۱۳
حجم فایل : ۱۰۰ کیلوبایت

خلاصه آنچه در تحقیق آرامش وصف ناپذیر معماری اسلامی در ارمنستان میخوانید.

نخجوان – درآمدی بر تاریخ
نخجوان در بین رشته کوه های زانگزور (Zangezur) و رودخانه ی ارس (Arax) بر روی مرز دو کشور جمهوری ارمنستان و جمهوری اسلامی ایران واقع شده است. در سال ١٩٣١، ترکیه با مبادله ی سرزمین هایی با ایران با نخجوان هم مرز شد.
در دوره های مختلف ارمنستان، اورارتیان (Urartian) (قرون ٩ تا ٧ قبل از میلاد)، همچنین در دوره ی سلطنت  ارنتیدز (Orontids)-(قرون ٦ تا ٢ قبل از میلاد)، دوره ی آرتاشسیانس (Artashesians) (سال های ١٨٩ قبل از میلاد تا قرن اول بعد از میلاد) و آرشاکیدز (Arshakids) (سال های ٦٦ تا ٤٢٨ بعد از میلاد)، نخجوان مرز کشور ارمنستان را تشکیل می داد.
در دوران باستان و قرون وسطی، نخجوان بخش های مز هایک (Metz Hayk) (ارمنستان کبیر)، شارور (Sharur)، استان آیرارات (Ayrarat)، یرنجاک (yernjak)، منطقه ی جاهوک (Jahuk) از توابع استان سیونیک (Syunik) و همچنین نواحی نخجوان و گقتان (Goghtan) از توابع استان واسپوراگان (Vaspurakan) را شامل می شد. گقتان (Goghtan)، محلی است که الفبای ارمنی برای اولین بار توسط مسروپ ماشتوس مقدس (Mesrop Mashtots) معرفی شد.
به علت موقعیت جغرافیایی و قرار گرفتن در مسیر راه بازرگانی، نخجوان دائماً مورد تاخت و تاز عرب ها، ترک های سلجوقی، تاتارها و مغول ها،آق قویونلوها (ترکمن های گوسفند سفید)، قراقویونلوها (ترکمن های گوسفند سیاه)و همچنین مورد تاخت و تاز پارس ها و ترک ها قرار گرفته اند و بارها تخریب و ویران شده است.
بر طبق عهد نامه ی ترکمنچای که بعد از جنگ  ١٨٢٦ تا ١٨٢٨ بین کشور روسیه و ایران بسته شد، شمال شرقی ارمنستان از جمله نخجوان تحت تسلط روسیه درآمد. تا سال ١٨٤٠ نخجوان جزو استان ارمنستان (Armianskaya Oblast) بود، سپس بین سال های ١٨٤٠ تا ١٨٤٦ قسمتی از ناحیه ی ایروان شناخته شد و از سال ١٨٤٩ تا ماه می سال ١٩١٨ جزو استان ایروان به شمار می رفت.در طول دوران بین جنگ جهانی اول و سال ١٩٢١، نخجوان بر روی مرز جمهوری ارمنستان قرار داشت.
بین سال های ١٩١٩ و ١٩٢٠، ترکیه تحت حمایت متعهدانش دست به کشتار هزاران ارمنی نخجوان نشین زد. این قتل عام در حقیقت ادامه ی نسل کشی بزرگ ارامنه بود که در تاریخ ١٩١٥ در ترکیه با هدف از میان برداشتن ارمنیانی که مانع بزرگی در سر راه اتحاد ترکیه و قبایل ترک نشین آذربایجان امروزی بودند، به وقوع پیوسته بود. تحقق رویای دیرباز اتحاد مناطق ترک گرا و وحدت    ترک ها برای دولت ترکیه هنوز هم از ارجحیت خاصی برخوردار است.
به پیروی از توافق نامه ی غیر قانونی شوروی و ترکیه در ١٦ مارچ ١٩٢١ بعد از جنگ جهانی اول که بدون حضور طرف ارمنستان بسته شد، نخجوان به عنوان سرزمین خود مختار تحت حمایت آذربایجان در آمد؛ در واقع زمانی به کشور آذربایجان پیوست که قرن ها به عنوان بخش جدا ناپذیر کشور ارمنستان شناخته شده بود.
در طول ٧٠ سال حاکمیت دولت شوروی، مسئولان آذربایجان با اعمال سیاست تبعیض علیه ارمنیان بومی نخجوان و ناگورنو قره باغ (آرتساخ) بر این منطقه حاکمیت کردند. آرتساخ (Ardsakh) دیگر منطقه ای از ارمنستـان بــود که در سال ١٩٢٣ توسط استالین، در اجرای سیاست تقسیم  ملل برای سهولت کنترل و حکومت به کشور آذربایجان بخشیده شده بود.
برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد معماری اسلامی از مطالب زیر نیز می توانید کمک بگیرید.
دانلود تحقیق معماری اسلامی درب و پنجره های سنتی
دانلود تحقیق معماری اسلامی بررسی شیوه آذری

فهرست مطالب  تحقیق آرامش وصف ناپذیر معماری اسلامی در ارمنستان را در قسمت پایین میتوانید مشاهده نمایید.

مسجد کبود ایروان
بناهای یادبود نژادکشی ۱۹۱۵ ارامنه
نخجوان – درآمدی بر تاریخ
وضیعت بناهای تاریخی ارامنه در نخجوان
قبرستان ارامنه ی جلفا- نخجوان
مرحله ی نهایی تخریب قبرستان جلفا

هم اکنون می توانید تحقیق آرامش وصف ناپذیر معماری اسلامی در ارمنستان را به قیمت ۴۹۰۰  تومان از سایت آسمان فایل دانلود نمایید.

توجه : لطفا از این پایان نامه جهت تکمیل مطالعات و تحقیقات خود استفاده کنید و از ارایه مستقیم آن به عنوان پایان نامه و یا پروژه تخصصی به استاد خودداری کنید.
در صورتی که هرگونه اطلاعاتی شامل پروژه، مقاله، تحقیق، پایان نامه، گزارش کارآموزی و … در مورد هر موضوعی در اختیار دارید که مالکیت آن برای خودتان است. نیاز به خرید و پرداخت هزینه نیست، ما با شما تبادل فایل خواهیم داشت. کافیست عنوان و فهرست فایل خودتان را برای ما ارسال کنید، تا پس از بررسی توسط پشتیبانی سایت، راهنمایی های لازم برای تان ارسال شود. ما در کمتر از ۲ ساعت مورد را بررسی کرده و نتیجه را به اطلاع شما خواهیم رساند. برای تبادل فایل ها و اطلاعات با ایمیل زیر در ارتباط باشید. ایمیل پشتیبانی: contact-us@asemanfile.ir

      مطالب مرتبطبرای ارسال سوال، نظر، انتقاد، پیشنهاد، از فرم زیر استفاده کنید

فقط به سوالاتی پاسخ داده می شود که مرتبط با موضوع فوق باشد.