يك تابع مطلوبيت برای دستيابی به كيفيت Six sigma - آسمان فایل
مرداد
۳۱
۱۳۹۵

يك تابع مطلوبيت برای دستيابی به كيفيت Six sigma

اگر به دنبال تحقیقی جامع و کامل در زمینه Six sigma هستید. یا مطالب کاملی در مورد بهينه‌سازی چند معياری ، روش سطحی جواب، طراحی  نيرومند ـ طراحي درست و صحيح  می خواهید دانلود و مطالعه تحقیق معرفی يك تابع مطلوبيت برای دستيابی به كيفيت Six sigma را از دست ندهید.  

يك تابع مطلوبيت برای دستيابی به كيفيت Six sigma

مشخصات فایل معرفی يك تابع مطلوبيت برای دستيابی به كيفيت Six sigma

عنوان: معرفی يك تابع مطلوبيت برای دستيابی به كيفيت Six sigma
فرمت فایل: word (قابل ویرایش و پرینت)
تعداد صفحات: ۵۰
حجم فایل: ۳۸۵ کیلوبایت

خلاصه آنچه در تحقیق معرفی يك تابع مطلوبيت برای دستيابی به كيفيت Six sigma می خوانید.

نتيجه‌گيري:
در اين مقاله تابع مطلوبيت جديدي ارائه داده‌ايم كه مهندسين را در بهينه‌سازي چند معياري ياري مي‌كند امتيازات تابع پيشنهادي عبارتند از:
۱ ـ مقادير موجود در اين تابع تفسير ساده‌اي دارند و محصول با توجه به فرضيات محافظه كارانه‌اي كه در مبحث six sigma استاندارد تلقي مي‌شوند، توليد مي‌گردد. احتمال اينكه فردي با انجام برآوردهاي محافظه كارانه دربارهي بازده فرآيند، به نتيجة غلط برسد كم است. به بيان ديگر هنگامي‌كه فرآيند با استانداردهاي مطابقت دارند احتمال كمي‌وجود دارد كه طراحي فرآيند منجر به بازدهي پايين شود.
۲ ـ از آنجا كه تابع پيشنهادي صريحاً به عنوان تابعي از ميانگين و انحراف معيار مشخصه‌هاي كيفي و معيارهاي مربوطه مطرح شده است اين احتمال وجود دارد كه setting هايي كه با استفاده از تابع ما به دست مي‌آيند نسبت به setting هايي كه از طريق توابع مطلوبيت ديگر حاصل مي‌شوند بيشتر با اولويت‌هاي مهندسين متناسب باشند . علت اين است كه در تحقيقاتي كه در گذشته صورت گرفته است تابعي در مورد ميانگين و انحراف معيار فرآيند به وجود نيامده است . براي كسب آگاهي بيشتر به Castillo و همكاران ، Derringer ، Derringer & suich ، Harringtan ، Kim & Lin مراجعه كنيد . اين واقعيت كه مطلوبيت ميانگن setting ها تا حد زيادي به انحراف معيار فرآيند بستگي دارد باعث ايجاد محدوديت در مزاياي اين توابع مي‌شود . براي مثال در نمونه‌اي كه براي شما ارائه داريم. انحراف معيار مشخصة تحدب بالا بود (cp=1/1) و تابع مطلوبيت پيشنهادي منجر به يك فرآيند متمركز و يك شد. ولي تابع مبتني بر هارينگتون منجر به يك فرآيند غير متمركز و يك شد كه احتمال اينكه در اين روش هزينة بيشتري صرف بازرسي كامل شود بيشتر است.
و بالاخره فرصت‌هاي متعددي براي به كارگيري و گسترش تابع مطلوبيت پيشنهادي وجود دارد. اولاً توابع مطلوبيت پيشنهادي روش منسجمي‌را ارائه مي‌دهند كه از طريق آن مي‌توان استانداردهاي كيفي sixsigma را تا سطح طراحي چند معياري توسعه داد. براي به حداكثر رساندن مزاياي sixsigma لازم است تحقيقات و بررسي‌هاي كاملي در مورد معاني ضمني آن و روش‌هاي به كار گيري آن انجام دهيم و ثانياً اين موضوع كه بايد توابع مطلوبيت پيشنهادي را با فرمول‌هاي منطقي و تئوري مرتبط ساخت از اهميت خاصي برخوردار خواهد شد. برقراري اين نوع روابط باعث مي‌شود سطح مناسب‌تري براي كيفيت sigma و كيفيت محصول مطرح گردد؛ كيفيتي كه در آن مسائل اقتصادي مد نظر قرار گرفته مي‌شوند. ثالثاً در موقعيت‌هايي كه در آن به نظر مي‌رسد مدلهاي رگرسيون از قدرت پيش بيني ضعيفي برخوردار هستند لازم است توابع مطلوبيت پيشنهادي را به گونه‌اي اصلاح كنيم كه بتوانند عدم قطعيت پيش‌بيني‌ها را توجيه كنند. Lin , Kim اين كار را در مورد برخي توابع مطلوبيت انجام داده اند و فرصت هايي را براي توسعة ميزان مطلوبيت طراحي‌هاي مهندسي به وجود آورده‌اند. براي مثال ممكن است setting هاي مطلوب خارج از منطقة آزمايش قرار بگيرند اما آنقدر به منطقه نزديك باشند كه مدل‌هاي تجربي بتوانند ارزش‌هاي آنها را با دقت شايسته‌اي پيش‌بيني كنند.

فهرست مطالب تحقیق معرفی يك تابع مطلوبيت برای دستيابی به كيفيت Six sigma در پایین آمده است.

۱ ـ مقدمه
۲ ـ بررسي و مرور مبحث توابع مطلوبيت
۳ ـ روش پيشنهادي
۱ ـ ۳ ـ دو نوع فرمول و راه حل
۲ ـ ۳ تفسير تابع مطلوبيت پيشنهادي
۳ ـ ۳ روش پيشنهادي براي محاسبة مطلوبيت
كلي
۴ ـ مورد پژوهشي : جوش‌كاري قوسي جوش
نواري (جوش گوشه)
۱ ـ ۴ ـ بررسي اهداف و مدلهاي رگرسيون
۲ ـ ۴ كاربرد توابع مطلوبيت متفاوت
نتيجه‌گيری

هم اکنون می توانید تحقیق معرفی يك تابع مطلوبيت برای دستيابی به كيفيت Six sigma را به قیمت ۶۹۰۰ تومان از سایت آسمان فایل دانلود نمایید.

توجه : لطفا از این پایان نامه جهت تکمیل مطالعات و تحقیقات خود استفاده کنید و از ارایه مستقیم آن به عنوان پایان نامه و یا پروژه تخصصی به استاد خودداری کنید.
در صورتی که هرگونه اطلاعاتی شامل پروژه، مقاله، تحقیق، پایان نامه، گزارش کارآموزی و … در مورد هر موضوعی در اختیار دارید که مالکیت آن برای خودتان است. نیاز به خرید و پرداخت هزینه نیست، ما با شما تبادل فایل خواهیم داشت. کافیست عنوان و فهرست فایل خودتان را برای ما ارسال کنید، تا پس از بررسی توسط پشتیبانی سایت، راهنمایی های لازم برای تان ارسال شود. ما در کمتر از ۲ ساعت مورد را بررسی کرده و نتیجه را به اطلاع شما خواهیم رساند. برای تبادل فایل ها و اطلاعات با ایمیل زیر در ارتباط باشید. ایمیل پشتیبانی: contact-us@asemanfile.ir

      مطالب مرتبطبرای ارسال سوال، نظر، انتقاد، پیشنهاد، از فرم زیر استفاده کنید

فقط به سوالاتی پاسخ داده می شود که مرتبط با موضوع فوق باشد.