دانلود تحقیق بهينه‌ يابی اقتصادی سيستم لجن فعال - آسمان فایل
مرداد
۳۱
۱۳۹۵

دانلود تحقیق بهينه‌ يابی اقتصادی سيستم لجن فعال

 یکی از برنامه های مهم کشور ما در سالهای اخیر تصفیه و کنترل آلودگی هایست که در اثر دفع فاضلابهای مختلف مثل خانگی و صنعتی و کشاورزی  بوجود می آیند. به همین خاطر مسئولان تکنولوژی سیستم لجن فعال را وارد کشور کرده اند. در ادامه می توانید تحقیق بهينه‌ يابی اقتصادی سيستم لجن فعال را دانلود و مطالعه نمایید.

بهينه‌ يابی اقتصادی سيستم لجن فعال

مشخصات فایل

عنوان: بهينه‌ يابی اقتصادی سيستم لجن فعال
فرمت فایل: word (قابل ویرایش و پرینت)
تعداد صفحات: ۱۴
حجم فایل: ۱٫۱۴ مگابایت

خلاصه آنچه در تحقیق بهينه‌ يابی اقتصادی سيستم لجن فعال می خوانید.

فرآيند لجن فعال در سال ۱۹۱۴ و در انگلستان توسط آردن و لاكت ارائه گرديد. علت نامگذاري آن به اين اسم، استفاده از يك توده فعال از ميكروارگانيسم‌هايي است كه قادرند فاضلاب را به صورت هوازي تثبيت كنند. براي انجان اين فرآيند، واحدها، تاسيسات و تجهيزات مختلفي مورد نياز است كه به عنوان مثال مي‌توان از واحدهاي آشغال‌گيري، دانه‌گيري، ته‌نشيني اوليه، حوض هوادهي، ته‌نشيني ثانويه، تانك تغليظ لجن و هاضم‌ها نام برد. اين واحدها، به همراه تجيهيزات و تاسيسات مربوط، هزينه‌هاي قابل توجهي از لحاظ سرمايه‌گذاري اوليه جهت ساخت، نصب و راه‌اندازي و در ادامه هزينه‌هاي ساليانه بالايي جهت راهبري و نگهداري سيستم را مي‌طلبند.
از پارامترهاي مهم در انتخاب نوع سيستم تصفيه، پارامترهاي اقتصادي مي‌باشند. پارامترهاي اقتصادي مهمي كه چگونگي انتخاب و بكارگيري سيستم‌هاي تصفيه فاضلاب را تحت‌الشعاع خود قرار مي‌دهند، شامل هزينه سرمايه‌گذاري اوليه سازه‌اي، تجهيزات و تاسيسات مختلف برقي، شيميايي و مكانيكي و … (اعم از ريالي و ارزي)، هزينه ساليانه بهره‌برداري و نگهداري و هزينه تامين مواد مصرفي مي‌باشند. در كشورهاي در حال توسعه (و از جمله در كشور ما)‌ با توجه به نياز سيستم‌هاي تصفيه فاضلاب به تجهيزات و فناوري خارجي و تغييرات و نوسانات نرخ ارز لازم است طراحي اين سيستم‌ها به گونه‌اي انجام پذيرد كه در عين برآورده ساختن كيفيت موردنظر پساب خروجي، حداقل هزينه را نيز به همراه داشته باشد. با توجه به تنوع واحدها و هزينه‌هاي مربوطه در سيستم‌هاي تصفيه فاضلاب، محققان درصدد تهيه و تنظيم برنامه‌هاي كامپيوتري برآمدند كه با الهام از مدل‌هاي رياضي بتوانند ضمن بهينه‌يابي اقتصادي پروژه، به اصول طراحي بهينه سيستم‌هاي تصفيه دست يابند. اين برنامه‌ها به دلايل مختلف در عمل زياد موفق نبودند و به همين علت نياز به طراحي مدلي كه قادر باشد با بكارگيري فرآيندي سيستماتيك، تركيبي از تصميمات متوالي را تعيين كرده و به حداكثر شدن كارايي كلي سيستم منتهي گردد،‌ احساس گرديد كه اين امر منجر به ارائه برنامه‌ريزي پويا شد.
از آنجا كه روابط حاكم بر سيستم تصفيه فاضلاب به طور منظقي و تجربي غيرخطي مي‌باشند، استفاده از برنامه‌ريزي پويا به دليل ساختار آن مورد توجه قرار گرفت و كارآمد بودن آن توسط ايونسون و همكاران (۱۹۶۹) چيا و دفيليپي (۱۹۷۰) به اثبات رسيد. برنامه‌ريزي پويا يك فن محاسباتي است كه بر اساس اصل بهينه‌گي بلمن پايه‌ريزي شده است.

فهرست مطالب تحقیق بهينه‌ يابی اقتصادی سيستم لجن فعال در پایین آمده است.

چكيده
مقدمه
روش تعيين توابع هزينه واحدها
نتايج
بحث و نتيجه‌گيری

هم اکنون می توانید تحقیق بهينه‌ يابی اقتصادی سيستم لجن فعال را به قیمت ۳۲۰۰  تومان از سایت آسمان فایل دانلود نمایید.

توجه : لطفا از این پایان نامه جهت تکمیل مطالعات و تحقیقات خود استفاده کنید و از ارایه مستقیم آن به عنوان پایان نامه و یا پروژه تخصصی به استاد خودداری کنید.
در صورتی که هرگونه اطلاعاتی شامل پروژه، مقاله، تحقیق، پایان نامه، گزارش کارآموزی و … در مورد هر موضوعی در اختیار دارید که مالکیت آن برای خودتان است. نیاز به خرید و پرداخت هزینه نیست، ما با شما تبادل فایل خواهیم داشت. کافیست عنوان و فهرست فایل خودتان را برای ما ارسال کنید، تا پس از بررسی توسط پشتیبانی سایت، راهنمایی های لازم برای تان ارسال شود. ما در کمتر از ۲ ساعت مورد را بررسی کرده و نتیجه را به اطلاع شما خواهیم رساند. برای تبادل فایل ها و اطلاعات با ایمیل زیر در ارتباط باشید. ایمیل پشتیبانی: contact-us@asemanfile.ir

      مطالب مرتبطبرای ارسال سوال، نظر، انتقاد، پیشنهاد، از فرم زیر استفاده کنید

فقط به سوالاتی پاسخ داده می شود که مرتبط با موضوع فوق باشد.